Maminka.czKam s dětmi

Odměňte děti za vysvědčení třeba koncertem či zmrzlinou zadarmo

27. 6. 2014
Odměňte děti za vysvědčení třeba koncertem či zmrzlinou zadarmo
Poslední den školy je tady a to si zaslouží oslavit. Podívejte se na nabídku akcí, kam můžete děti vzít za odměnu.

Dnešní den patří všem školákům. Ve škole zhodnotili jejich celoroční práci, tak je odměňte i vy. Nejdřív můžete zajít spolu na zmrzlinu do některé z cukráren. Spousta z nich nabízí dnes, když jim přinesete ukázat vysvědčení většinou se samými jedničkami, tak od nich dostanete zmrzlinu zadarmo, ale některé cukrárny odmění děti s jakýmkoliv vysvědčením.

Hurá na prázdniny

Až se namlsáte, můžete vyrazit do Centrálního pražského kempu u sportoviště Pražačka, kde je pro děti a jejich rodiče připraven zábavný den plný hudby, soutěží a dětských her.

Děti se od 14 hodin mohou těšit na pestrou nabídku tradičních soutěží – skákání v pytli, běh s pingpongovými míčky na lžíci, malování obrázků, závod v běhu nebo na dětskou diskotéku, která začně úderem 16. hodiny.

V průběhu dne si také mohou nechat namalovat na obličej indiánské motivy nebo roztomilé kresby obličejů zvířátek. Soutěživí návštěvníci a jejich ratolesti mohou vyhrát dárky a poukázky na služby od sponzorů akce.

Pro dospělé bude na fotbalovém hřišti v areálu Pražačka připravena exhibice s obřími nafukovacími míči BumperBalls, kde si zájemci mohou vyzkoušet fotbalové či nohejbalové prvky v nafukovacích míčích na svém těle.

První ročník akce Hurá na prázdniny v 18 hodin zakončí koncert populární plzeňské zpěvačky Báry Zemanové, která na open air letní stagi Indian baru zazpívá písničky z nově připravované desky. Zazní i píseň Recept na buchtu, kterou v současné době nasazují česká rádia.

Určitě si přečtěte: 20 nápadů, čím odměnit děti za vysvědčení

Vstup na akci je zdarma

Akce se koná pod záštitou sportoviště Pražačka a Městské části Praha 3.Více na na www.praguecamping.com a www.prazacka.cz

Za antilopami a doktorem Pacičkou do ZOO ve Dvoře Králové

V sobotu si můžete udělat výlet do ZOO za antilopou Derbyho. ZOO ve Dvoře Králové pořádá den s Antilopou.

Antilopa Derbyho je jedna z největších, nejkrásnějších a také nejohroženějších antilop na světě. Ve volné přírodě jich zbývá pouhých 170 jedinců a nelze se s ní setkat jinde než v západoafrickém Senegalu. Na její záchraně pracuje tým odborníků z České zemědělské univerzity v Praze již 14 let a díky jejich práci nyní čítá populace v lidské péči téměř 100 antilop Derbyho.

V rámci Dne s antilopou Derbyho se mohou návštěvníci dozvědět mnoho zajímavého o těchto kriticky ohrožených zvířatech, jejich záchranném programu i jak se do něj zapojit. Děti se mohou pomocí facepaintingu a výrobou papírových rohů a uší proměnit v antilopy Derbyho či v jiné zvíře, vybarvit si omalovánky nebo kreslit křídami na chodník. Přímo na místě bude možné přispět na záchranu těchto jedinečných antilop nákupem originálních antilopích suvenýrů.

Veškerý výtěžek z této akce jde na záchranný program antilopy Derbyho. Den s antilopou Derbyho pořádá ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové občanské sdružení Derbianus CSAW, které sdružuje odborníky a studenty z České zemědělské univerzity v Praze a další dobrovolníky, kteří se aktivně zapojují do záchrany tohoto jedinečného zvířete. Další informace o záchranném programu lze získat na webu: www.derbianus.cz

V neděli 29. Června se v ZOO opět zastaví Dr. Pacička. To je pohádkový lékař, který se stará o zvířátka v zoo i v lese. ZOO Dvůr Králové navštívil už 1. června a společně s celým týmem sklidil veliký úspěch. Zábavné hraní a poznávaní na různých stanovištích v zoo si proto zopakujeme v neděli 29. června a zahájíme tak letošní prázdniny. V roli Dr. Pacičky se opět představí herec Jaroslav Šmíd. Ordinace Dr. Pacičky, kde se bude hrát a rozdávat Pacičkova trixesa a omalovánky, bude umístěna vedle Neumannovy vily. http://www.doktor-pacicka.cz/

Tour de Kids

V sobotu také můžete i s těmi nejmenšími dětmi vyrazit na cyklistické závody Tour de Kids na pražskou Ladronku. Startovat mohou už děti od jednoho roku do 11 let.

V rámci registrace všechny startující děti dostanou tašku plnou překvapení - dětskou knížku z nakladatelství Mladá fronta, cereální snack Street XL, účastnické tričko od společnosti Kalas Sportswear. Zdarma bude k zapůjčení pár odrážedel Kettler a cyklistických přileb Casco (omezené množství).

Startovné 80,- Kč při online registraci a platbě. Při platbě na místě 100,- Kč. Pojištěnci ČPZP mají startovné zdarma (stačí předložit průkazka pojišťovny).

Registrovat se můžete buď online na www.tourdekids.cz nebo i přímo na místě mezi 11.00 až 13.15 hodinou.

Doprovodný program akce zahrnuje spoustu her a legrace a vystoupení Klauna Čika.

Babylon v Liberci odmění děti i rodiče

O víkendu můžete s dětmi zavítat do libereckého zábavního centra Babylon. V rámci akce "Vykoupej v tom rodiče" získá každý rodič žáka do 140 cm od 27. do 29. června celodenní vstupné do Aquaparku za polovinu běžné ceny. A premianti s vysvědčením, na kterém budou samé jedničky budou mít celodenní vstupenku do Aquaparku za symbolických 20 korun. Každá dvacetikoruna z této akce poputuje na charitu ve prospěch libereckého Dětského centra Sluníčko. Více informací o akci na www.centrumbabylon.cz

Výlet do muzea voskových figurín Grévin

Vezměte vysvědčení ze základní či střední školy, index z vysoké nebo i z university třetího věku a přijďte s ním do pražského muzea voskových figurín Grévin. Pro sebe a své přátele získáte 50% slevu na vstupné, a to od pátku 27. 6. do neděle 29. 6. Informace o muzeu získáte na www.grevin-praha.com.

Grilovací party v Mirákulu

Konec školního roku můžete oslavit i v milovickém zábavním parku Mirákulum. O víkendu tu bude připraven bohatý program s oblíbeným kouzelníkem a žonglérem, vodníky, klauny i sokolníkem. Ze známých tváří se na podiu představí Inka Rybářová, Vanda Gregorová, Jaroslav Uhlíř či Maxim Turbulenc.

Novinkou letošního roku jsou připravené grilovací plácky s grily, kde si může kdokoliv připravit báječný letní oběd či brzkou večeři. V areálu je bohatá nabídka občerstvení, ale přesto si můžete přinést vlastní nápoje i jídlo. O dalších nových překvapeních se dozvíte na www.mirakulum.cz

Témata: Děti, Kam s dětmi, Open air, Omezené množství, Křída, Dnešní den, Bohatá nabídka, Záda, Startovné, Průkazka, Vysvědčení, Pražačka, Celý tým

Mohlo by vás zajímat
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Porod je hustej, svěřila se Aneta Krejčíková. Proč si do porodnice vzala rtěnku?
Tahle dočasná máma má náš obdiv: Vymazlila desítky miminek
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
Zpověď nešťastného manžela: Žena se mnou po narození dětí nechce spát
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství

Horoskopy

Střelec Prahnete po dalších změnách na vzhledu domu. Vysnili jste si dokonalý příbytek, který bude ideálním…

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu