Maminka.czTěhotenství

Pavla Hodková: „Já budu stále unavenější a Jan bude běhat za ženami“

14. 6. 2012
Pavla Hodková: „Já budu stále unavenější a Jan bude běhat za ženami“
Láska bez příkras: Ve vztahu s Janem Saudkem je třeba být realista a mít nadhled. Obojí je Pavle vlastní. (2. díl rozhovoru)

<<< První díl článku

To také znám. Jaká jste matka: liberální, nebo děti občas plácnete po zadku?

Taková i maková. Liberální i jim občas jednu na ten zadek lupnu. U Aničky je to trochu jiné, nějak vnitřně cítím její holčičí křehkost a s tím dát jí na zadek mám problém. Stalo se to zatím snad jenom dvakrát. To s Matějem se tolik nepářu, což ale neznamená, že je plácnutí na zadek můj běžný výchovný prostředek. Upřímně, pokud se tak stane, mám spíš špatný pocit sama ze sebe, že jsem nějakou situaci neustála tak, jak bych chtěla.

Dovedete si představit, že byste měla ještě další dítě třeba ve 45 letech? Jaký je váš názor na mateřství v pozdějším věku?

Obdivuji všechny ženy, které do toho jdou – už proto, že já osobně jsem rodila po dvou letech a už i tak jsem viděla a cítila ten rozdíl. Doktoři mají jistě pravdu, když říkají, že čím mladší tělo rodí, tím snadněji to jde. Teď si nedovedu představit, že bych se v pětačtyřiceti rozhodla mít ještě dítě, ale neříkám: ne, v pětačtyřiceti mít dítě nebudu. Stát se může všechno. A když si uvědomím, že Matějovi by bylo osmnáct, když by měl dalšího sourozence, zdá se, že by to krásně zapadlo do saudkovské rodiny…

ČTĚTE TAKÉ: Protikvasinková dieta: Konečně pokoj od nepříjemných zánětů

Vašemu muži je 77 let, vy jste mladá, jedenatřicetiletá žena, dovedete si představit, jak vaše soužití s Janem bude vypadat za takových deset let?

Já budu stále unavenější a Jan bude běhat po lesích a za ženami a překypovat energií…

Tak nadhled vám opravdu nechybí. Před časem jste řekla, že „kdyby Jan chtěl, tak si ho vezmu, ale zatím pořád tvrdí, že si mě vezme až na smrtelné posteli“. Platí to stále?

Jan o svatbě mluví pořád. Jenže je bohém, a on tedy svatbu v životě nezařídí. A já na ní netrvám.

Co vašemu vztahu říkají vaši rodiče?

Vzali až s nečekaným poklidem, koho jsem jim přivedla představit.

Jste Rak a o ženách Račicích se říká, že jsou strážkyně domácího krbu a věrné manželky. Jak snášíte nevěru, která je u vašeho partnera jakousi „životní motivací“?

Se dvěma dětmi a po osmi společných letech s Janem už dobře. Víte, on se pořád vrací k nám, a to je nádherný pocit. Jistě, jednou se třeba nevrátí, a jestli se to stane, já to nezměním. Bude to, jak to má být.

Když jste čekala Matěje, zjistila jste, že bude mít ještě sourozence. A narodil se Jindřich. Paní, která prostě „chtěla“ mít s vaším mužem dítě. To by asi většina žen neskousla. Co jste si tehdy myslela?

Pobrečela jsem si. Když jsem se to dozvěděla, byla jsem asi ve čtvrtém měsíci a hormony udělaly své. Ta dívka, tedy spíš žena, chtěla dítě a má ho. Jestli je takhle šťastná a myslí si, že udělala pro své dítě to nejlepší, pak je všechno v naprostém pořádku. Nepochybuji, že Jindříška jeho maminka miluje, prý je i podobný Janovi… Nešťastné ale bylo hnát Jana k soudu kvůli alimentům.

Vídají se dnes vaše děti s malým bratrem?

Nevídají. Ostatně mají sourozenců víc než dost. A třeba ještě vůbec nepochopily, že Mařenka, Janova dcera, se kterou žijeme v jednom domě, je jejich sestra, a ne teta. A že kluci, její synové, nejsou prostě kamarádi, ale jejich synovci. Prostě Mates je strýček a Andula tetička. A já jsem vlastně jejich babička.

No tak to je už opravdu vztahový propletenec. Ale po vašich zkušenostech, věříte na přísloví, že „Pánbůh peče oplatky“?

Ano, věřím.

Jednou jste přiznala, že s vaším sebevědomím je to jak na horské dráze. Kdy jste tedy „sebevědomá žena“ a co z vás naopak dělá tu dámu „bez sebevědomí“?

Sebevědomá jsem spíš ve svých představách. Jak říká Jan, důležité je působit sebevědomě, to, s čím bojujete uvnitř, není pro okolí až tak důležité...

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Slavní rodiče, Novorozenec, Kojenec, Batole, Předškolák, Školák, Špatný pocit, Žena, Jan, Nepříjemný zánět, Sebevědomá žena, Nádherný pocit, Výchovný prostředek

Mohlo by vás zajímat
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila
Dceru nebudeme učit ani uzbecky, ani romsky, říká Monika Bagárová
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy

Horoskopy

Rak Polovina pracovního týdne přinese změny a dočkáte se velkého překvapení. Nadchnete sami sebe i šéfa!…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jindřich, Jindra, Egon

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné