Pečujte i v létě o dětskou pokožku

Dětská kůže je asi pětkrát tenčí než kůže dospělých, obsahuje až o 80 % více vody, a proto je vláčnější a měkčí. Novorozenecká a kojenecká pokožka je ale také méně odolná vůči zevním vlivům než pokožka většího dítěte nebo dospělého a z toho důvodu je potřeba o ni vhodně pečovat. Hlavní zásadou je používání kosmetických přípravků speciálně určených pro dětský věk, jako jsou produkty značky Oilatum.
Komerční článek
3. 8. 2015
Pečujte i v létě o dětskou pokožku

Kojence do jednoho roku bychom vůbec neměli vystavovat slunečním paprskům a vysokým teplotám. Ani starší děti by na slunci neměly trávit zbytečně moc času, avšak v pokročilém věku dítěte už to tak snadno uhlídat nelze. V létě proto nesmíme zapomínat chránit dětskou pokožku proti působení ultrafialového záření, což platí nejen pro zdravou pokožku, ale tím více i pro citlivou. Citlivá kůže může totiž obzvlášť snadno zareagovat na vnější podněty zarudnutím, podrážděním, výsevem pupínků a svěděním. Proto kromě vhodných opalovacích prostředků s vysokým faktorem bychom měli věnovat pozornost i její následné péči.

Citlivou pokožku je vhodné ošetřovat speciální šetrnou kosmetikou určenou pro tento typ, která by měla být bez parfémů a dalších alergizujících složek. Všechny přípravky Oilatum z nové řady Zklidnění a ochrana byly vytvořeny speciálně pro kojence a děti se suchou, svědivou a podrážděnou pokožkou. Jako součást běžné péče o pokožku respektují přirozenou ochrannou kožní bariéru, která ji udržuje hydratovanou, a tím ji pomáhá chránit proti přílišnému vysychání.

Nová řada Oilatum Zklidnění a ochrana byla vyvinuta speciálně pro kojence a malé děti. Zahrnuje hydratační tělové mléko a šetrné mycí přípravky. Výrobky jsou určeny pro pravidelné každodenní používání již od prvního dne života.

Vyživující tělové mléko Oilatum pro děti

Bylo klinicky ověřeno, že toto jemné tělové mléko zklidňuje a chrání pokožku, a tím snižuje její suchost, svědění a podráždění. Díky obsahu minerálních olejů předchází dalšímu vysychání pokožky tím, že vyživuje jemnou kožní bariéru kojenců a dětí. Používejte pravidelně pro dlouhodobou ochranu a prevenci vysychání pokožky.

Pěna do koupele Oilatum pro děti

Vytváří bohatou pěnu bez rizika podráždění suché pokožky. Díky jedinečnému složení si děti mohou koupel pořádně užít a vy nemusíte mít obavy z nepříznivého vlivu koupelové pěny na citlivou pokožku.

Mycí gel a šampon Oilatum 2 v 1 pro děti

Obsahuje ultra jemné čisticí složky, které jsou šetrné k suché dětské pokožce. Odstraňuje nečistoty účinněji než pouhá voda, a přitom nepoškozuje ochrannou vrstvu pokožky – díky tomu pomáhá předcházet jejímu dalšímu vysušování.

Dětský šampon Oilatum pro snadné rozčesávání

Obsahuje ty nejšetrnější mycí prostředky pro dětské vlásky a navíc nepálí v očích. K šamponu je přidán jemný kondicionér pro snadné rozčesávání, a usnadňuje tak umývání vlásků a péči o ně nejen dětem, ale i maminkám.

Všechny produkty značky Oilatum můžete zakoupit v lékárnách. Doporučená cena každého produktu je 159 Kč. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci. Více info rmací najdete na webových stránkách www.oilatum.cz.

Mohlo by vás zajímat
Nechce pít z láhve? Zkuste tyto osvědčené tipy jiných maminek
Jak naučit děti smrkat? Nejprve je naučte sfouknout svíčku
Kyselina listová: Zvyšte příjem již před početím, má význam pro správný vývoj plodu
Galerie: 50 úžasných venkovních domečků a bunkrů, které si děti zamilují

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu