Maminka.czZdraví

Opar porazíte homeopatiky!

, Časopis Moje zdraví
11. 7. 2014
Opar porazíte homeopatiky!
Opary bolí, hojí se pomalu a jednotlivé výsevy opětovně propukají v závislosti na okolních podmínkách a psychickém rozpoložení daného člověka. Homeopatika vám mohu léčbu usnadnit a její dobu i výrazně zkrátit.

S homeopatickou léčbou se délka hojení oparu výrazně zkrátí, díky možnosti preventivní léčby se zpočátku prodlouží intervaly mezi recidivami výsevů a posléze zpravidla dojde k úplnému vymizení obtíží. Virus oparu, tedy herpes simplex typu 1 a 2, je častým „parazitem periferního nervového systému“.

První setkání člověka s tímto virem proběhne často již během prvních let života, a to obvykle zcela bez příznaků nebo se projeví výsevem aft na sliznici dutiny ústní. Pak si virus vybuduje svůj „základní tábor“ ve spádovém nervovém uzlíku a při jakémkoli oslabení organismu vycestuje ven podél nervového vlákna.

Prvním projevem infekce je pocit pálení a teprve pak se objeví drobné puchýřky plné čiré tekutiny. Ta se následně zakalí a vznikne strup. Každé stadium oparu vyžaduje jiný homeopatický lék, a proto je důležité si uvědomit, v jakém stadiu se infekce právě nachází.

Akutní stav

První volbou řešení akutního stavu je lék Oscillococcinum. Při pocitu mravenčení v místě budoucího výsevu podáváme jednu tubu a dávku zopakujeme, jakmile se tento pocit znovu objeví (nejčastěji je nutné dávku zopakovat každou hodinu ještě 2x). Nasadíme-li Oscillococcinum včas (při únavě, na začátku virózy, při aklimatizaci nebo velké psychické či fyzické zátěži), aktivujeme imunitní systém a tím působíme preventivně proti rozvoji jakékoli virové infekce.

Dalším lékem je Apis mellifi ca 30 CH – 5 granulí léku podáváme při pocitu pálení a píchání v místě budoucího oparu, dávku opakujeme 3x za den.

Třetím lékem je Rhus toxicodendron 15 CH, který nasazujeme při výsevu malých puchýřků. Jednu dávku, tj. 5 granulí, podáváme každou hodinu po celý den.

Pokračuje-li opar výsevem jednoho většího puchýře, přidáme lék Cantharis 15 CH, každou hodinu 5 granulí.

U moře, na horách…

Je-li pacient citlivý na sluneční záření a opary se u něj nejčastěji vyskytují při pobytu u moře nebo na horách, kde je sníh a slunečné počasí, a mívá-li rozpraskané rty, potřebuje lék Muriaticum acidum 15 CH. Pacient má většinou více ložisek oparu najednou. Dávkujeme také 5 granulí každou hodinu.

Ve fázi vytvoření strupu nasazujeme lék Mezereum 15 CH a podáváme tři dávky denně až do zhojení oparu.

Opakované výsevy oparu

Níže uvedené léky pomáhají, aby k výsevu nedošlo, až u 80 % pacientů: Natrum muriaticum 30 CH podáváme preventivně v dávce 5 granulí jednou týdně u lidí trpících oparem v důsledku únavy či dehydratace, při horečce, slunění a pobytu u moře.
Lék Sepia officinalis 30 CH nasazujeme, pokud se opar vysévá v souvislosti s menstruací nebo je v oblasti pohlavních orgánů. Podáváme jej rovněž 1x týdně minimálně 3 měsíce, stejně jako v případě léku Natrum muriaticum.

Genitální opar

Pokud se jedná o perigenitální opar, podáváme nejčastěji kombinaci léků Arsenicum album 15 CH a Croton tiglium 15 CH, 3x denně 5 granulí od každého z nich.

Pásový opar

Podáváme Oscillococcinum, jednu dávku léku preventivně, jak je uvedeno výše, dále kombinaci léků Arsenicum album 15 CH a Rhus toxicodendron 15 CH současně, 5 granulí od každého. První den výsevu bereme každou hodinu, druhý den podáváme oba léky 5x denně a třetí den 3x denně 5 granulí. Poté pokračujeme ve stejném dávkování až do zhojení oparu.
Kombinací uvedených léků předcházíme komplikacím při hojení.

Průvodní pocity

Pokud po léčení v místě výsevu přetrvává pocit pálení, podáváme lék Arsenicum album 30 CH, jednu dávku 2x denně.
Pacientovi přináší úlevu sprchování teplou vodou. Bolest je tak silná, že nemocného budí i v noci, zpravidla mezi 1. a 3. hodinou ranní.

Přetrvává-li v místě oparu ochrnutí a pocit bolesti, jako by tam bylo „živé maso“, nasadíme lék Causticum 30 CH, 2x denně 5 granulí.

Při pocitu mravenčení a bolesti, která vystřeluje podél nervové dráhy, využijeme lék Hypericum perforatum 30 CH, 2x denně 5 granulí. V případě silných bolestí můžeme podávat 5 granulí každou hodinu.

V případě, že trpíváte opary často, doporučuji návštěvu u lékaře-homeopata, který vybere tzv. terénní lék („na míru“, přímo podle vašich obtíží) a zabrání tak dalším recidivám onemocnění.

(Článek byl převzat z časopisu Moje zdraví 6/2014)

Témata: Zdraví, Časopis Moje zdraví, První projev, Homeopatický lék, Muriaticum acidum, Stejné dávkování, Periferní nerv, Pásový opar, Natrum muriaticum, Genitální opar, Opar, Akutní stav, Oscillococcinum

Mohlo by vás zajímat
Lilia Khousnoutdinová: Synovu placentu jsem pohřbila pod ořech, na dceřině roste lípa
Introvert bere sílu v samotě. Jak poznáte, že jednoho máte doma?
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Mámy jsou na sebe zlé, vyslechla jsem si tolik urážek, říká Gabriela Lašková
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství

Horoskopy

Panna Pracovní nálada je hned v pondělí dobrá. Není divu, patříte mezi největší puntičkáře horoskopu a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emanuel, Lara, Manuela

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu