Maminka.czPráce na mateřské

Po porodu do práce, nebo k přebalovacímu pultu? Tyto ženy se nám svěřily, jaké bylo jejich rozhodnutí! Litují toho?

Hana Langrová 13.  2.  2022
Stát se mámou neznamená pro každou ženu to samé. Jedny se po porodu naprosto odevzdají svému dítěti a své nové roli, jiné se nechtějí svého dosavadního života zcela vzdát. Jakou cestu si zvolily námi oslovené maminky? A litují zpětně svého rozhodnutí?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pracovala jste nebo studovala na mateřské dovolené a vyčítala jste si někdy to, že zrovna nejste s miminkem?

EVA (37), Přeštice 

Klepněte pro větší obrázek

Chodila jsem na brigádu od 6 měsíců malé. Paradoxně jsem si to začala vyčítat až teď, rok po návratu do práce naplno. Když mi došlo, že ten čas, který jsem nemusela být v práci, jsem mohla trávit s ní. Protože teď už to nejde. Nemůžu si jen tak říct, že teď do práce nepůjdu a budeme spolu. Ona je i teď, v téměř 6 letech, na mně strašně závislá a já přemýšlím, čím to může být. A jestli za to nemůžu já. Jestli přece jen nějak negativně nevnímala ten čas, kdy jsme spolu nebyly. 

 

         návrat do práce jsem si začala vyčítat.

 



MARCELA (40), Belfast 

Klepněte pro větší obrázek

Kdybych měla s ostatními ženami sdílet jednu věc ze svého života, tak je to ta, že jsem se stala pracující mámou. Šla jsem do práce, když dcera měla 4,5 měsíce, a dodnes mě strašně mrzí, jak to uteklo a že jsem si její dětství neužila. Pokud je možnost a zvládne to rodina finančně, věnujte se dětem co nejvíce. Užívejte si své děti, jejich první úspěchy, úsměvy, první krůčky… Je to to nejkrásnější a nejdůležitější, co v životě máme. Rodina a dítě je to nejvíc v životě. 

 

  užívejte si své děti, jejich úsměvy a první krůčky.

 

VIDEO: Jak se dostat po porodu do formy?


 

IVANA (30), Olomouc 

Klepněte pro větší obrázek

Já při mateřské dokončila dvě vysoké školy a pracuju prakticky celou dobu. Jasně, byly chvíle, kdy jsem si říkala, co to proboha dělám, proč nejsem s dětmi... Ale když jsem viděla, jak se jim prohlubuje vztah s tatínkem a prarodiči, tak mě to vždycky přešlo. Vyloženě líto mi to bylo jen při psaní bakalářek a učení na státnice, protože to jsem jim opravdu nevěnovala tolik času, kolik by zasloužily. Přece jen je rozdíl být od nich jedno odpoledne týdně a několik týdnů prakticky v kuse, což – musím přiznat – nebylo ideální. 

 

má práce prohloubila vztah dětí s tatínkem a prarodiči.

 



ANDREA (36), Karviná 

Klepněte pro větší obrázek


Jsem veterinářka, mám vlastní praxi a hodně pracuju i s dětmi. Mám tři, nejmladšímu je 15 měsíců. Když se narodil, tak jsem si říkala, že to na čas omezím, a místo toho jsem se v jeho jednom roce stala plátcem DPH. Teď už mám obraty zase skoro dvojnásobné, ale mám konečně zaměstnanou další doktorku, tak to je lepší. Výčitky samozřejmě mívám, že bych se měla dětem více věnovat. 

 

       Mívám výčitky, že se dětem tolik nevěnuji.

 
Témata: Porod, Časopis Maminka, Mateřská a rodičovská dovolená, Mateřství, Po porodu, Maminky - rady, rozhovory a príběhy, Mateřská, Práce na mateřské, Pracující matky, veterinářka, rozhodnutí, Půl, Bakalář, Máma, Maminka, Práce, Děti, Pult, Nová role, Dosavadní život, Přeštice