Maminka.czKam s dětmi

Perníková chaloupka existuje! Vážně, nekecám!

Jana Steinbauerová 4.  9.  2013
To, že jsem jako malá věřila na Ježíška. To je pravda. Chtěla jsem být princeznou. To je taky pravda. Ale to, že po třicítce vlezu do Perníkové chaloupky, potkám tam Ježibabu, která má místo pece troubu Mora. Tak to jsem si vážně nemyslela. Jo a ještě jedna pravda. Ženy se nevyznají v mapách. Tak to v mém případě platí na milion procent.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Cesta do Perníkové chaloupky v Rábech u Kunětické hory nám celkem utíkala. Občas jsem sice odbočila úplně někam jinam. V autě se tak střídala dobrá s horší náladou. Vyslechla jsem si spoustu věcí ohledně mého řidičského umění. Nervy mi vydrželi, manžela jsem během cesty nezabila ani nevysadila z auta.

Proto jsme kompletní vystoupili na parkovišti pod Kunětickou horou. Prošli lesem až do Perníkové chaloupky. Po zaplacení perníkovného jsme se vydali na prohlídku. Nebyla to žádná nuda, občas nás čekala i dvojsmyslná vsuvka. Už vím všechno o historii i současnosti perníku. Pohádku O Jeníčkovi a Mařence bych odříkala ze spaní. V pohádkovém kvízu byla naše Nela jednička.

Pravá Ježibaba nás nejdřív trochu vylekala. Pak ze z ní ale vyloupla milá a hodná babička. Kdo nemá pro strach uděláno, my neměli, může ještě navštívit NEBE i PEKLO. Za zmínku stojí i nefalšovaná Červená Karkulka, která obsluhuje v místní cukrárně.

Pro děti parádní zážitek a můžu jen do poručit jako typ na letní výlet (www.pernikova-chaloupka.cz).

Převzato z blogu Milionová máma.

Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, Dvojsmysl, Letní výlet, Vaz, O Jeníčkovi a Mařence, Perník, Karkulka, Perníková, Červená Karkulka, Chaloupka, Perníková chaloupka