Maminka.czPříběhy

Pětatřicetiletá Britni, maminka 12 dětí, stále touží po dalších. 10 let těhotenství jí nestačí. Kolik utrácí za potraviny?

Simona Procházková 3.  10.  2023
Tahle máma z amerického Kansasu se toho vážně nebojí. Doma mají ona a její manžel 12 ratolestí, a stále jí to nepřipadá dost. Prozradila, že rodinku by ráda ještě rozšířila navzdory tomu, že už v domě nemají další ložnice a jen za jídlo utratí přes sedm tisíc korun každý týden.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Přestože více než 10 let svého života strávila těhotenstvím a kojením, zoufale prý touží po dalších dětech. Prvorozenou dceru Crizman porodila jen pár dní po svých 16. narozeninách a od té doby přivítala na svět dalších 11 dětí: dnes sedmnáctiletého Jordana, šestnáctiletého Caleba, patnáctiletého Jace, třináctiletou Cadence, jedenáctiletou Jesalyn, osmiletého Silase, šestiletého Christophera, čtyřletá trojčata Olivera, Ashera a Abela a nejmladší Rowyn, která nedávno oslavila dva roky.

VIDEO: Berenika Kohoutová: Mateřství mě nezměnilo. Ale jsem víc zorganizovaná

Ačkoli odhodlanou maminku Britni péče o početnou rodinu zaměstnává od rána do noci na plný úvazek, neměnila by a nebrání se dalšímu miminku. Ráda by údajně měla 15 dětí. A to prý i navzdory obřím účtům za nákupy potravin, plenek a oblečení i za zájmové kroužky svých ratolestí. Kartony s mlékem, maxi role toaletního papíru, XXL balení cereálií i toustového chleba, to všechno vláčí podle svých slov z obchodu několikrát týdně. Jen za základní potraviny prý utratí průměrně 300 dolarů (zhruba sedm tisíc korun) za týden.

Bez pomoci a podpory partnera a živitele rodiny by to samozřejmě nešlo. Manželem Britni je jednatřicetiletý Chris, který, mimo jiné, vlastnoručně vyrobil obrovský dvanáctimístný jídelní stůl, aby se k němu všichni pohodlně vešli. Jako rodinné auto používají Churchovi patnáctimístnou dodávku Ford Tranzit.

Prvních pět ratolestí se Britni narodilo v prvním manželství, které se bohužel v roce 2010 rozpadlo. Na dobu po rozvodu vzpomíná dnes dvanáctinásobná maminka jako na období bezstarostnosti, zábavy a užívání si života. Následkem bylo to, že nečekaně otěhotněla. Narodila se Jesalyn, kterou Britni vychovávala sama jako samoživitelka, než v roce 2014 potkala v zaměstnání svého současného muže Chrise.

Rok po svém seznámení se již radovali z prvního společného syna Silase, následoval další syn Christopher, pak klučičí trojčata Oliver, Asher a Abel a v roce 2021 benjamínek – holčička Rowyn. Společně tedy mají celkem šest dětí.

„Vždycky jsem toužila po tom, aby všechny moje děti měly stejného tátu. Dokonce jsem se nějakou dobu hodně styděla, že to tak není. Ráda bych měla klidně 15 dětí, na druhou stranu nikdy jsem si nemyslela, že jich budu někdy mít 12. Uvažovala jsem maximálně o čtyřech,“ říká Britni.

Občas čelí nechápavým pohledům a odsuzujícím poznámkám na adresu své početné rodiny, ona sama se tím ale netrápí a říká, že je šťastná. „Přestala jsem se starat o to, co si lidé myslí. Zbožňuji mít velkou rodinu, pokaždé si mám s kým popovídat,“ směje se.

Už si zvykla, že na jejich tlupu lidé venku mnohdy překvapeně zírají. Jednou se prý dokonce stalo, že jim někdo v restauraci objednal všem večeři, protože byl okouzlen vzorným chováním všech dětí.

Klepněte pro větší obrázek
Ve 22 letech se ze dne na den stala mámou sedmi dětí. Držely mě při životě, věděla jsem, že se o ně musím postarat, říká statečná maminka

Její den začíná běžně před sedmou hodinou ráno, kdy se nejprve postará o nejmenší členy rodinné smečky, poté nachystá snídani pro všechny a u ranní kávy v rychlosti zkontroluje e-maily. Když manžel rozveze děti do škol a školek, pustí se do praní. Denně zdolá několik praček prádla, jelikož chlapci hodně sportují. Připraví oběd a po něm předčítá nejmladší dcerce z knížky, aby usnula.

Pokud se to podaří, má hodinku až dvě čas pro sebe a své koníčky, což je třeba háčkování. Po návratu školáků domů ji čekají domácí úkoly a příprava večeře, s čímž jí rádi pomáhají manžel i starší děti. Následuje maraton večerní hygieny a uspávání. Hotovo je obvykle kolem 21. hodiny, kdy si unavená maminka dopřeje maximálně chvilku u televize při sledování oblíbeného seriálu. Většinou ale hned usne.

„Rádi bychom si výhledově pořídili nějaké domácí mazlíčky, zvířata máme rádi. Stačili by pejsek a kočka. Pokud to časem půjde, doufáme, že se nám podaří postavit dům někde v přírodě, nejlépe u rybníka, protože Chris rád rybaří,“ prozradila svůj sen Britni.

První sedmerčata na světě: 42 lahví mléka a 52 plenek denně. Jejich táta nezvládl péči a opustil je, dnes jsou z nich premianti
Témata: Těhotenství, Děti, Příběhy, Mateřství, Rodina, Zajímavosti, Inspirativní ženy, Životní příběh, Kuriozita, Berenika Kohoutová, Oliver, Potraviny, Silas, Ložnice, Ratolest, Caleb, Ábel, Ford, Kansas, Christopher, Church, Maminka, Asher, Manžel, Potraviny na Heureka.cz

Video