Maminka.czInstagram

Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?

Simona Formánková 14.  6.  2021
Dovedete si představit, že jdete k lékaři na ultrazvuk o potvrzení těhotenství a on místo jednoho či dvou miminek napočítá do pěti? A ještě k tomu je to "pět holek na krku"? Tak přesně tohle zažili Adam a Danielle Busbyovi, na první pohled běžný americký pár. Dnes jsou i televizními celebritami, protože to, co oni, hned tak někdo nezažije!

Adam a Danielle vždy snili o velké rodině. Bohužel už s početím prvního potomka měli problémy. Danielle proto musela podstoupit umělé oplodnění. To bylo úspěšné a jim se tak v roce 2011 narodila dcerka Blayke

I přesto, že měli k prvnímu miminku dlouhou cestu, své touhy o velké rodině se nevzdali. Podstoupili další kola umělého oplodnění a vyplatilo se. Po několika měsících objevila Danielle pozitivní těhotenský test. Velký šok ale nastal ve chvíli, kdy jim lékaři na jednom z prvních ultrazvuků oznámili, že nečekají jedno miminko, ale rovnou pět. 

I přes snahy lékařů přesvědčit je, aby promysleli možnost redukce počtu plodů, si Adam s Danielle stáli za tím, že to zvládnou. 8. dubna 2015 se jim narodila paterčata. Celý příběh je o to zajímavější, že se jedná o jediná výhradně dívčí paterčata. Ava Lane, Olivia Marie, Hazel Grace, Parker Kate a Riley Paige se narodily v 28. týdnu pomocí císařského řezu. Samotní lékaři byli překvapeni, v jaké skvělé kondici miminka jsou. Kromě klasických problémů spojených s porody vícerčat nevykazovala žádná viditelná zdravotní rizika.

Celá rodina se tak dostala do hledáčku mnoha novinářů a zvědavců. Televizní stanice TLC se dokonce rozhodla začít s nimi točit reality show pod názvem Obklopeni dcerami (OutDaughtered). Díky tomu zná Busbyovi téměř celý svět a ve Spojených státech jsou celebritami.

Pro Adama a Danielle začal po narození holčiček pořádný kolotoč. Probdělé noci, vyčerpání a nekonečný pláč byly jejich každodenní chléb a oba si jistě nejednou sáhli na dno svých sil. U Adama si ovšem tento fakt vybral svoji daň. Objevily se u něho poporodní deprese. A přestože je tento problém vnímán spíš jako čistě ženský, nebál se o tom promluvit nahlas. V konzervativní americké společnosti tím vzbudil velký poprask. 

V současné době se holčičky připravují na nástup do školy, protože nedávno oslavily už 6. narozeniny. Busbyovi tak mají krušné začátky s nejmenšími dětmi za sebou a určitě zaslouží velký obdiv.

Maminka paterčat: Sama nemám šanci tolik dětí zvládnout
10 omylů o umělém oplodnění, kterým lidé věří: Stojí to majlant a budu mít dvojčata
Témata: Mateřství, Rodina, Slavné maminky, Instagram, Miminko, Sociální sítě, Rodičovství, slavné děti, Danielle, Holka, Krk, Celebrity, Lékař, USA, Ultrazvuk
Mohlo by vás zajímat
Už nevíte, co o prázdninách uvařit dětem? 4 osvědčené recepty, kterými rozhodně zabodujete
Formánková Simona
Recepty
Pozor na rotaviry! Jedinou spolehlivou prevencí je očkování
Procházková Simona
Děti a nemoci
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Hvězda Kukaček Marta Dancingerová: Jak zvládá práci a rodinu?
Rozhovor
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod