Maminka.czZa zábavou

Otevírají se koupaliště! Kam s dětmi vyrazit a jaká pravidla musíte dodržet?

25. 5. 2020
Konečně. Opatření kvůli koronavirové pandemii se dále zmirňují a od pondělí 25. května mimo jiné otvírají koupaliště. Jaká na nich platí omezení, musí se nosit roušky a jaká dodržovat hygienická pravidla? To vše se dozvíte v našem článku. Nechybí ani tipy na to, kam s dětmi vyrazit k vodě.

V tomto a příštím týdnu otevírají své brány veřejná koupaliště. Máte radost, že budete moci v teplých slunečných dnech vyrazit s dětmi za zábavou a vodními radovánkami? A co všechno bude kvůli situaci kolem onemocnění Covid-19 jinak? Na tohle se připravte!

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo hygienická pravidla pro využívání přírodních i umělých koupališť a plováren takto:

  • Před vstupem do areálu jste povinni provést dezinfekci rukou dezinfekčním přípravkem, který bude u vstupu k dispozici.
  • Před návštěvou dobře zvažte zdravotní stav svůj i dětí. Pokud se necítíte dobře, máte rýmu, kýcháte či kašlete, berte ohled na ostatní a návštěvu odložte, dokud nebudete zcela zdrávi.
  • I na koupališti jste povinni dodržovat platná mimořádná opatření, především co se týká shlukování na veřejně dostupných místech a nošení roušek či jiných ochranných prostředků dýchacích cest. V areálu koupaliště se pohybujte nejvýše v aktuálně předepsaném počtu osob a dodržujte patřičné odstupy.
  • Při odpočinku, například na dece či lehátku, by jednotlivé skupiny návštěvníků/rodinných příslušníků měly dodržovat distanční vzdálenost dva metry.
Hrady a zámky otevřely! Kde to bude děti opravdu hodně bavit?
  • Máte povinnost nosit roušku, eventuálně jiný ochranný prostředek dýchacích cest při jakémkoliv pohybu v areálu koupaliště, s výjimkou pobytu na vlastní dece nebo lehátku u přírodních a nekrytých (venkovních) umělých koupališť, během chůze ke vstupu do vody za účelem koupání (rouška se odkládá na dece či lehátku).
  • Pozor, v případě pouhého pobytu při břehu koupaliště či bazénu, např. z důvodu dohledu nad koupajícími se dětmi, je nutno roušku nebo jiný ochranný prostředek dýchacích cest používat podle aktuálně stanovených opatření.
  • Při použití WC dodržujte zvýšenou osobní hygienu – je nutné důkladné omytí rukou mýdlem s dezinfekčním účinkem nebo jejich dezinfekce vhodným prostředkem, který bude na místě k dispozici. K osoušení rukou je nutno používat jednorázové ručníky nebo bezdotykové vzduchové vysoušeče rukou.
Kde je povinné nošení roušek? Aktuální přehled vládních nařízení  - Reflex.cz

Koupání pro děti: Kam vyrazit po koronaviru? 

Pasohlávky

V malebné krajině jihomoravské Pálavy, na břehu Novomlýnských nádrží, najdete areál, jehož součástí je kemp Merkur a přírodní koupaliště Laguna. V kempu se můžete ubytovat v chatkách, bungalovech, stanech i karavanech, najdete tady bohatou nabídku vodních sportů, půjčit si můžete loďku i šlapadlo. Ke koupání slouží dvě samostatné oddělené laguny, velká a malá. Příjemný je pozvolný vstup do vody, pláže jsou písčito-travnaté. Samozřejmostí je několik možností občerstvení, nechybí dětský koutek ani hřiště na volejbal. V blízkosti se nachází také oblíbený aquapark Aqualand Moravia.

 Kníže

Oblíbené koupaliště v Jičíně v srdci Českého ráje má dlouhou historii. Postaveno bylo před téměř sto lety na břehu stejnojmenného rybníka. Dnes na tomto místě najdete moderní vodní areál, lemovaný zelení. K dispozici je vnitřní a venkovní plavecký bazén, skluzavky i tobogán, relaxační bazén s masážními lavicemi a vodními gejzíry, dětský bazén i oddechová zóna. Nechybí občerstvení ani travnatá plocha na slunění. Součástí areálu je Aquacentrum se saunovým světem.

Džbán

Pražské venkovní koupaliště, známé svou čistou vodou, se nachází v blízkosti populárního výletního cíle, přírodní rezervace Divoká Šárka. Můžete si tu zaplavat nebo jen odpočívat a slunit se na travnatém břehu. K dispozici jsou lehátka zdarma, půjčí vám tu šlapadlo a paddleboard, v areálu je stánek s občerstvením. Využít je možné venkovní převlékárny, nechybí ani sprchy s pitnou vodou. Rodiče malých dětí potěší pozvolný vstup do vody, k dispozici je i dětské, volejbalové a paintball hřiště.

Kde zahájit prázdniny s dětmi? Tyhle tipy na výlety nadchnou všechny!

Lhota

Zatopený lom nedaleko Nymburka je vyhlášeným a zejména o víkendech velmi vyhledávaným místem, kam se vyráží koupat a relaxovat lidé z dalekého okolí. A není divu. Jezero se pyšní křišťálově čistou vodou, krásnými písečnými plážemi, deku si můžete rozložit také na travnatém břehu nebo ve stínu borovic. Počítejte se vstupným, zaplatíte i za parkování. Pokud jde o zázemí, nechybí celá řada stánků s občerstvením, půjčovna lodiček, dětské a volejbalové hřiště. Část pláže je vyhrazena pro nudisty.

 Barbora

Populární vodní nádrž nedaleko severočeských Teplic vznikla zatopením stejnojmenného povrchového dolu na hnědé uhlí a nabízí veškeré pohodlí, krásné koupání, kvalitní sociální zázemí, několik možností občerstvení, a hlavně spoustu zábavy. Kromě plavání můžete zkusit potápění (potápěčská škola), windsurfing, paddleboard nebo plachtění, půjčí vám tady i kajak. Kdo chce sportovat, může na plážovém hřišti pro míčové hry. Koupání je možné na dvou písčitých plážích, na té hlavní nechybí převlékárny, restaurace a plážový bar. Přespat můžete v kempu.

Lipno nad Vltavou

Rozlehlá písečno-travnatá pláž v Lipně nad Vltavou je jednou z nejkrásnějších na březích „českého moře“. Táhne se po celé délce obce, je precizně upravována a vstup do vody je písečný a velmi pozvolný. V bezprostřední blízkosti najdete několik restaurací i stánků s občerstvením (včetně cukrárny se zmrzlinou), půjčovnu loděk a šlapadel i dětské hřiště. A když se náhodou zkazí počasí, jen o kousek vedle se pak nachází další lákavá atrakce, a to Aquaworld Lipno. V menším aquaparku je krytý bazén s vířivkami, skluzavkami a vodními vodotrysky pro děti a také saunový svět. Můj tip: pokud toužíte po soukromí, naprosto unikátní písečnou plážičku objevíte na protějším Králičím ostrově. Dostanete se tam na loďce, člunu nebo šlapadle, ale chce to vyrazit hned po ránu.

5 tipů na letní výlety, které si užije celá rodina!

Žamberk

V podhůří Orlických hor, rozprostřené v údolí řeky Divoké Orlice i na okolních kopcích, leží malebné městečko Žamberk. Místní koupaliště je příjemným areálem, velkým tak akorát, kde nechybí plavecký bazén s dětským brouzdalištěm, venkovní aquapark se skluzavkami a třemi tobogány, sportovně-zábavní prostor i autokemp. Děti si vyhrají na pískovišti a otužilci se můžou vykoupat také v řece. Nechybí bufet, restaurace a hřiště na plážový volejbal.

Vápenka

Dokonalé rodinné koupaliště v retro stylu se vám bude líbit. Najdete ho na okraji Liberce, v části Hanychov, nedaleko od tramvajové zastávky „Vápenka“ ve směru z centra města na Ještěd. K dispozici jsou zelené travnaté plochy pro odpočinek, dětské brouzdaliště, skluzavka i hřiště pro nejmenší. Na veškeré dění tu dohlíží plavčík, samozřejmostí jsou sprchy a převlékárny, příjemná je rovněž zastřešená terasa. Otevřeno tu mají podle počasí.

 

Roušky nestačí. Mnohem víc vytírejte, přezouvejte se a perte!

Jak naučit děti plavat? Naučte je splývat a s chválou to nepřehánějte
Témata: Děti, Rodina a vy, Rodina, Praktické rady, Za zábavou, Léto s tebou, Ještěd, Pálava, Aqualand Moravia, Odstup, Hanychov, Rouška, Žamberk, Zelení, Lehátko, Skluzavka, Sever, Koupání, Pláž, Český ráj, Divoká orlice, Ostrov, Lipno nad Vltavou, Liberec, Pasohlávky

Mohlo by vás zajímat
Vrať se, až se uklidníš! Tahle věta nic neřeší. Jak zkrotit dětské nálady?
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Takhle to dopadne, když se o děti starají tatínci
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?
Jak zmírnit dětské záchvaty vzteku? Tohle nám zabírá
Nástup do školky s dítětem zamává. Proč chodí domů tak unavené?
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Chcete být trpělivější rodič? Tady jsou osvědčené triky, jak přestat křičet!

Horoskopy

Váhy Jste okouzleni osůbkou, která vám vpadla do cesty. Nepůjde však o vážnou známost, ale nového kamaráda.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Štěpánka, Stefanie, Volfgang

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné