Olivový olej – malý zázrak pro naše zdraví

Reklama 25.  8.  2015
Olivový olej se i u nás v Čechách stává rok od roku oblíbenějším. Proč jeho popularita tolik stoupá a v čem tedy spočívá jeho tajemství? Odpověď je velmi jednoduchá. Olivový olej je takový malý zázrak pro naše zdraví.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Olivový olej má velmi blahodárné účinky na lidský organismus. Proto začal zaujímat téměř neotřesitelnou pozici především v kuchyni při přípravě pokrmů. Obsahuje vitamíny K, A, E, D, které pomáhají podporovat kardiovaskulární systém, průchodnost žil a cév. Je velmi bohatý na antioxidanty - tedy látky, jež zabraňují aktivitě nezdravých volných radikálů v těle.

Přestože se jedná o olej, a olivy jako takové obsahují poměrně vysoký podíl tuku, podporuje hubnutí, a zároveň dokáže tělu dodat potřebnou energii. Má nižší energetickou hodnotu než například máslo či jiné druhy oleje. Proto je skvělý například pro diabetiky a redukční dietu. Používáte-li tedy v kuchyni při přípravě pokrmů olivový olej, prokazujete svému tělu obrovskou službu.

Klepněte pro větší obrázek

Mezi největší výrobce olivového oleje na světě patří Řecko. Olivový olej vyráběný právě tam patří mezi ten nejkvalitnější.  Kdo Řecko navštívil, ví, že pro Řeky je olivový olej nezbytný téměř tak, jako pro nás voda. A tak není divu, že ve světovém měřítku mají právě Řekové nejnižší míru výskytu kardiovaskulárních chorob a rakoviny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

I při výběru olivového oleje je však zapotřebí obezřetnosti. I zde platí známé rčení „ Není olivový olej jako olivový olej.“ Proto jej vybírejte opravdu pečlivě. Zaměřte se na jeho etiketu, na které by mělo být uvedeno označení P.D.O., což znamená „Chráněné označení původu“. Hrdlo lahve takového oleje bývá označeno číslovaným kolkem. Tím získáte záruku, že v lahvi je olivový olej z oliv, které dozrály například v oblasti Kolymvari na Krétě a doklad o tom, že i tam byl olivový olej vyroben.

Olivový olej je hojně využíván pro své výtečné vlastnosti i pro kosmetické účely.  Vyzkoušely jste již někdy přírodní kosmetiku s olivovým olejem?  Pokud ne, pak ji určitě zkuste. Základ přírodní kosmetiky s olivovým olejem tvoří ten nejlepší řecký extra panenský olivový olej a ve většině případů také Aloe Vera. Přírodní kosmetika neobsahuje parabeny, silikony, propylenglykoly, minerální oleje, alergeny, syntetická barviva, alkohol, ethanolamin, triethanolamin a GMO, proto je také velmi vhodná pro alergiky, či pro ty z nás, jež trpíme atopickým exémem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud čekáte miminko, vyzkoušejte krém proti striím. Přírodní kosmetika s olivovým olejem zajistí vaší pokožce elasticitu a pevnost. Extrakty břečťanu a přesličky spolu s vysoce regeneračním hlemýždím slizem pomáhají stimulovat syntézu kolagenu, zatímco flavonoidy a anthokyany z oleje šichy pomáhají ke snížení a prevenci výskytu strií. Mastné kyseliny z ekologického krétského olivového oleje a kakaové máslo dokáží plné vyživit a zjemnit pokožku.

Kosmetika s řeckým olivovým olejem nabízí také produkty určené speciálně pro dětskou pokožku. Využívá hydratační a antioxidační vlastnosti extra panenského olivového oleje bez přidaných chemických látek. V sortimentu kosmetiky najdete produkty jako je dětské šampony a sprchový gel 2v1, tělové mléko na opalování pro miminka a děti s ochranným faktorem 50, či dětský krém proti opruzeninám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud chcete nasát atmosféru slunného Řecka, ochutnat pravý olivový olej, vyzkoušet přírodní kosmetiku s olivovým olejem, či poznat další speciality z Řecka, přijďte navštívit obchůdek TRIAELIA v Plzni, nebo nás navštivte na www.triaelia.cz. Těšíme se na vás!  

Mohlo by vás zajímat