Maminka.czPříběhy

Po třech potratech se vzdala svého snu mít další děti. Nakonec je pyšnou matkou krásných čtyřčátek

Simona Formánková 13.  10.  2022
Do chvíle, než se rozhodli svému tehdy devítiměsíčnímu synovi pořídit sourozence, žili manželé Dayna a Colby z amerického Ohia poklidný rodinný život. Ačkoli se dvou čárek na těhotenském testu dočkali, jejich štěstí netrvalo dlouho. Pak však přišlo něco, co nikdo z nich opravdu nečekal.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

S prvním synem Lincolnem otěhotněla dvaatřicetiletá Dayna v roce 2015 po měsíci snažení. "Protože to napoprvé bylo bezproblémové, čekali jsme, že stejný průběh bude i při druhém pokusu. Snažit jsme se začali poměrně brzo, protože jsme si s manželem přáli, aby byly děti věkově blízko k sobě," vzpomíná Dayna. Po sedmi měsících se pozitivního těhotenského testu sice dočkali, avšak Dayna po šesti týdnech bohužel potratila.

VIDEO: Takhle vypadá sourozenecká láska v podání čtyřčat

Poté otěhotněla ještě dvakrát, ale i tyto pokusy skončily zklamáním. Sama vždy vycítila, že něco není dobře. "V těhotenství s prvním synem jsem trpěla na silné nevolnosti. Špatně se mi dělalo i z obyčejné vody. Když v pátém týdnu tyto potíže ustaly, pila jsem vodu po sklenicích v zoufalé snaze dostat nevolnosti zpět," vzpomíná Dayna na chvíle bezmoci. "Týden poté, co nevolnost přestala, mi testy potvrdily, že jsem potratila. Byla jsem zničená a nechtěla to absolutně přijmout."

Když se vše opakovalo ještě jednou, rozhodla se, že vyhledá odbornou pomoc a odhalí případné potíže s otěhotněním. "Každý reagoval jinak. První mi řekl, ať počkám tři měsíce. Další zas, že je to zbytečné. Testovali mi hladiny hormonů, které se všechny zdály v naprostém normálu," popisuje Dayna svůj boj za další dítě. "Byla jsem šťastná, že lékaři neobjevili žádné problémy, ale zároveň mě to znepokojovalo. Když nemohou nic najít, jak to vyřeší, než znovu potratím?"

Klepněte pro větší obrázek

Zoufalá matka brala téměř rok léky na plodnost, než znovu otěhotněla. Bohužel i tento pokus skončil potratem. "Moje další prohra mě přiměla k myšlence, že další dítě už nikdy nedonosím." V užívání léků však pokračovala a v prosinci 2018 opět otěhotněla. Přestože lékaři manžele upozornili na to, že léky zvyšují pravděpodobnost vícečetného těhotenství, při prvním ultrazvuku zažili Dayna a Colby naprostý šok. "První ultrazvuk ukázal čtyři váčky, ale viděli jsme jen dvě miminka s tlukoucím srdcem. Myslela jsem si proto, že to budou maximálně jen dvojčata. I tak mě to samozřejmě potěšilo, ale ještě větší radost by byla ze čtyřčat."

V pátém týdnu ultrazvuk odhalil, že pár čeká opravdu čtyřčata. Otto, Willow, Simon a Willis se narodili 29. června po 28 týdnech a šesti dnech. "Miminka se narodila malá, proto musela být umístěna do inkubátorů na oddělení JIP. Bohužel však do různých místností. Nejprve byli v jedné Simon a Willis a v druhé Otto a Willow. Pak byl dokonce Simon sám. Což nám bylo líto. Trávila jsem proto vždy celý den u něho, aby se necítil odstrčený," napsala k jedné ze svých instagramových fotek Dayna.

Dayna a Colby o svém příběhu mluví veřejně hlavně pro to, aby zvýšili povědomí o neplodnosti. "Když lidé zjistí, čím jsme si prošli, začnou o svých problémech taky otevřeně mluvit," říká. "Člověk si neuvědomuje, jak běžná je neplodnost, protože ji hodně lidí tají. Jako by se o tom styděli mluvit, ale mně právě tohle pomohlo se přes to dostat."

Témata: Miminko, Příběhy, Instagram, Rodičovství, Těhotenský test, Sociální sítě, Vícerčata, Maminky ve světě, Potrat, Plodnost, Willow, JIP, Lincoln, Čárka, Manžel, Ohio, Těhotenské testy na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Když dítě slyší „on na sport moc není“, začne se podle toho chovat, říká instruktorka tělesné výchovy
Brožová Lenka
Pohyb
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh