Maminka.czNedonošená miminka

Pětidenní předčasně narozené miminko se po velkém boji o život usmálo na své rodiče! Fotografie vás dojme

Dita Mrázková 5.  1.  2024
Zážitek a zkušenost dnes už čtyřnásobné maminky jsou velkou motivací nejen pro rodiče, jejichž miminko se narodilo předčasně. Prvorozená dcerka, kterou maminka přivedla na svět ve 34. týdnu, všem vytřela zrak. Čím?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kolik síly může dodat nejistým rodičům jediný úsměv jejich malého pokladu...
Své o tom ví i čtyřnásobná maminka Lauren Vinje. Její prvorozená dcera Freya si nejen pro ni a svého tatínka Davida, ale i pro celý lékařský tým připravila nevšední zážitek.

Lauren se svěřila, že během těhotenství, konkrétně ve 28. týdnu, jí byla diagnostikována preeklampsie, a musela tak být hospitalizována v nemocnici až do porodu. Během ultrazvuku ve 34. týdnu navíc lékaři odhalili u miminka problémy se srdeční frekvencí a rozhodli se pro porod císařským řezem. Holčička měla navíc pupeční šňůru, která byla neobvykle krátká, omotanou kolem krku.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: PŘEDČASNĚ NAROZENÉ MIMINKO

Pokud by Lauren rodila přirozeně, mohlo by dojít k udušení dítěte. Freya se tedy narodila ve 34. týdnu a po narození vážila pouhých 1,5 kilogramu. Malá bojovnice svou šanci nevzdala. A co víc, v pouhých pěti dnech svého života se na mámu a tátu sladce usmála!

Klepněte pro větší obrázek

Dojemnou fotografii maminka sdílela jako vzpomínku na dny, kdy se o svou malou holčičku bála jako nikdy. Dcerčin úsměv jí ale dodal naději a víru v to, že to Freya zvládne.

Dnes je dívce devět let a má další tři sestřičky. Její maminka říká, že je to pořád velký smíšek, který se sladce usmívá na cizí lidi stejně jako na své nejbližší.

Klepněte pro větší obrázek
Odmítla svého předčasně narozeného syna na pokraji smrti odpojit od přístrojů. Dnes jsou mu čtyři a užívá si života
Témata: Porod, Rodičovství, Mateřství, Rodina, Miminko, Rodiče, Kuriozita, Dcera, Zajímavosti, Fotografie, Nedonošená miminka, Odvaha, úzkost, hospitalizace, preeklampsie, první úsměv, riziko, Dívka, Předčasný porod, Zážitek, Motivace, Velký boj, Lauren, David, Maminka

Video