Maminka.czŠkolák

Ostravské děti mají svého Kukyho: Dětský klub pro tvořivé děti i rodiče

6. 8. 2012
Ostravské děti mají svého Kukyho: Dětský klub pro tvořivé děti i rodiče
I když se velkofilm Kuky se vrací již vytratil z kin, hlavní hrdina Kuky i s jeho kamarády přežil ve formě alternativního dětského koutku v Ostravě. Dětský klub Kuky Ostrava je součást coworkingového centra pro rodiče, vznikl jako nápad pro slazení rodinného a pracovního života.

Autorka projektu Ing. Renata Ptáčníková založila coworkingové centrum v Ostravě Hrabůvce uprostřed velkého sídliště a nabídla tak rodičům, aby mohli pracovat a vzdělávat v centru Viva a současně nechat rozvíjet i své děti. Kuky Ostrava nabízí netradiční kurzy rozvoje osobností dětí v podobě kroužků jako je např.Jóga pro děti, Arte terapie a rozvoj kreativity. Centrum jako jediné z celého světa obdrželo licenci Jana Svěráka. Projekt podporuje Úřad města Ostrava Jih.

Hlídání dětí od jednoho roku mohou využít zejména rodiče pracující na volné noze, podnikatelé, zaměstnanci svobodného povolání či s volnou pracovní dobou, kteří si svou práci a schůzky vyřídí právě v přilehlém centru Viva. "Každý lektor v dětském klubu KUKY dokáže v běžném denním programu nacházet jednak skutečné a vytvářet modelové situace, které ovlivňují reakce dítěte na okolní svět."tvrdí Julie Machalová, vedoucí centra. "Cílem je probouzet v dítěti aktivní zájem o poznávání a objevování a současně podpořit touhu a odvahu dítěte předvést, co všechno umí, co dokáže a zvládne." Tvář Jana Svěráka, Kuky, se pouští i do zajímavých neziskových projektů jako je například Celé Česko čte dětem se známými osobnostmi nebo projekt Labutí jezero pro handicapované děti. Děti tvoří, osvojují si různé výtvarné techniky a projevy. Zpívají a učí se základy hry na hudební nástroje. Tancují a hrají divadlo.

"Projekt přesahuje metodiku rodinných center a školek právě v šíři a specializaci služeb. Spojení Vivy pro rodiče, která je možná pro všestranné využití a Kukyho pro děti přináší do České Republiky zcela něco nového a neobvyklého."dodává Renata Ptáčníková. Služby coworkingových center, tzv. sdílených kanceláří, mohou lidé využívat v Praze, Brně, Berouně, Olomouci a v Ostravě, která zatím jako jediná nabízí i službu hlídání dětí. Co-working je v překladu spolupráce, sdílení a jako první byl založen v San Franciscu v USA.

Práce v coworkingovém centru představuje pro lidi řadu výhod. Pracovní prostor, zázemí a veškeré navazující služby mají sloužit především lidem a v maximální míře musí nabízet pozitivní možnosti k seberealizaci a k dobrému životu. Večer se prostor promění pro semináře a přednášky, jedním z přednášejících byl již např. Tomio Okamura či Květa Fialová. Návštěvníci centra Viva Ostrava mohou nalézt tyto služby:

1. Bohaté zázemí pro práci i odpočinek.
2. Kavárna s občerstvením a masérna přímo v areálu.
3. Volný přístup k internetu přes wifi.
4. Reprezentativní prostory pro porady a schůzky s klienty.
5. Parkování zdarma a dobré spojení MHD.
6. Hlídání dětí v Kuky dětském klubu přímo v arálu.
7. Klid na práci i sociální kontakt ve zdravém a kreativním prostředí.
8. Komunita: vazby, kontakty, nápady, inspirace, zkušenosti.
9. Propojení s ostatními na společných projektech a zakázkách.
10. Možnost poradenství a koučinku.

Rodiče se mohou zapojit i do evropských projektů ESF, například projekt Hlídáček Hledáček, který nabízí koučink a poradenství v začátcích podnikání zdarma. Další informace naleznete na kukyostrava.cz a vivaostrava.cz.

Témata: Děti, Předškolák, Batole, Školák, Kam s dětmi, Rodiče, Aktivní zájem, Kuk, Pracovní prostor, Jan Svěrák, Tomio Okamura, Dětský klub, Jezero, Společný projekt, Zakázka, Karviná, Máj

Mohlo by vás zajímat
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila
Kristýna Boková je těhotná. Čeká svoje třetí dítě, prozradila pohlaví?
7 triků jak vyvolat porod, když se miminku nechce na svět...
Strií se nezbavíš, už se nevyspíš! Tohle těhotným neříkejte, radí herečka Arichteva
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit

Horoskopy

Rak Do práce jindy chodíte vcelku rádi, ale nyní každý den proklínáte. Nic se vám nelíbí a děláte mnoho…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alena, Sven, Belinda

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné