Maminka.czŽivotní příběh

Pětinásobný táta, kterému žena zemřela týden po narození trojčat: Moje emoce byly totálně otupělé, vzpomíná vdovec

Dita Mrázková 11.  12.  2023
Novorozená trojčata si jeho žena stačila pochovat jen jedinkrát. Poté přišla tvrdá realita v podobě ztráty maminky i manželky, péče o pět dětí a pak hluboká beznaděj. Tragická událost, která postihla tohoto odvážného tátu a jeho pět dětí, má však šťastný konec...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Casi a Joey Rottovi byli šťastný a spokojený pár dcer Chloe (13) a Tenley (9). Když se Casi dozvěděla, že je těhotná potřetí, nikdo netušil, že pod srdcem nosí hned tři děti. Jenže už brzo mělo dojít k tragédii, která se vryla hluboko do srdcí celé rodiny.

Caseyino třetí těhotenství bylo rizikové a lékaři jí bylo doporučeno vyvolání porodu o několik dnů dřív. Casi ale trvala na tom, že svá trojčata donosí až do 34. týdne. V lednu roku 2016 se pomocí císařského řezu narodily tři zdravé děti, a to chlapci Asher a Levi a holčička Piper.

VIDEO: MARTIN ZŮSTAL NA VÝCHOVU SYNA A DCERKY SÁM. MAMINKA DĚTÍ ZEMŘELA NA RAKOVINU

Po pár dnech byla Casi propuštěna domů, trojčata však ještě zůstala na jednotce intenzivní péče. Jenže po dvou dnech doma se Casi jedno ráno probudila s ostrou bolestí na hrudi a zrychleným tlukotem srdce. Joey ji ihned odvezl do nemocnice, kde CT vyšetření odhalilo krevní sraženinu na plicích. Mladou maminku si v nemocnici nechali dva dny. 

Klepněte pro větší obrázek

Poté ji lékaři propustili a ona i se svým mužem spěchala jako první za svými trojčátky do porodnice, aby si je mohla pochovat. Pak je čekala dvouapůlhodinová cesta domů na farmu, kde už se na ně těšily starší dcery. Shledání bylo plné emocí, jenže radost netrvala dlouho. Už po pár minutách se Casi znovu udělalo zle.

Joey ji hned naložil do auta a spěchal do nemocnice. Jenže během cesty jeho žena ztratila vědomí. Po příjezdu do nemocnice se ji lékaři snažili téměř hodinu oživit, ale bylo už pozdě.

 

"Myslím, že spousta z nás si neuvědomí, jak důležitá je rodina, dokud se nestane něco tak fatálního, jako potkalo mě a moje děti..." 

 

Joey byl zdrcen. Jak takovou tragédii oznámí starším dcerám? Kdo se postará o trojčata?
"Byl to nejhorší zážitek v mém životě. Moje emoce byly otupělé, mozek úplně odmítal přijmout fakt, že Casi je mrtvá," vzpomínal na nejhorší okamžiky zdrcený otec. S pomocí ihned přispěchali jeho rodiče. Joeyho maminka byla zdravotní sestra, a tak se ujala péče o novorozence. 

Klepněte pro větší obrázek

Vypořádat se s tak velkou ztrátou bylo však těžké i pro Chloe a Tenley. Obě pořád opakovaly, že maminka je v nebíčku, a Joey vzpomíná, jak se před nimi snažil nebrečet. Péče o pět dětí ho zaměstnávala natolik, že si nemohl dovolit hroutit se a nebýt tu pro ně.

Klepněte pro větší obrázek

O tom, že to zvládl na výbornou, svědčí aktuální fotografie, na kterých všech jeho pět dětí prospívá, usmívá se a raduje se z nového přírůstku. Po třech letech totiž Joey potkal novou lásku a náhradní maminku pro svých pět dětí. Do rodiny přibyl ještě chlapec a zdá se, že odvážný vdovec našel zase smysl života...

Emotivní vyznání táty, který přišel o svou těhotnou ženu. Fotografie s dcerkou, která přežila, berou za srdce...
Témata: Děti, Láska a vztahy, Mateřství, Péče o dítě a jeho výchova, Výchova, Životní příběh, Rodičovství, Otec, Emoce, Otcové, osud, Trojčata, Odvaha, Smrt, tragická smrt, Vdovec, Nemocnice, Casi, Péče, Realita, Táta, Tragická událost, Joey, Piper, Maminka