Maminka.czKojenec

Pasení hříbátek. Už je umí i vaše miminko?

Tereza Víchová 15.  9.  2016
Tuhle otázku vám lidé začnou pokládat hned po šestinedělí. Že vaše miminko ještě nepase? Nevadí, poradíme vám, jak to podpořit, i když se vašemu děťátku na bříšku vůbec nelíbí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tři měsíce? Hurá na míč!

Sláva, junior vydrží vzhůru třeba i hodinu po kojení, a to je skvělá příležitost k navyšování doby, po kterou leží na bříšku. Jakkoli jsem byla hrdou matkou, jejíž dítě už po šestinedělí vydrželo pást koníčky i několik minut, najednou je všechno jinak. Nejmladší syn se na břiše „rozjede“ a vypadá jako letadlo. Co s tím? „Skvělou pomůckou je velký gymnastický míč,“ radí Lucie Hladká. A kdo zažil koliky nebo ne úplně jednoduché uspávání, má ho jistě doma a už se něco naskákal se zavinovačkou v náručí.

Teď ho můžete využít jinak: pro polohu na bříšku. „Miminku se totiž hříbátka na nakloněné rovině dobře pasou, na míči s ním můžeme pohybovat tam a zpět, do stran, malovat kroužky nebo písmeno V. Ideální je doplnit to vždy stejnými písničkami, aby dítě vědělo, co jej čeká,“ doporučuje Lucie Hladká a radí, jak tu dítě správně přidržovat: „Miminko držte pod zadečkem v místě těžiště, pak si ho samo lépe uvědomí, zadeček lehce přimáčkněte k míči.“ A ještě jedna rada: Na bříško, tedy i na míč, pokládejte dítě bez plenky, ta ho totiž nutí prohýbat záda. Když začne plakat, nechtějte po něm vydržet ještě chvíli, raději to zkuste znovu, až bude v lepší náladě.

Témata: Děti, Novorozenec, Časopis Maminka, Kojenec, Miminko, Koník, Nejmladší syn, Pás, Pas, Dvouměsíční dítě, Mimi, Odkládání, Drobek, Lucie Hladká, Ideální doba, Správný rozvoj, Noční spánek, Vaš, Lake, Stereotypy, Psychomotorický vývoj, Písmeno, Stydká spona, Šikula, Jemný tlak
Mohlo by vás zajímat