Maminka.czČasopis Maminka

Pigmentové skvrny: Co pomáhá a jak se jich zbavit?

Linda Háková 12.  7.  2022
Kdo by si myšlenkami na ně kazil slunečný den? Když už se ale pigmentové skvrny objeví, radost z nich nemáme. Jak se jich zbavit, a jde to vůbec?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

O pigmentu se v kosmetice a dermatologii mluví poměrně často. Co to vlastně je? Podle definice jde o organickou látku, jejíž přítomnost v buňce způsobuje změnu zbarvení založenou na selektivní absorpci světla. Jednoduše řečeno je to látka, díky níž máme určitou barvu vlasů, kůže nebo očí. Respektive vždy záleží na její (ne)přítomnosti a množství.

Hlavním pigmentem povrchu lidského těla je žlutohnědý až černý melanin. Ten se o své slovo hlásí zejména v létě. Proč? Protože náš organismus reaguje zvýšením jeho produkce na expozici slunečním paprskům. Zkrátka a dobře, zhnědnutí (opálení) je vlastně obranná reakce těla, která tak chrání spodní vrstvy kůže a vnitřní orgány.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Co s nimi? 

Další viníci pigmentových skvrn

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Časopis Maminka, Kosmetika, Krása, kůže, pokožka, srovnání, albinismus, Klinika YES VISAGE, Sluneční záření, Pigment, Nádor, Melanin, Sephora, Hřbet, Nivea, Pigmentace, Skvrna, La Roche-Posay

Video