Maminka.czŽivotní příběh

Odmítla svého předčasně narozeného syna na pokraji smrti odpojit od přístrojů. Dnes jsou mu čtyři a užívá si života

Dita Mrázková 21.  8.  2023
Jaké pocity zažívá máma, když se jí narodí dítě v 5. měsíci těhotenství a lékaři mu nedávají téměř vůbec žádnou šanci? Jak odolává jejich prognózám, ze kterých je patrné, že milovaný syn nepřežije? Příběh odvážné maminky Nicole budiž velkou inspirací pro rodiče s podobným osudem...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]


Nicole Dib je maminkou šestileté dcerky Aaliyah a čtyřletého syna Jibreela. Se svou rodinou žije spokojeným životem, ne vždycky tomu ale tak bylo. Jibreel se narodil o čtyři měsíce dřív s váhou 800 gramů a čekal ho těžký boj o přežití. 

VIDEO: Když se miminko narodí moc brzy 

Ona i její manžel byli po synově narození postaveni před rozhodnutí, které nechce zažít žádný rodič. Celkem pětkrát doporučovali ošetřující lékaři na novorozenecké jednotce intenzivní péče odpojit chlapce od přístrojů, protože jeho stav se neustále zhoršoval. Nikdo nevěřil v jeho záchranu.

Nicole a její manžel odmítali poslechnout lékaře dlouhých pět měsíců pobytu v nemocnici. "Vzpomínám si, jak jsem seděla na jednotce intenzivní péče s 838gramovým miminkem a slyšela všechna ta pípání a přístroje, které ho udržovaly při životě. Dívala jsem se doleva, doprava a hledala nějakou naději na sebemenší náznak zlepšení," vzpomíná Nicole na těžké chvíle.

Klepněte pro větší obrázek

Jibby, jak mu maminka říká, se ale se svým osudem zázračně popral a dnes je z něj navzdory prodělané dětské mozkové obrně veselý čtyřletý kluk, který se ničeho nebojí. Jeho máma sdílí chlapcovy neuvěřitelné pokroky a chce inspirovat a povzbudit rodiče, jejichž děti se potýkají s podobnými problémy. 

"Vzpomínám si, jak jsem utíkala před psychology, protože jsem nebyla připravená s nimi o Jibbym mluvit. Pořád se ještě ze všeho dostávám. Od doby, kdy začal Jibby chodit a mluvit a vidím, jak nabírá sílu, si ale začínám život zase užívat," svěřila se Nicole, která má po bolavé životní zkušenosti zase důvod se smát.

Témata: Zdraví, Těhotenství, Mateřství, Rodičovství, Imunita, Rodiče, Syn, Děti a nemoci, Emoce, Nemoc, Životní příběh, Odvaha, Dětské nemoci, Nedonošená miminka, Smrt, Předčasný porod, osud, riziko, Nicole, Přístroj, Lékař, Maminka, Pokraj, Zdraví na Heureka.cz