Maminka.czŠkolák

Ostravské děti mají svého Kukyho: Dětský klub pro tvořivé děti i rodiče

6. 8. 2012
Ostravské děti mají svého Kukyho: Dětský klub pro tvořivé děti i rodiče
I když se velkofilm Kuky se vrací již vytratil z kin, hlavní hrdina Kuky i s jeho kamarády přežil ve formě alternativního dětského koutku v Ostravě. Dětský klub Kuky Ostrava je součást coworkingového centra pro rodiče, vznikl jako nápad pro slazení rodinného a pracovního života.

Autorka projektu Ing. Renata Ptáčníková založila coworkingové centrum v Ostravě Hrabůvce uprostřed velkého sídliště a nabídla tak rodičům, aby mohli pracovat a vzdělávat v centru Viva a současně nechat rozvíjet i své děti. Kuky Ostrava nabízí netradiční kurzy rozvoje osobností dětí v podobě kroužků jako je např.Jóga pro děti, Arte terapie a rozvoj kreativity. Centrum jako jediné z celého světa obdrželo licenci Jana Svěráka. Projekt podporuje Úřad města Ostrava Jih.

Hlídání dětí od jednoho roku mohou využít zejména rodiče pracující na volné noze, podnikatelé, zaměstnanci svobodného povolání či s volnou pracovní dobou, kteří si svou práci a schůzky vyřídí právě v přilehlém centru Viva. "Každý lektor v dětském klubu KUKY dokáže v běžném denním programu nacházet jednak skutečné a vytvářet modelové situace, které ovlivňují reakce dítěte na okolní svět."tvrdí Julie Machalová, vedoucí centra. "Cílem je probouzet v dítěti aktivní zájem o poznávání a objevování a současně podpořit touhu a odvahu dítěte předvést, co všechno umí, co dokáže a zvládne." Tvář Jana Svěráka, Kuky, se pouští i do zajímavých neziskových projektů jako je například Celé Česko čte dětem se známými osobnostmi nebo projekt Labutí jezero pro handicapované děti. Děti tvoří, osvojují si různé výtvarné techniky a projevy. Zpívají a učí se základy hry na hudební nástroje. Tancují a hrají divadlo.

"Projekt přesahuje metodiku rodinných center a školek právě v šíři a specializaci služeb. Spojení Vivy pro rodiče, která je možná pro všestranné využití a Kukyho pro děti přináší do České Republiky zcela něco nového a neobvyklého."dodává Renata Ptáčníková. Služby coworkingových center, tzv. sdílených kanceláří, mohou lidé využívat v Praze, Brně, Berouně, Olomouci a v Ostravě, která zatím jako jediná nabízí i službu hlídání dětí. Co-working je v překladu spolupráce, sdílení a jako první byl založen v San Franciscu v USA.

Práce v coworkingovém centru představuje pro lidi řadu výhod. Pracovní prostor, zázemí a veškeré navazující služby mají sloužit především lidem a v maximální míře musí nabízet pozitivní možnosti k seberealizaci a k dobrému životu. Večer se prostor promění pro semináře a přednášky, jedním z přednášejících byl již např. Tomio Okamura či Květa Fialová. Návštěvníci centra Viva Ostrava mohou nalézt tyto služby:

1. Bohaté zázemí pro práci i odpočinek.
2. Kavárna s občerstvením a masérna přímo v areálu.
3. Volný přístup k internetu přes wifi.
4. Reprezentativní prostory pro porady a schůzky s klienty.
5. Parkování zdarma a dobré spojení MHD.
6. Hlídání dětí v Kuky dětském klubu přímo v arálu.
7. Klid na práci i sociální kontakt ve zdravém a kreativním prostředí.
8. Komunita: vazby, kontakty, nápady, inspirace, zkušenosti.
9. Propojení s ostatními na společných projektech a zakázkách.
10. Možnost poradenství a koučinku.

Rodiče se mohou zapojit i do evropských projektů ESF, například projekt Hlídáček Hledáček, který nabízí koučink a poradenství v začátcích podnikání zdarma. Další informace naleznete na kukyostrava.cz a vivaostrava.cz.

Předplatné časopisu Maminka
Témata: Děti, Batole, Předškolák, Školák, Kam s dětmi, Rodiče, Dětský klub, Jezero, Aktivní zájem, Karviná, Jan Svěrák, Kuk, Společný projekt, Máj, Pracovní prostor

Mohlo by vás zajímat
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Vše o preventivní onkologické cytologii. Chodíte pravidelně?
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!

Horoskopy

Blíženci Jakmile vstanete pravou nohou, tak budete celý den veselí a hraví. Na svět se usmívejte a případné…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Cecilie, Cecílie, Cindy

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu