Maminka.czKam s dětmi

Ověřeno rodiči: Letecké muzeum Metoděje Vlacha si děti užijí, nechybí interaktivní prvky

Ověřeno rodiči.cz 28.  1.  2017
Interaktivní letecké muzeum v moderní hale v Mladé Boleslavi. Kromě prohlížení starých letadel se tady můžete třeba proletět v simulátoru, užít si dlouhou klouzačku a zajít si do kavárny.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Muzeum nadšenců

Letecké muzeum bylo otevřeno v roce 2015 a stojí v moderní budově u letiště v Mladé Boleslavi. Pojmenované je po mladoboleslavském průkopníkovi létání Metoději Vlachovi, který v roce 1912 sestrojil první české letadlo poháněné automobilovým motorem a sám s ním vzlétl. Provozují ho aviatičtí nadšenci, se kterými je radost se na chvíli zastavit a popovídat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Muzeum tvoří jedna velká hala s mnoha letadly a souvisejícími exponáty. Některá letadla reálně létala ve válce, jiné jsou na místě vyrobené repliky. My jsme tu byli s malými dětmi, takže nějaké dlouhé prohlížení letadel a čtení si (určitě zajímavých) informací o nich nepřipadalo v úvahu. Muzeum má naštěstí i interaktivní prvky, na kterých jsme strávili výrazně víc času.

Ověřeno rodiči: Techmanii v Plzni si užije celá rodina se zvídavými dětmi od 3 let

V simulátoru nad Prahou

Hitem číslo jedna pro nás byl letecký simulátor. Za 50 Kč si tu člověk může sednout do simulátoru letadla a pomocí páky ho řídit. Na velkých obrazovkách před vámi se promítá skutečná mapa, v našem případě Prahy, takže se můžete proletět třeba kolem Žižkovské věže.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Našeho čtyřletého syna nejvíc bavilo, že můžete z letadla i střílet. S letadlem můžete dělat psí kusy a třeba i havarovat.

Navíc tu mají dva simulátory vedle sebe, a pokud vyletíte naráz, uvidíte se vzájemně na obrazovkách (sestřelit jeden druhého se nám bohužel nepovedlo). Naše děti (2 a 4 roky) tady „létaly“ s námi na klíně, větší děti mohou samy.

Dalším simulátorem je simulátor pro bojové piloty, do kterého si za naši rodinu sedl a nechal se roztočit všemi směry pouze manžel. Vypadal, že ho to pobavilo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dlouho naše děti bavila i obrovská nafukující klouzačka z jednoho patra do druhého, připomínající klouzačku z havarovaného letadla. V horním patře jsme si ještě pohráli s krásnou dřevěnou stavebnicí a můžete si tady vyzkoušet i ťukání Morseovky (k tomu my jsme se už nedostali).

Pak do kavárny

V muzeu je taky krásná vzdušná kavárna a před ní malé hřiště. V kavárně mají zákusky, palačinky, panini a podobné nenáročné občerstvení a dobrou kávu. Pro děti je tu malý dětský koutek.

Klepněte pro větší obrázek

Jediné mínus

Mně osobně v muzeu chyběla jediná věc: jakékoliv letadlo, do kterého by se mohlo dítě jen tak posadit. Když jsme jeli do „interaktivního muzea“, automaticky jsem očekávala, že si děti budou moct alespoň nějaké letadlo vyzkoušet.

Klepněte pro větší obrázek

K tomuhle účelu tady ale slouží pouze simulátor, za který ale člověk musí ke vstupnému připlatit (rodinné vstupné je 200 Kč, simulátory jsou dalších 50 Kč). Zaměstnanec muzea mi vysvětlit, že to je proto, že všechny stroje v muzeu jsou funkční a musí se proto dbát na jejich údržbu.

Klepněte pro větší obrázek

To chápu, ale dětem by stačilo jakékoli letadýlko, ve kterém by se mohly „proletět“. Náš syn to nakonec vyřešil normální židlí v horním patře haly ;-)

KONTAKT

Telefon: +420 326 211 080

E-mail: info@lmmv.cz

Web: letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz/

Adresa:

Regnerova ulice
Mladá Boleslav
29360

Ověřeno rodiči.cz

Kam ještě vyrazit s dětmi? Ušetřete čas vymýšlením a podívejte se na další rodiči ověřené tipy na www.overenorodici.cz.

 

Ověřeno rodiči: V zimě můžete s dětmi vyrazit do herny Veselý králíček, je skvělá na oslavy
Ověřeno rodiči: Do Planetária můžete vyrazit i s kočárkem

Ověřeno rodiči: Na atrakce v nové pražské herně Toboga mohou i dospělí
 

Témata: Děti, Kam s dětmi, Maminka cestuje, Ověřeno rodiči, letec, Jediná věc, Vstupné, Dětský koutek, Mapa, Muž, Mladá Boleslav, Letadlo, Letiště, Králíček, Kavárna, Obrazovka, Exponát, Tuka, Žižkov, Pilot, Planeta, Roztoč, Let, Rod, Klouzačka