Maminka.czParis Hilton

Paris Hilton sdílela fotografii syna. Na sociálních sítích se vysmívali jeho vzhledu

Andrea Machajdíková 26.  10.  2023
Sociální sítě mohou bavit, ale i velmi ublížit. Své o tom ví i dědička hotelového impéria Paris Hilton, která musela čelit nepříjemným komentářům vzhledu svého ani ne ročního syna.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lidé na sociálních sítích mají potřebu vše komentovat a mnohdy si ani neuvědomí, jak moc můžou někomu ublížit. Když někdo pod fotku napíše, že původní barva vlasů vám slušela víc nebo že tyhle šaty vám nedělají pěknou postavu, je to nevyžádaná rada, kterou si dotyčný klidně mohl nechat pro sebe, ale ještě se nad tím dá mávnout rukou. Co se ovšem rozhodně prominout nedá, to jsou urážlivé komentáře směrem k dětem. Své o tom ví i Paris Hilton (42), která před pár dny sdílela sérii fotografií se svým synem Phoenixem (9 měsíců). Toho jí letos v lednu porodila náhradní matka.  

Snímky, na nichž sedí v hotelovém pokoji na sedačce v blýskavých šatech a v náručí drží syna oblečeného v luxusních kouscích Burberry, okomentovala: "Můj milovaný anděl Phoenix poprvé v New Yorku!" Do města přiletěla Paris se synem a manželem Carterem Reumem, protože byla hostem Jimmyho Fallona v jeho pořadu The Tonight Show. 

Paris Hilton se stala maminkou! Syna jí odnosila náhradní matka. Už teď tě milujeme víc, než dokážou říct slova, vyznává se

Na luxusní outfity, lokalitu ani roztomilý kukuč jejího syna však nikdo nereagoval. Téměř všechny komentáře se týkaly chlapečkova vzhledu. "Proč vypadá jako robot?" "Něco s ním není v pořádku!" "To je velká hlava!" Někteří posílali také gify různých animovaných mimozemšťanů a kreslených postaviček s velkou hlavou. Našli se i tací, kteří na Paris apelovali, ať se synem urychleně navštíví lékaře. "Bůh ti žehnej. ️Prosím, vezměte ho co nejdříve k neurochirurgovi." "Určitě má makrocefalii."

Na zlé komentáře pak reagovaly stovky lidí, kteří nechápali, jak mohou dospělé osoby šikanovat malé miminko přes sociální sítě. Sama Paris Hilton se k ošklivým reakcím a narážkám, že je syn nemocný, nevyjádřila. Předpokládáme ale, že tahle miliardářka má pro svou rodinu zajištěnou tu nejlepší zdravotní péči, takže o zdraví malého Phoenixe se určitě obávat nemusíme. 

Děje se to i u nás

Šikanování dětí skrze sociální sítě bohužel není jen zahraniční záležitostí. U slavných maminek na Instagramu můžete velmi často narazit na nevhodné komentáře typu: "Proč ho neostříháte?" "Proč má ještě dudlík?" "Proč ji oblíkáte tak ošklivě?" Jsou ale komentáře, které jsou ještě z mnohem horšího soudku. O tom by mohla vyprávět třeba modelka a zpěvačka Jitka Boho, jejíž dcera Rosalie je terčem posměšků a kritiky velmi často. Sedmiletá holčička nosí krátké vlasy, kalhoty, košile a mikiny, a tak asi některým lidem nepochopitelně leží v žaludku a mají tendenci ji i její matku přes sítě kritizovat. 

Jitka Boho exkluzivně: Růžovou na mé dceři rozhodně neuvidíte

"Máte krásné chlapečky." "Proč nemá malá dlouhé vlásky jako maminka?" "Není možné, aby se tak malá holčička chtěla stříhat a oblékat jako kluk. To nemá ze svojí hlavy!" "Je vidět, že s homosexualitou se člověk narodí."

Podle těchto lidí musí zřejmě každá holčička chodit od hlavy k patě v růžové, mít dlouhé zapletené copy a nadevše milovat Elzu z Ledového království. Kdy už konečně pochopíme, že každý z nás je jiný a neexistuje žádný ideál, kterého bychom se slepě museli držet, jen abychom náhodou nevystoupili z davu? 

VIDEO: Nové bydlení Jitky Boho. Na co je nejpyšnější?

Témata: Slavné maminky, Instagram, Syn, Sociální sítě, slavné děti, Paris Hilton, Šikana, miliardář, Šaty, nahradní mateřství, Jitka Boho, Carter Reum, Burberry, Vzhled, Carter Reumem, Paris Hiltonová, Rosalia, Dědička, Paris, Roční syn, New York, Ledové království, Phoenix, Komentář