Maminka.czZa zábavou

Otevírají se koupaliště! Kam s dětmi vyrazit a jaká pravidla musíte dodržet?

Simona Procházková 25.  5.  2020
Konečně. Opatření kvůli koronavirové pandemii se dále zmirňují a od pondělí 25. května mimo jiné otvírají koupaliště. Jaká na nich platí omezení, musí se nosit roušky a jaká dodržovat hygienická pravidla? To vše se dozvíte v našem článku. Nechybí ani tipy na to, kam s dětmi vyrazit k vodě.

V tomto a příštím týdnu otevírají své brány veřejná koupaliště. Máte radost, že budete moci v teplých slunečných dnech vyrazit s dětmi za zábavou a vodními radovánkami? A co všechno bude kvůli situaci kolem onemocnění Covid-19 jinak? Na tohle se připravte!

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo hygienická pravidla pro využívání přírodních i umělých koupališť a plováren takto:

  • Před vstupem do areálu jste povinni provést dezinfekci rukou dezinfekčním přípravkem, který bude u vstupu k dispozici.
  • Před návštěvou dobře zvažte zdravotní stav svůj i dětí. Pokud se necítíte dobře, máte rýmu, kýcháte či kašlete, berte ohled na ostatní a návštěvu odložte, dokud nebudete zcela zdrávi.
  • I na koupališti jste povinni dodržovat platná mimořádná opatření, především co se týká shlukování na veřejně dostupných místech a nošení roušek či jiných ochranných prostředků dýchacích cest. V areálu koupaliště se pohybujte nejvýše v aktuálně předepsaném počtu osob a dodržujte patřičné odstupy.
  • Při odpočinku, například na dece či lehátku, by jednotlivé skupiny návštěvníků/rodinných příslušníků měly dodržovat distanční vzdálenost dva metry.
Hrady a zámky otevřely! Kde to bude děti opravdu hodně bavit?
  • Máte povinnost nosit roušku, eventuálně jiný ochranný prostředek dýchacích cest při jakémkoliv pohybu v areálu koupaliště, s výjimkou pobytu na vlastní dece nebo lehátku u přírodních a nekrytých (venkovních) umělých koupališť, během chůze ke vstupu do vody za účelem koupání (rouška se odkládá na dece či lehátku).
  • Pozor, v případě pouhého pobytu při břehu koupaliště či bazénu, např. z důvodu dohledu nad koupajícími se dětmi, je nutno roušku nebo jiný ochranný prostředek dýchacích cest používat podle aktuálně stanovených opatření.
  • Při použití WC dodržujte zvýšenou osobní hygienu – je nutné důkladné omytí rukou mýdlem s dezinfekčním účinkem nebo jejich dezinfekce vhodným prostředkem, který bude na místě k dispozici. K osoušení rukou je nutno používat jednorázové ručníky nebo bezdotykové vzduchové vysoušeče rukou.
Kde je povinné nošení roušek? Aktuální přehled vládních nařízení  - Reflex.cz

Koupání pro děti: Kam vyrazit po koronaviru? 

Pasohlávky

V malebné krajině jihomoravské Pálavy, na břehu Novomlýnských nádrží, najdete areál, jehož součástí je kemp Merkur a přírodní koupaliště Laguna. V kempu se můžete ubytovat v chatkách, bungalovech, stanech i karavanech, najdete tady bohatou nabídku vodních sportů, půjčit si můžete loďku i šlapadlo. Ke koupání slouží dvě samostatné oddělené laguny, velká a malá. Příjemný je pozvolný vstup do vody, pláže jsou písčito-travnaté. Samozřejmostí je několik možností občerstvení, nechybí dětský koutek ani hřiště na volejbal. V blízkosti se nachází také oblíbený aquapark Aqualand Moravia.

 Kníže

Oblíbené koupaliště v Jičíně v srdci Českého ráje má dlouhou historii. Postaveno bylo před téměř sto lety na břehu stejnojmenného rybníka. Dnes na tomto místě najdete moderní vodní areál, lemovaný zelení. K dispozici je vnitřní a venkovní plavecký bazén, skluzavky i tobogán, relaxační bazén s masážními lavicemi a vodními gejzíry, dětský bazén i oddechová zóna. Nechybí občerstvení ani travnatá plocha na slunění. Součástí areálu je Aquacentrum se saunovým světem.

Džbán

Pražské venkovní koupaliště, známé svou čistou vodou, se nachází v blízkosti populárního výletního cíle, přírodní rezervace Divoká Šárka. Můžete si tu zaplavat nebo jen odpočívat a slunit se na travnatém břehu. K dispozici jsou lehátka zdarma, půjčí vám tu šlapadlo a paddleboard, v areálu je stánek s občerstvením. Využít je možné venkovní převlékárny, nechybí ani sprchy s pitnou vodou. Rodiče malých dětí potěší pozvolný vstup do vody, k dispozici je i dětské, volejbalové a paintball hřiště.

Kde zahájit prázdniny s dětmi? Tyhle tipy na výlety nadchnou všechny!

Lhota

Zatopený lom nedaleko Nymburka je vyhlášeným a zejména o víkendech velmi vyhledávaným místem, kam se vyráží koupat a relaxovat lidé z dalekého okolí. A není divu. Jezero se pyšní křišťálově čistou vodou, krásnými písečnými plážemi, deku si můžete rozložit také na travnatém břehu nebo ve stínu borovic. Počítejte se vstupným, zaplatíte i za parkování. Pokud jde o zázemí, nechybí celá řada stánků s občerstvením, půjčovna lodiček, dětské a volejbalové hřiště. Část pláže je vyhrazena pro nudisty.

 Barbora

Populární vodní nádrž nedaleko severočeských Teplic vznikla zatopením stejnojmenného povrchového dolu na hnědé uhlí a nabízí veškeré pohodlí, krásné koupání, kvalitní sociální zázemí, několik možností občerstvení, a hlavně spoustu zábavy. Kromě plavání můžete zkusit potápění (potápěčská škola), windsurfing, paddleboard nebo plachtění, půjčí vám tady i kajak. Kdo chce sportovat, může na plážovém hřišti pro míčové hry. Koupání je možné na dvou písčitých plážích, na té hlavní nechybí převlékárny, restaurace a plážový bar. Přespat můžete v kempu.

Lipno nad Vltavou

Rozlehlá písečno-travnatá pláž v Lipně nad Vltavou je jednou z nejkrásnějších na březích „českého moře“. Táhne se po celé délce obce, je precizně upravována a vstup do vody je písečný a velmi pozvolný. V bezprostřední blízkosti najdete několik restaurací i stánků s občerstvením (včetně cukrárny se zmrzlinou), půjčovnu loděk a šlapadel i dětské hřiště. A když se náhodou zkazí počasí, jen o kousek vedle se pak nachází další lákavá atrakce, a to Aquaworld Lipno. V menším aquaparku je krytý bazén s vířivkami, skluzavkami a vodními vodotrysky pro děti a také saunový svět. Můj tip: pokud toužíte po soukromí, naprosto unikátní písečnou plážičku objevíte na protějším Králičím ostrově. Dostanete se tam na loďce, člunu nebo šlapadle, ale chce to vyrazit hned po ránu.

5 tipů na letní výlety, které si užije celá rodina!

Žamberk

V podhůří Orlických hor, rozprostřené v údolí řeky Divoké Orlice i na okolních kopcích, leží malebné městečko Žamberk. Místní koupaliště je příjemným areálem, velkým tak akorát, kde nechybí plavecký bazén s dětským brouzdalištěm, venkovní aquapark se skluzavkami a třemi tobogány, sportovně-zábavní prostor i autokemp. Děti si vyhrají na pískovišti a otužilci se můžou vykoupat také v řece. Nechybí bufet, restaurace a hřiště na plážový volejbal.

Vápenka

Dokonalé rodinné koupaliště v retro stylu se vám bude líbit. Najdete ho na okraji Liberce, v části Hanychov, nedaleko od tramvajové zastávky „Vápenka“ ve směru z centra města na Ještěd. K dispozici jsou zelené travnaté plochy pro odpočinek, dětské brouzdaliště, skluzavka i hřiště pro nejmenší. Na veškeré dění tu dohlíží plavčík, samozřejmostí jsou sprchy a převlékárny, příjemná je rovněž zastřešená terasa. Otevřeno tu mají podle počasí.

 

Roušky nestačí. Mnohem víc vytírejte, přezouvejte se a perte!

Jak naučit děti plavat? Naučte je splývat a s chválou to nepřehánějte
Témata: Děti, Rodina, Rodina a vy, Praktické rady, Retro, Za zábavou, Léto s tebou, Bazén, Zelení, Pálava, Hygienička, Pasohlávky, Ostrov, Merkur, Aqualand Moravia, Koupání, Divoká orlice, Nymburk, Žamberk, Hanychov, Koupaliště, TOBOGA, Nádrž, Skluzavka, Ještěd
Mohlo by vás zajímat
VIDEO: Veronika Kašáková o postižení syna: Stokrát radši bych byla znovu v děcáku
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky