Maminka.czDěti a mateřství

Pereme pro miminka – bezpečně a bez podráždění

Komerční článek
4. 11. 2013
Pereme pro miminka – bezpečně a bez podráždění
Praní prádla pro miminka není žádná věda, přesto je potřeba dodržovat několik základních zásad. Musíme si totiž uvědomit, že novorozenec má zhruba pětkrát tenčí pokožku než my dospěláci. Jeho kůže je tedy velmi citlivá a snadno se podráždí. Následný boj s vyrážkou nebo dokonce s alergií není příjemný ani pro maminku ani pro děťátko.

Rozhodně se nespoléhejte na běžný prací prostředek, který jste používala až dosud. Pro nového člena rodiny je potřeba zakoupit speciální prací přípravek určený pro miminka, který je šetrný k jeho pokožce a přitom dostatečně silný, aby se doslova popral s nežádoucími choroboplodnými zárodky. Vhodným a důkladně dermatologicky testovaným přípravkem je například Bupi BABY tekutý prací prostředek, který vyhovuje i alergikům, protože neobsahuje žádné alergeny, enzymy, fosfáty, barviva, bělidla ani optické zjasňovače.

Novorozenci

V prvních měsících života se miminko příliš neumaže, z prádla tedy obvykle není potřeba odstraňovat ani žádné skvrny, přesto je nutné z hygienických důvodů prát oblečení i pleny na 60 stupňů. Vyvařování prádla je s použitím moderních pracích prostředků zbytečné. Důležité je prát dětské oblečky zvlášť od ostatního prádla a na závěr je důkladně opakovaně vymáchat.

Půlroční kojenci

V půlroce začínají kojenci teprve pořádně poznávat svět chutí a vůní. Okusí své první mosozeleninové a posléze i ovocné příkrmy, které často zanechají svoji stopu i na oblečení miminka. V takovém případě je nejlepší oblečení co nejdříve sundat, skvrnu potřít tekutým pracím práškem značky Bupi Baby a poté nechat odmočit. Oblečení i plenky takto starých dětí už lze prát pouze na 40 stupňů, přesto je dobré stále dbát na důkladné máchání.

Žehlení

Žehlit nebo nežehlit? Tuto téměř hamletovskou otázku si pokládá nejedna maminka, která stráví další večer žehlením miniaturních oblečků, aby v nich dítě druhý den pobylo třeba jen hodinu a zamazalo se. Obecně se doporučuje žehlit alespoň během šestinedělí, pokud se u miminka neobjeví žádná vyrážka, je může maminka zkusit s žehlením přestat.

Pro měkčí, voňavější a méně pomačkané prádlo je možné do závěrečného máchání přidat Bupi BABY aviváž, která je bez jakýchkoliv alergenů a aktivně zabraňuje tvrdnutí vláken při jejich sušení. Odborníci však doporučují s používáním aviváže počkat, dokud nebude miminku alespoň půl roku. Novorozenci velmi intenzivně vnímají jakékoliv pachy a také aviváž jim může být zpočátku nepříjemná, stejně jako váš parfém nebo odér z nového nábytku či koberce. S jejím používáním lze bez obav začít přibližně v době, kdy započne nikdy nekončící boj s množstvím skvrn na dětském oblečení.

Více o tradiční slovenské značce na www.bupi.cz

Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Nikol Štíbrová to schytala od matek! Vyčetly jí, že syn patlá po výloze
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Upečte si měkké a voňavé perníčky. Dají se jíst hned po vyndání z trouby
Manžel začal hodně pít. Vadí mi, že to odnášejí děti. Co mám dělat?
Přiznání: S miminkem se nudím. Co s tím? Vyzkoušejte naše rady
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí nová studie!

Horoskopy

Vodnář Podaří se vám navázat kontakt s lidmi, kteří jsou vašimi vzory. I vy jim padnete do oka, takže…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Danuta, Liana, Ljuba

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu