Maminka.czSlavné maminky

On je doma s dětmi, ona chodí do baru! Herečka Sophie Turner čelí útokům svého manžela i společnosti

Andrea Machajdíková 16.  11.  2023
Herečka Sophie Turner (27) a zpěvák Joe Jonas (34) nedávno oznámili, že se po čtyřech letech manželství rozvádějí. A bohužel i tento rozvod zatím doprovázejí intriky, hádky a tahanice o děti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Podle zpráv ze zahraničních magazínů, které mimochodem o rozpadu tohoto manželství spekulovaly už několik měsíců, podal žádost o rozvod Joe Jonas. Údajně v ní uvedl, že manželství je nenávratně rozvráceno a že v nejlepším zájmu jejich dvou dcer je společná rodičovská odpovědnost. Jednou z teorií, proč se manželství dvou mladých hvězd rozpadlo, je ta, že Jonas se prý poslední měsíce stará o dcery sám. To ovšem nějak nesedí, protože aktuálně je s kapelou na světovém turné. 

VIDEO: Trailer seriálu Hra o trůny

Krkavčí matka?

Z rozvodu se tak stala bulvární kauza, ze které hvězda seriálu Hra o trůny vychází jako špatná manželka i matka. Proč? Podle novinových titulků je on doma s dětmi a ona chodí na párty. Dojem krkavčí matky pak ještě podpořilo to, že se zpěvák nechal vyfotit, když byl s dcerami v restauraci, přestože své děti oba rodiče před médii chrání, zatímco na sociálních sítích Sophie Turner se o něco dříve objevila fotka, na které slaví v baru se svými kolegyněmi a kolegy ze seriálu Joan. Za tímto krokem stál s největší pravděpodobností zpěvákův PR tým a není to nic překvapivého ani neobvyklého. Rozvody slavných osobností jsou vždy propírány v médiích, a tak se daný PR tým snaží všemi možnými cestami naklonit veřejnost na stranu svého klienta. 

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Jonasův pokus o pošpinění pověsti matky během rozvodu rozdělil společnost na dva tábory. Jeden z nich stále ještě nepřipouští, že by matky mohly po narození dětí žít společenský život, a dokonce večer popíjet v baru, druhá část je s tím úplně v pohodě, a naopak ji rozčiluje zpěvákova okatá snaha očernit herečku během rozvodového řízení. 

Právo na společenský život

Snaha udělat v dnešní době z mladé dvojnásobné matky ženu, která před svými dětmi dává přednost společenskému životu, je poněkud nešťastná. Jasně, všeho by mělo být s mírou. Trávit každý večer v baru a vracet se nad ránem, to rozhodně není ideální, ale chtít po ženách, aby jen seděly doma, staraly se o děti a na své předchozí zájmy raději zapomněly, je naprosto scestné. 

Několik studií už přitom potvrdilo nejen to, že otcové mají mnohem více volného času než matky, ale také to, že matky v izolaci, které po narození dítěte přijdou o veškeré své dosavadní aktivity, na tom v budoucnu mohou být psychicky špatně. 

Mít aktivní společenský život, který třeba zahrnuje i pití alkoholu, může být pro matky osvobozující. A pokud je o naše děti v době naší nepřítomnosti dobře postaráno, což v případě Sophie Turner bylo, nemělo by to být nic, nad čím by společnost měla kroutit hlavou. 

Herečka Sophie Turner, známá ze seriálu Hra o trůny, se rozvádí se zpěvákem Joe Jonasem. Kdo se stará o jejich malé dcery?
Témata: Střídavá péče, Slavné maminky, Děti slavných, herečka, Matka, Dcery, Rozchod, rozvod, Rozvody, Sophie Turner, Manželství, Hra o trůny, Děti, Společenský život, Manžel, Bar, Sofie Turner

Video