Maminka.czcvičení

Plavání s monoploutví posílí celé tělo. Pro koho se hodí plavat jako mořská panna?

5. 2. 2020
Plavání s monoploutví posílí celé tělo. Pro koho se hodí plavat jako mořská panna?
​Jestli vás nebaví chodit do posilovny nebo běhat a přitom cítíte, že se potřebujete dostat do kondice, zkuste to trochu netradičně. Plavání s monoploutví ve stylu mořské panny je efektivním způsobem cvičení a přitom si užijete legraci a zažijete stejný pocit volnosti, jako třeba malá mořská víla Ariel.

Plavání s monoploutví jako mořská panna, světově nazýváno jako mermaiding, je relativně mladý druh sportu a zábavy. Nápad vzniknul v roce 2012 v jednom přímořském letovisku na Filipínách, kde se jedna z tamních animátorek rozhodla, že oživí program pro hotelové hosty a založila první školu plavání mořských pan na světě. Nápad měl velmi pozitivní ohlasy a brzy se rozšířil do jiných dovolenkových destinací a dalších zemí světa. V České republice je teprve pár let a lze si jej užít pouze ve větších městech, kde jsou proškolení instruktoři. Češi si plavání jako mořská panna užívají jako zábavu, avšak v některých částech světa je to dokonce dobře placené povolání.

Plavání s monoploutví jako sport

Při tomto druhu plavání máte nohy ve speciální polypropylenové ploutvi, díky níž máte obě nohy u sebe. Delfínovým vlněním zapojujete celé nohy a hluboké břišní a zádové svaly. Pokud se vlníte správně, můžete dosáhnout rychlosti až 3,5 m / s. Učíte se správně dýchat a zlepší se vám celkové držení těla. Plavání s monoploutví je dobrým základem pro potápění a freediving.

Plavat jako mořská panna

Plavání v kostýmu mořské panny je vlastně klasické plavání s monoploutví okořeněné krásou a smyslností. Na běžnou monoploutev se navlékne plavkovo – neoprenový kostým ve stylu mořské panny. Celý kostým obsahuje také plavkovou podprsenku a kalhotky. Do pasu se přes klasickou monoploutev natáhne velká ploutev mořské panny. A zábava může začít. Cvičíte, posilujete a to vše jako krásná, svobodná, silná a sebevědomá mořská panna. Na kurzech plavání s ploutví mořské panny se učíte plavat na břichu, zádech i boku. Učíte se dělat otočky, kotouly nebo plavat do spirály. Je to krásné zážitkové plavání.

Vyzkoušejte fitness plavání s mono ploutví

Bazénů, kde si můžete vyzkoušet plavat jako mořská panna, není ještě moc. Příležitosti jsou především ve velkých městech – Praha, Brno, Ostrava, Zlín nebo Olomouc. Různé kursy najdete u zážitkových agentur nebo na slevových portálech. Cena kursu plavání s ploutví mořské panny se pohybuje od 350 – 500 Kč. Lze sehnat i levnější. Kurs by měl vést proškolený instruktor. Jedině tak dosáhnete správného stylu plavání a následného správného posílení svalů celého těla. Protože se plave v kostýmu mořské panny je potřeba pronajmout si i tento kostým. Cena pronájmu kostýmu je od 50 – 190 Kč za lekci. Plavat v kostýmu mořské panny můžete v každém věku. Podmínkou však je to, že umíte dobře plavat a zvládáte základní plavecké styly. U dětí se doporučuje účast na kursech od 6 let. Vše se ale odvíjí od toho, jak dané dítě umí plavat.

Plavání s ploutví mořské panny je i pro muže

Nikde není psáno, že je toto fitness plavání určeno pouze pro ženy. Plavat mohou také chlapci a muži. Kostýmy jsou k dostání také v mužské verzi např. ve stylu pohádkového Nema. Pokud si tento druh plavání s monoploutví zamilujete a budete si chtít pořídit vlastní kostým, počítejte s investicí kolem 4 000 Kč. Další 2 000 Kč investujete do monoploutve.

Shoďte kila zábavou

Instruktoři plavání s ploutví mořské panny slibují, že si na tento způsob plavání rychle zvyknete a brzy pro vás bude přirozený. Zkuste si tuto klidnou, roztomilou a snovou formu cvičení namísto pocení v posilovně a protáhněte si celé tělo. Ať už potřebujete zhubnout po porodu, nemoci nebo prostě protože chcete, nebraňte se novým výzvám a zkušenostem.

Hormonální jóga: Platí na menopauzu, neplodnost i bolestivou menstruaci
Témata: Sport, cvičení, Ploutev, Styl, Mořská panna, Kostým, Ostrava, Zlín, Plavání, Česká republika, Filipíny, Tělo, Brno, Praha, Zábava, Posílení, Olomouc

Mohlo by vás zajímat
Táta fotí boží fotky dětí! Jak to dokáže a kam chodí na nápady?
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Zveřejňuje fotky dcery na sítích, ale neukáže ji! Jak to dělá?
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit

Horoskopy

Ryby Zůstaňte nohama pevně na zemi, ale na druhou stranu zkuste prosadit své nápady. Uvidíte, že se budou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Olga, Helga, Pius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné