Maminka.czKam s dětmi

Pekařská sobota provoní skanzen v Rožnově pod Radhoštěm

Léto přeje výletům. Jestli si chcete zpestřit tento víkend a navíc si pochutnat na výborném chlebu, rozhodně navštivte Pekařskou sobotu ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu 20. července provoní malebný skanzen na úpatí Vsetínských vrchů čerstvé pečivo. Proč tedy nespojit poznávání valašské kultury a folkloru s ochutnávkou výborného chleba, rohlíků nebo třeba frgálů? Kromě regionálních dobrot bude na místě také ochutnávka výrobků oceněných národní značkou kvality KLASA, která si pro návštěvníky připravila i zajímavé soutěže.
Komerční článek
16. 7. 2013
Pekařská sobota provoní skanzen v Rožnově pod Radhoštěm

O zábavu nebude od rána nouze: v Dřevěném městečku bude vedle výstavy pečiva probíhat soutěž o vynikající chleba a rohlík, o jejímž výsledku budou moci rozhodnout i návštěvníci skanzenu. Dopoledne spolu pekaři svedou klání v pekařském trojboji – soutěži v netradičních disciplínách. Ve vodním mlýně v Mlýnské dolině se bude péct chleba a k tomu všemu bude hrát dechová hudba Kotáranka z Lužné nebo Laďa Kerndl s orchestrem.

Velký zájem je každoročně o frgály, tradiční místní ovocné koláče. A co ještě stojí za ochutnávku? Určitě to jsou produkty, které se pyšní národní značkou kvality KLASA. Zastavte se třeba u stánku s Hanáckou kyselkou, kde budete moci vyzkoušet mnoho zajímavých příchutí. Na místě také bude Vitaminátor a jeho stoprocentní přírodní ovocné šťávy. A když jsme na Pekařské sobotě, nebude chybět pečivo z pekárny Josef Rýdl. Další trojice oceněných KLASA výrobců, která bude na místě s ochutnávkami a ukázkami, je: POEX Velké Meziříčí s křupkami a kukuřičnými plátky, firma Amylon se svými výrobky a také společnost Orrero se sýrem Gran Moravia.

Přejeme vám mnoho krásných zážitků a dobrou chuť! KLASA

Více informací zde

Témata:Kam s dětmi
Mohlo by vás zajímat
Galerie: Potěšte učitele na konci školního roku originálním dárkem. Zaslouží si to!
Poradna: Můj porod se nepovedl. Mohu podat stížnost za pochybení?
Cestujete s dětmi do zahraničí? Poradíme vám, jaké cestovní doklady potřebujete
Na těhotenské nevolnosti pomáhá sušenka po ránu, ale i banány nebo zázvor

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu