Maminka.czŠkolák

Ostravské děti mají svého Kukyho: Dětský klub pro tvořivé děti i rodiče

redakce 6.  8.  2012
Ostravské děti mají svého Kukyho: Dětský klub pro tvořivé děti i rodiče
I když se velkofilm Kuky se vrací již vytratil z kin, hlavní hrdina Kuky i s jeho kamarády přežil ve formě alternativního dětského koutku v Ostravě. Dětský klub Kuky Ostrava je součást coworkingového centra pro rodiče, vznikl jako nápad pro slazení rodinného a pracovního života.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Autorka projektu Ing. Renata Ptáčníková založila coworkingové centrum v Ostravě Hrabůvce uprostřed velkého sídliště a nabídla tak rodičům, aby mohli pracovat a vzdělávat v centru Viva a současně nechat rozvíjet i své děti. Kuky Ostrava nabízí netradiční kurzy rozvoje osobností dětí v podobě kroužků jako je např.Jóga pro děti, Arte terapie a rozvoj kreativity. Centrum jako jediné z celého světa obdrželo licenci Jana Svěráka. Projekt podporuje Úřad města Ostrava Jih.

Hlídání dětí od jednoho roku mohou využít zejména rodiče pracující na volné noze, podnikatelé, zaměstnanci svobodného povolání či s volnou pracovní dobou, kteří si svou práci a schůzky vyřídí právě v přilehlém centru Viva. "Každý lektor v dětském klubu KUKY dokáže v běžném denním programu nacházet jednak skutečné a vytvářet modelové situace, které ovlivňují reakce dítěte na okolní svět."tvrdí Julie Machalová, vedoucí centra. "Cílem je probouzet v dítěti aktivní zájem o poznávání a objevování a současně podpořit touhu a odvahu dítěte předvést, co všechno umí, co dokáže a zvládne." Tvář Jana Svěráka, Kuky, se pouští i do zajímavých neziskových projektů jako je například Celé Česko čte dětem se známými osobnostmi nebo projekt Labutí jezero pro handicapované děti. Děti tvoří, osvojují si různé výtvarné techniky a projevy. Zpívají a učí se základy hry na hudební nástroje. Tancují a hrají divadlo.

"Projekt přesahuje metodiku rodinných center a školek právě v šíři a specializaci služeb. Spojení Vivy pro rodiče, která je možná pro všestranné využití a Kukyho pro děti přináší do České Republiky zcela něco nového a neobvyklého."dodává Renata Ptáčníková. Služby coworkingových center, tzv. sdílených kanceláří, mohou lidé využívat v Praze, Brně, Berouně, Olomouci a v Ostravě, která zatím jako jediná nabízí i službu hlídání dětí. Co-working je v překladu spolupráce, sdílení a jako první byl založen v San Franciscu v USA.

Práce v coworkingovém centru představuje pro lidi řadu výhod. Pracovní prostor, zázemí a veškeré navazující služby mají sloužit především lidem a v maximální míře musí nabízet pozitivní možnosti k seberealizaci a k dobrému životu. Večer se prostor promění pro semináře a přednášky, jedním z přednášejících byl již např. Tomio Okamura či Květa Fialová. Návštěvníci centra Viva Ostrava mohou nalézt tyto služby:

1. Bohaté zázemí pro práci i odpočinek.
2. Kavárna s občerstvením a masérna přímo v areálu.
3. Volný přístup k internetu přes wifi.
4. Reprezentativní prostory pro porady a schůzky s klienty.
5. Parkování zdarma a dobré spojení MHD.
6. Hlídání dětí v Kuky dětském klubu přímo v arálu.
7. Klid na práci i sociální kontakt ve zdravém a kreativním prostředí.
8. Komunita: vazby, kontakty, nápady, inspirace, zkušenosti.
9. Propojení s ostatními na společných projektech a zakázkách.
10. Možnost poradenství a koučinku.

Rodiče se mohou zapojit i do evropských projektů ESF, například projekt Hlídáček Hledáček, který nabízí koučink a poradenství v začátcích podnikání zdarma. Další informace naleznete na kukyostrava.cz a vivaostrava.cz.

Témata: Kam s dětmi, Rodiče, Děti, Předškolák, Školák, Batole, Maminka cestuje, Ostra, Společný projekt, Dětský klub, Jan Svěrák, Zakázka, Celé Česko, Labutí jezero, Karviná, Tvor, Tomio Okamura, Pracovní prostor, Jezero, Máj, Kuk, Aktivní zájem
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Rodiče sdíleli hrůzu z restaurací: Těchto 20 bizarně naservírovaných pokrmů hlava nebere!
Mrázková Dita
Galerie
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie