Patří podle vás děti do kavárny? Ano nebo ne?

Ano, ale... 25. 8. 2016 14:04
....do kavárny se synem chodím, už odmala a učím ho, že v kavárně/restauraci apod. se chováme všichni slušně, nehlučně a chodíme si tam spolu povídat, tedy já a syn nebo celá rodina. Pokud jdu s kamarádkou, tak si se synem povídáme taky, případně mu pastelky, tablet apod.beru já a jakmile vidím, že se nudí, jde se domů. Když si chci pokecat jenom s kamarádkou, synka hlídá tatínek nebo babička. Takže syn je vychovaný a nevidím důvod, proč bychom spolu na kafíčko a limonádu neměli chodit. A mimochodem, nechodím zásadně do restaurací s dětským koutkem
Eva 25. 8. 2016 14:29
Děti v kavárnách mi nevadí, pokud se chovají slušně. Jakmile ale začnou otravovat okolí a jejich rodiče si jich vůbec nevšímají tak mi to štve. Já také nechodím na dětské hřiště kouřit a pít alkohol.
Jde hlavně o vzájemné respektování
Soňa 25. 8. 2016 15:04
Ditě do kavárny nepatří. V kavárně mnoho lidí hledá klid a možnost soustředění, vždycky byly místem setkání intelektuálů a centrem tvůrčí práce. Vůbec se kavárníkům nedivím, že se dětem brání, protože do kavárny, kde se schází maminy s dětmi, bych si noviny přečíst nešla (ač nejsem intelektuál a mám dvě děti). Dítě patří v nejlepším případě do cukrárny, tam se s tím tak nějak počítá.
Hanka S. 25. 8. 2016 15:14
Dobrý den,
mám tři děti ( ještě i malé), takže jsem dětem všeobecně nakloněna. Problém není nikdy v nich, ale v rodičích. Nejen v kavárně se setkávám skoro denně s dětmi, kterým nikdo nevysvětlil, jak se mají chovat. Křičí, lítají, válejí se na zemi a maminky na to nic, je zticha a nereaguje. Vůbec to nedokážu pochopit, že jim maminka při čekání třeba v čekárně nevysvětlí, že jsou tam nemocní, samozřejmě dětem srozumitelnou řečí. Chodila jsem a chodím občas s dětmi do kavárny, ale s pastelkami a papíry a moje děti věděly, že nesmějí nikoho obtěžovat.
Víte, chodíme jednou týdně s mojí kamarádkou do kavárny - po práci, těšíme se, že si odpočineme a popovídáme, kávička stojí v naší oblíbené kavárně kolem stokoruny. Často se nám stává, že přijde maminka s dítětem a kavárna jim " patří ". Nemůžeme si už ani nic říct, protože se neslyšíme, dopijeme kávu a je po těšení se. Nejsem z těch, kdo by někoho vychovával, nesnáším konflikty, ale možná by mohl reagovat slušně a příjemně personál a upozornit rodiče, že jsou tu ještě dospělí zákazníci, kteří přišli na kávu.
Jirka 25. 8. 2016 22:47
Děti do kaváren a restaurací nepatří, jen obtěžují ostatní hosty křikem a pobíháním po lokále.
Staňka 26. 8. 2016 23:08
Nesouhlasím, že děti do kavárny nepatří. Vše je o lidech a výchově. Chtěla jsem dítě, chci se mu věnovat a chci být s ním, občas si s ním zajít na kávu je naopak bezva. Chodíme s dcerou, která má nyní 3 roky již od jejích 3 měsíců do kavárny zhruba jednou za 2 měsíce. Kavárnu si nevybíráme podle dětských koutků, ale podle kvality kávy, obsluhy, prostředí,..prostě, kde je nám dobře. Učíme dceru, jak se správně začlenit do společnosti a jak se ve společnosti chovat. Když byla menší a měla dlouhou chvíli brávala jsem jí pastelky, omalovánky, něco na zabavení, nyní už ví, že jde na kafíčko a chová se jako mladá dáma. Milujeme ty chvíle, kdy si jako rodina zajdeme na kávu a zákusek, povídáme si a jsme spolu, je to náš slavnostní den, na který se těšíme a nikoho tím nerušíme. Aby to někdo nechápal špatně, dceři kupujeme pouze našlehané mléko a ve všech našich oblíbených kavárnách nám vždy vyšli s tímto vstříc, proto se tam rádi vracíme a jednoznačně DÍTĚ+KAVÁRNA=ANO!
Honzi 28. 8. 2016 14:34
Což o to, když se v kavarně umí chovat jejich rodiče, tak proč ne? Neznám ale horší případ, než když díté řve jak o život nebo béhá po kavárné či restauraci a obtéžuje ostatní hosty a maminka si nerušeně konverzuje s kamarádkou... Taková matka by měla mít zakázaný přístup na všechna veřejná prostranství >
7

Horoskopy

Rak Je pravděpodobné, že se setkáte s milou osůbkou, která vás ihned osloví. Ještě nevíte, co si o tom…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lukáš, Lukas, Lucas

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu