Maminka.czDěti a mateřství

Opruzeniny svědí a bolí. Jak můžete pomoci svému dítěti?

Komerční článek
2. 10. 2013
Opruzeniny svědí a bolí. Jak můžete pomoci svému dítěti?
Opruzeniny. Zažil je snad každý, a to doslova na vlastní kůži. Nepříjemné zarudnutí v oblasti konečníku nebo genitálií dokáže pořádně znepříjemnit život dětem i jejich maminkám. Postižené místo svrbí, pálí, děti pláčou a maminky se snaží co nejrychleji a nejúčinněji zasáhnout.

Jak se opruzeninám co nejlépe vyvarovat? Zkuste dodržovat pár snadných pravidel a riziko vzniku nepříjemných potíží tím výrazně snížíte.

Přebalujte co nejčastěji

Maminky by měly své děťátko přebalovat co nejčastěji, obvyklá doba mezi přebalováním počůraných plen je tři hodiny. Ideální je přebalovat vždy před kojením. Plenky znečištěné stolicí je však potřeba přebalit ihned, aby v nich miminko pobylo co možná nejméně a zbytečně se tak nedráždila jeho pokožka.

Maminky používající látkové pleny by je měly prát pouze ve speciálních přípravcích určených speciálně pro miminka. Na závěr praní je nutné plenky důkladně vymáchat – nejlépe dvakrát, aby na nich nezůstaly vůbec žádné stopy pracího prášku. U novorozenců je vhodné plenky navíc ještě přežehlit.

Vlhčené ubrousky na opruzený zadeček nepatří!

Opruzený zadeček je nejlepší opláchnout pouze vodou, vlhčené ubrousky v takové situaci pokožku zbytečně podráždí. Ty si schovejte, až bude děťátko zase bez opruzenin a zcela zahojené, nebo je můžete zatím použít na upatlané ručičky či pusinku.
Naše babičky na podrážděný a opruzený zadeček vždy s úspěchem aplikovaly odvar z řepíku a věřte, že tento recept skvěle funguje dodnes. Odvar nanášejte za pomocí vaty nebo odličovacích tamponů velmi opatrným poklepáváním na bolavá místa. Pak zadeček osušte a nechte aspoň čtvrt hodiny vyvětrat.

Namažte zadeček zinkovou mastí

Po dostatečném vyvětrání namažte zadeček silnou vrstvou ochranného krému, nejlépe s obsahem hojivého zinku. Má-li miminko sklon k opruzeninám, používejte ochranný krém při každém přebalování. Vyzkoušejte například novinku na českém trhu: Bupi BABY krém proti opruzeninám s obsahem zinku. Teprve poté můžete miminku nasadit plenku. Uvidíte, jak se mu po této léčivé kúře viditelně uleví a děťátko se s radostí nají a spokojeně usne.


Doporučujeme

Bupi – to je tradiční slovenská kosmetika pro děti, která v těchto dnech přichází do Čech. Z široké nabídky přípravků značky Bupi doporučujeme: Bupi BABY krém proti opruzeninám– dermatologicky testovaný přípravek bez obsahu parafínu a dalších alergenů účinně uklidní všechna podráždění dětského zadečku. Krém obsahuje nejen hojivý zinek, ale také přírodní oleje, panthenol a bisabolol, které se spolupodílí na rychlém zhojení podrážděných a bolavých míst.

Bupi BABY vlhčené ubrousky ocení maminky nejen na upatlané ručičky a ušmudlané pusinky, ale hodí se i na pravidelnou péči o zadeček. Vlhčené ubrousky obsahují hojivý výtažek z aloe vera, který uklidňuje, hydratuje a preventivně tak předchází případným problémům s podrážděnou pokožkou zadečku.

Více o tradiční slovenské značce na www.babybupi.eu

Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Sex po porodu: Tohle jste možná vůbec nevěděli!
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu