Maminka.czRodina

Perfektní prázdniny za pár korun

, Časopis Maminka
19. 8. 2010
Perfektní prázdniny za pár korun
Mediální masáž říká: Dovolená, to je cesta k moři. Ale s dětmi se dá užít i docela jinak. Stačí vyjet k českým vodám a ubytovat se třeba v kempu. Nabízíme vám pár tipů, kde vás a vaše potomky rádi uvidí.

Máchovo jezero

Básník Karel Hynek Mácha dobře věděl, proč měl tenhle kraj tak rád. Po něm pojmenované jezero obklopují lesy a pěkné písčité pláže přímo vybízejí ke slunění. Pro děti je zde příjemný vstup do vody, různé skluzavky, tobogany a po většinu sezony disponuje jezero solidně čistou vodou.

V okolí najdete dostatek zábavy, lze si tu vyjet na kolech, zastavit se na hradu Bezděz nebo se jako Pyšná princezna schovat za čedičovými píšťalami Panské skály, ta se nachází u Kamenického Šenova.

Můžete také vyzkoušet windsurfing nebo se s dětmi svézt lodí - prostě dovolená jako vyšitá. Pro ubytování zkuste kemp Andrea. Rozkládá se přímo na břehu Máchova jezera, částečně schován pod vzrostlými borovicemi, které i v největším parnu zajišťují příjemné klima.

Bydlet budete v bungalovech s vlastním sociálním zařízením. Ty nejmenší nadchne hřiště s pískovištěm a klouzačkou, větší pak uvítají tenisové kurty nebo různé míčové hry. K dispozici je i parník, který kemp vlastní a nabízí pro děti zdarma.

Komorník

Tento rybník se rozkládá u jihočeské obce Strmilov a zabírá 3,5 hektaru. Celá tato oblast je vstupní branou do České Kanady. Komorník je vyhlášený svou velmi čistou vodou, kterou si udržuje po celou rekreační sezonu, a písčitou, pozvolna se svažující pláží, která umožňuje koupání i těm nejmenším návštěvníkům. Nabízí i výborné podmínky pro vodní sporty.

Všechno potřebné vám půjčí přímo v autokempu Komorník. Naleznete zde i několik úrovní ubytování, přes chaty s vlastním sociálním zázemím až po maringotky. Nebo si můžete přivézt vlastní stany. V areálu je dostatečné zázemí, restaurace, obchod, dětský koutek, hřiště, pískoviště, houpačky, prolézačky a pro případ špatného počasí dokonce společenská místnost.

Rodiny s dětmi tu jsou častými a vítanými zákazníky, takže si tu vaši potomci snadno a rychle najdou kamarády a zabaví se sami. Až se vám po nich bude stýskat, můžete si všichni společně vyrazit na výlety po krásách okolí, třeba například na hrad Landštejn či do pohádkového města Telče, anebo se projet vláčkem po úzkorozchodné trati přírodou České Kanady.

Rozkoš

V Královéhradeckém kraji, nedaleko České Skalice, se rozlévá Rozkoš, vodní nádrž s koupalištěm a stejnojmenným kempem. Na koupališti mají přes den pravidelnou službu plavčíci. Starostlivější rodiče také určitě ocení přítomnost zdravotnické služby. A děti se zamilují do širokého zázemí: řádit mohou na rozlehlé travnaté pláži, houpačkách, kolotočích a prolézačkách.

Pro malé je připraveno brouzdaliště napuštěné pitnou vodou, větší si své síly můžou vyzkoušet na dětském motokrosu, toboganu, minigolfu nebo si vybrat jinou zábavu, například ze široké nabídky míčových sportů. Za ubytovnou je také miniaturní zoo, ve které se chovají kamerunské kozy. Kemp organizuje také diskotéku pro malé i velké, nabízí letní kino, saunu, dostatek stánků s občerstvením, restauraci, obchod, převlékárny, sprchy na pláži nebo půjčovnu loděk, šlapadel, katamaránů, kol, míčů, badmintonu a kriketu.

A pokud byste náhodou vyčerpali všechny možnosti a chtěli vyrazit za hranice kempu, zajeďte s dětmi do Ratibořic a projděte místa známá z Babičky: zámek, Staré bělidlo, splav, expozici ve mlýně nebo zkuste výlet po trase poutí, na které babička i se svými vnoučaty chodívala.

Hlučínské jezero

Sever Moravy je nejen černý, jak by se mohlo zdát z literatury, ale umí překvapit nečekanými možnostmi vybízejícími k trávení dovolené. Zkuste Sportovně rekreační areál Hlučín a nebudete litovat. Severozápadně od Ostravy se v zatopené štěrkovně podařilo vybudovat prázdninový ráj.

Kromě čisté vody, která v takových objektech bývá, tu objevíte travnaté pláže, přírodní bazény, sportoviště, bufety, restaurace, minigolfové hřiště, kurty na tenis a plážový volejbal, půjčovnu sportovních potřeb nebo půjčovnu lodí a vodních kol. Pro větší i velké odvážlivce je v provozu vlek na vodní lyžování, pro malé skluzavky a pro ještě menší brouzdaliště, hřiště, pískoviště a houpačky. V sousedství se nachází Dětský ranč, který se specializuje na chov koní a hipoterapii (rehabilitační metoda využívající pohybové impulzy vznikající při pohybu koně), věnuje se postiženým dětem a voltižnímu sportu (gymnastika a tanec na koni).

Celý objekt ranče je bezbariérový a nabízí rovněž rekreační projížďky na koňském hřbetě. Zajímavým tipem na výlet je areál československého opevnění u obce Darkovičky, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet pocity obránců vlasti.

Více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

den deti
Témata: Časopis Maminka, Rodina, Dovolená s dětmi, Prázdniny, Skalice, Zajímavý tip, Mini zoo, Pár, Bezděz, Přírodní báze, Letní kino, Máchovo jezero, Hlučín, Nejmenší návštěvník, Pár korun, Telč, Badminton, Par, Vodní sport, Hrad Bezděz

Mohlo by vás zajímat
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Meghan vyrazila se synem Archiem na procházku. Ale co to nosítko?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Hrnkový beránek: Paráda hotová za pár minut! Tady je video recept
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit

Horoskopy

Blíženci Hned ráno vás překvapí dobrá nálada, která vás bude provázet po celý víkend. Už se nechcete pouštět do…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ferdinand, Lolita, Ferdinánd

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné