Maminka.czKoronavirus

Odvážné mámy se nebály přiznat: Takhle nám pandemie změnila život!

Simona Procházková 12.  5.  2021
Poslední rok nám všem dal zabrat. Covidová pandemie obrátila naše životy naruby a museli jsme se naučit žít a fungovat jinak, než jsme byli dosud zvyklí. Nikdo z nás si asi nedokázal představit ani v nejdivočejších snech, co dokáže způsobit epidemie zákeřného viru. Našli jsme osm odvážných žen, které se svěřily, co jim daly a vzaly uplynulé měsíce prožité pod vlivem covidových opatření a restrikcí. A není to jen strach, stres a nejistota. Možná vás překvapí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Některé porodily své první miminko, zrekonstruovaly domek nebo chodily pomáhat do domovů seniorů, jiné přišly ze dne na den o práci a finanční příjem, řešily partnerské krize, bojovaly s distanční výukou ratolestí nebo dokonce rozjely vlastní podnikání. Jak prožívaly náročnou situaci, s čím se nejvíce potýkaly, co je covidová doba naučila a v čem přehodnotily své životní priority?

VIDEO: Patricie Pagáčová vzpomíná na svoji první lásku

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Děti, Rodina a vy, Rodina a vztahy, Rodina, Mateřství, Rodiče, Odvaha, Patricie Pagáčová, Distanční výuka, karanténa, Senior, pandemie, Vězení, Morava, Máma, Epidemie, Praha, Puntík, Rouška, Přestávka, Krize, Vir, Červený kříž, Živo
Mohlo by vás zajímat