Maminka.czKam s dětmi

Od zábavních parků po muzea: 5 skvělých tipů na výlety s dětmi, které nadchnou všechny

Aneta Mrazilová 19.  5.  2023
Venku je konečně krásně, teploty vybízejí k výletům a vy hledáte způsob, jak strávit den plný zábavy se svými dětmi? Máme pro vás pět inspirativních tipů nejen na prodloužený víkend.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus: Voňavý výlet do přírody

Máte chuť vyzkoušet si tradiční řemesla? Chcete vidět brusiče kamene při práci, mlýn s vodním kolem, poznat atmosféru středověké vesnice? Podívat se, jaké znali lidé bylinky a stromy, zabloudit v bludišti? Navštivte centrum řemesel a zahrady Botanicus v Ostré.
V průběhu celé sezony si můžete vyzkoušet výrobu mýdla, ručního papíru, svíčky, provazu, můžete odrátovat kamínek nebo si vyrobit misku z keramiky. Poté si můžete projít bylinné zahrady, zabloudit v bludišti nebo si v zahradách jen v klidu odpočinout. Nezapomeňte navštívit Arboretum Dagmar a Václava Havlových s jedinečnou botanickou sbírkou dřevin.

Klepněte pro větší obrázek

Zábavní park Mirakulum: Vydejte se za dobrodružstvím

Tento park plný aktivit pro děti najdete nedaleko Milovic. Na ploše 12 hektarů se rozkládají lanový park, skákací hrad, vodní svět, lesní město, bludiště, velké trampolíny, obří houpačky i mini zoo. Zkrátka zábava pro všechny na celý den.

Klepněte pro větší obrázek

DinoPark Plzeň: Zábava pro celou rodinu

Pokud máte doma malého paleontologa, DinoPark nad plzeňskou zoo bude pro něj určitě skvělou zábavou. Lesopark nabízí prohlídku expozice s desítkami statických i pohyblivých replik dinosaurů v životních velikostech, interaktivní herní zóny, nádherný pohled na centrum Plzně z „vyhlídky u brachiosaura“, množství dětských houpadel, prolézaček a atrakcí, jezírko s vodopádem obývané druhohorním velikánem a mnoho dalšího.

Klepněte pro větší obrázek

Zámek Kroměříž: Užijte si krásné prostředí a historii s vašimi dětmi

Navštivte krásný zámek v Kroměříži, kde se s dětmi můžete projít zahradami a zámeckým parkem, můžete navštívit galerii nebo vyrazit na prohlídku samotného zámku. Ten se proslavil i ve filmu. Natáčel se tady třeba oscarový Amadeus nebo česká pohádka Peklo s princeznou.

Klepněte pro větší obrázek

Aquapalace Praha: Nechte své děti užít si den plný vodní zábavy

Pokud hledáte zábavu ve vodě, neváhejte navštívit největší český aquapark. Najdete ho v Čestlicích kousek za Prahou. Aquapalace Praha s rozlohou 9150 m čtverečních se může pochlubit i nejdelším tobogánem v republice. Vyrazit sem můžete klidně na celý den a stejně budete děti těžko dostávat večer domů. Vnitřní část aquaparku je rozdělena na několik zón: Palác pokladů, Palác relaxu a Palác dobrodružství. Zažít tu můžete vlnobití jako v moři a v Korálovém dómu můžete prozkoumat svět pod hladinou oceánů.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Děti, Kam s dětmi, zábava, Tipy na výlet, Cestujeme, Volný čas, Výlety, Tipy redakce, aquapark, Zahrada, Atrakce, Botanicus, Praha, Václav Havel, Aquapalace Praha, Plzeň, Václava, Milovice, Amadeus, Prodloužený víkend, Muzeum, Bludiště, Tip, Řemeslo, Palác dobrodružství, Zahrada na Heureka.cz

Video