Maminka.czTěhotenství

Otáčecí bod a jeho moxování - víte, kdy ho budete potřebovat?

7. 2. 2013
Otáčecí bod a jeho moxování - víte, kdy ho budete potřebovat?
Moxování takzvaného otáčecího bodu vám pomůže, pokud vaše miminko v břiše není ve správný čas přetočené hlavou dolů a připravené na porod. Co je moxování a kde najdete na vašem těle magický otáčecí bod?

Tradiční čínská medicína

Jednou z nejúčinnějších léčivých alternativních metod je požehování neboli moxování. Jde o zahřívání určitého akupresurního/akupunkturního bodu nebo celé sestavy bodů moxovací tyčinkou. Slovo moxa pochází z japonštiny a je to spojení slov MO a KUSA, čili spálená bylina. Moxovací tyčinka, též nazývaná cigareta, je pomůcka z pelyňkového vlákna, která se nechá doutnat, a tím vyvíjí sálavé teplo. Hořící konec se přiblíží k tělu tak, abyste vnímala příjemné teplo. Nedotýká se kůže, od těla je tyčinka vzdálena asi dva centimetry a zahřívá příslušný bod. Skrz akupunkturní či akupresurní body a jejich celé soustavy čili dráhy, můžete vyléčit celou řadu nemocí fyzických i psychických. Nastávající maminky by především mohl zajímat právě bod, který nachystá dosud nepřipravené mimino k porodu.

Otočení plodu do fyziologické pozice

Akupunkturní bod číslo 67 na dráze močového měchýře leží asi dva centimetry vlevo a šikmo pod vnějšími kotníky. Je dobré ho znát, pokud vaše miminko, toho času stále v břiše, není ve správnou dobu na správném místě. Tedy hlavou dolů a nachystáno k porodu hlavou napřed. Stačí každý den moxovat, přikládat horkou tyčinku nedaleko zmíněného bodu, na pravé i levé noze, tři minuty na obou končetinách. Do týdne je děťátko otočené. Jelikož ale v poslední fázi před porodem už pro břicho nevidíte ani na vlastní klín, jen těžko si asi sama a pohodlně natolik dosáhnete na kotníky, abyste si mohla moxovat otáčecí bod. Proto poproste o spolupráci partnera nebo kohokoli ochotného, kdo se vám zrovna naskytne.

Vážně to účinkuje

Budete mile překvapena, jak moxování hezky funguje. Navíc, jak již bylo řečeno, nemusíte se spolehnout na moxovací tyčinky pouze v případě, že toužíte obrátit dítě hlavou dolů. Moxování umí vyléčit vše od bolestí hlavy přes poruchy spánku, nedostatek energie či plíseň na nohách. Například na webu cinska-medicina.eu jsou ke koupi podrobné mapy akupunkturních bodů celého těla i různé druhy moxovacího náčiní.

Jak to bylo doopravdy?

Na závěr vám ještě chci prozradit, co si o tom otáčení mého miminka tajně myslím. Totiž zadečkem dolů sedělo moje druhé dítě, druhá dcera, na kterou jsem již jaksi neměla tolik času, protože jsem se během těhotenství, které mě spíš obtěžovalo a štvalo, než cokoliv jiného, musela věnovat hlavně té dvouleté, prvorozené Mařence. Takže jsem trochu přesvědčená, že Tonička se nechtěla sama otočit a připravit k porodu právě proto, že jsem na ní neměla čas a náladu. Tak si pro mě připravila takový truc podnik. Ve chvíli, kdy jsem se jí začala po večerech věnovat s moxovací tyčinkou a mluvila jsem na ni a myslela, prostě přestala trucovat a za pár dní se otočila. Pročež to možná byla jen taková mateřsko-miminovská hra s tím otáčením a moxováním. Jisté je, že se nám to oběma moc líbilo!

Speciál časopisu Maminka Back to school
Témata: Těhotenství, Akupunkturní bod, Akupresurní bod, Čínská medicína, Příjemné teplo, Tonička

Mohlo by vás zajímat
Chtěla jsem rodit do vody a být krásná. Vše bylo jinak, říká Kristýna Leichtová
Pozor! Dítě se topí tiše! Nekřičí, necáká a lidé si ho často nevšimnou
Meghan a Harry pokřtili syna Archieho. Chyběla královna a obřad byl soukromý
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Babička plašička: Po návratu od tchyně se dcera bojí všeho!
Z těhotenství jsem nadšená nebyla. Promiň, synu, říká Aneta Krejčíková
Bláznivá letní láska: Málem jsem utekla od dětí a muže. Doteď se stydím
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová

Horoskopy

Štír Pokud se jedná o víkendové plány, budou rozmanité a příjemné. Hádky už nejsou na programu dne, a proto…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bartoloměj, Bartolomej

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu