Pečujte i v létě o dětskou pokožku

Dětská kůže je asi pětkrát tenčí než kůže dospělých, obsahuje až o 80 % více vody, a proto je vláčnější a měkčí. Novorozenecká a kojenecká pokožka je ale také méně odolná vůči zevním vlivům než pokožka většího dítěte nebo dospělého a z toho důvodu je potřeba o ni vhodně pečovat. Hlavní zásadou je používání kosmetických přípravků speciálně určených pro dětský věk, jako jsou produkty značky Oilatum.
Komerční článek
3. 8. 2015
Pečujte i v létě o dětskou pokožku

Kojence do jednoho roku bychom vůbec neměli vystavovat slunečním paprskům a vysokým teplotám. Ani starší děti by na slunci neměly trávit zbytečně moc času, avšak v pokročilém věku dítěte už to tak snadno uhlídat nelze. V létě proto nesmíme zapomínat chránit dětskou pokožku proti působení ultrafialového záření, což platí nejen pro zdravou pokožku, ale tím více i pro citlivou. Citlivá kůže může totiž obzvlášť snadno zareagovat na vnější podněty zarudnutím, podrážděním, výsevem pupínků a svěděním. Proto kromě vhodných opalovacích prostředků s vysokým faktorem bychom měli věnovat pozornost i její následné péči.

Citlivou pokožku je vhodné ošetřovat speciální šetrnou kosmetikou určenou pro tento typ, která by měla být bez parfémů a dalších alergizujících složek. Všechny přípravky Oilatum z nové řady Zklidnění a ochrana byly vytvořeny speciálně pro kojence a děti se suchou, svědivou a podrážděnou pokožkou. Jako součást běžné péče o pokožku respektují přirozenou ochrannou kožní bariéru, která ji udržuje hydratovanou, a tím ji pomáhá chránit proti přílišnému vysychání.

Nová řada Oilatum Zklidnění a ochrana byla vyvinuta speciálně pro kojence a malé děti. Zahrnuje hydratační tělové mléko a šetrné mycí přípravky. Výrobky jsou určeny pro pravidelné každodenní používání již od prvního dne života.

Vyživující tělové mléko Oilatum pro děti

Bylo klinicky ověřeno, že toto jemné tělové mléko zklidňuje a chrání pokožku, a tím snižuje její suchost, svědění a podráždění. Díky obsahu minerálních olejů předchází dalšímu vysychání pokožky tím, že vyživuje jemnou kožní bariéru kojenců a dětí. Používejte pravidelně pro dlouhodobou ochranu a prevenci vysychání pokožky.

Pěna do koupele Oilatum pro děti

Vytváří bohatou pěnu bez rizika podráždění suché pokožky. Díky jedinečnému složení si děti mohou koupel pořádně užít a vy nemusíte mít obavy z nepříznivého vlivu koupelové pěny na citlivou pokožku.

Mycí gel a šampon Oilatum 2 v 1 pro děti

Obsahuje ultra jemné čisticí složky, které jsou šetrné k suché dětské pokožce. Odstraňuje nečistoty účinněji než pouhá voda, a přitom nepoškozuje ochrannou vrstvu pokožky – díky tomu pomáhá předcházet jejímu dalšímu vysušování.

Dětský šampon Oilatum pro snadné rozčesávání

Obsahuje ty nejšetrnější mycí prostředky pro dětské vlásky a navíc nepálí v očích. K šamponu je přidán jemný kondicionér pro snadné rozčesávání, a usnadňuje tak umývání vlásků a péči o ně nejen dětem, ale i maminkám.

Všechny produkty značky Oilatum můžete zakoupit v lékárnách. Doporučená cena každého produktu je 159 Kč. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci. Více info rmací najdete na webových stránkách www.oilatum.cz.

Mohlo by vás zajímat
Matěj Ruppert se stal podruhé tatínkem. A je to další holka!
Dej ten palec z pusy ven! Čtyřicet procent dětí nosí rovnátka kvůli cucání palce
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů
Maminky, pečujte poctivě o svou i dětskou pokožku

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu