Maminka.czKam s dětmi

Pochodem vchod proti násilí

15. 9. 2015
Pochodem vchod proti násilí
V sobotu 19. září se v pražské Divoké Šárce uskuteční 2. ročník charitativního pochodu - Šlapeme násilí na paty.

Akci pořádá centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí. Pochod v jedenáct hodin slavnostně odstartují Zora Jandová a David Matásek. A svou účast také slíbila patronka ACORUSU Michaela Jílková. Ta k tomu dodává: "Stále jsou mezi námi lidé (a to napříč všemi sociálními skupinami ), kteří doma,  tedy v prostředí, kde se má člověk cítit bezpečně, zažívají kruté peklo domácího násilí ze strany blizkého člověka. A proto se stále musí veřejně opakovat a zdůrazňovat, že násilí je nepřípustné, zavrženíhodné a nikdo nemá právo druhému ubližovat. Je třeba, aby si to oběti uvědomovaly a vyhledaly odbornou pomoc."

Minimální charitativní startovné 150,-Kč (děti do 15 let zdarma) a celý výtěžek (firma ECCO věnuje za každý kilometr “ušlý proti násilí” osm korun) použije centrum ACORUS na pomoc obětem domácího násilí. Pro prvních 100 online zaregistrovaných účastníků jsou připraveny v den pochodu dárkové tašky od sponzorů.

Postavit na start se lze kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou v kempu Džbán. Okružní trasa měří 6 kilometrů a je tedy přístupná téměř všem. Na startu účastníci obdrží silikonový náramek místo vstupenky a děti kartičku na razítka, která budu cestou sbírat za splnění úkolů na stanovištích.

Program odpoledne

Celá akce potrvá od 11 do 16 hodin. V průběhu odpoledne je pro účastníky připraven pestrý doprovodný program pro celou rodinu. Již od 13 hodin ožije pódium v kempu Džbán. Představí se divadlo Rolnička pro děti a hudební skupina Yellow Sisters. Dále zde účastníci naleznou stánek Věda nás baví, výtvarnou dílničku pro děti a ECCO kožedělný stánek. Mohou se také těšit na rugby workshop a focení s Vespou.

"Zveme všechny, kdo mají rádi procházky přírodou a chtějí podpořit boj proti domácímu násilí", vysvětluje za pořadatele Zdena Zuzana Bednářová, ředitelka centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí. Záštitu nad pochodem převzal starosta městské části Praha 6, Ondřej Kolář.


Centrum ACORUS provozuje poradnu i azylový dům. A pomáhá také dětem

Centrum ACORUS funguje již 18 let a zaměřuje se na pomoc obětem domácího násilí. Ohrožené osoby mohou využít zdarma ambulantní poradnu, kde centrum nabízí sociálně-právní a psychologické poradenství, psychoterapii a právní informace obětem trestných činů. 

Provozuje také azylový dům na neveřejné adrese, kam se lze dovolat na nonstop krizovou linku 283 892 772.

Po až ročním pobytu v domě mohou některé klientky odejít do bytů následné pomoci. 

„Nově také poskytujeme odborné služby dětem, které zažívají či zažily domácí násilí jako svědci nebo přímé oběti. Pomáháme jim v centru Locika, které zahájilo činnost letos v květnu,“ dodává ředitelka Zuzana Zdena Bednářová. 

V roce 2014 vyhledalo pomoc centra ACORUS  1500 osob ohrožených domácím násilím.

 

Témata: Kam s dětmi, Okružní trasa, Náš, Azylový dům, Sociální skupina, Trestný čin, Zora Jandová, Domácí násilí, Patronka, Náramek, Celá akce, Locika, Startovné, Násilí

Mohlo by vás zajímat
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Meghan vyrazila se synem Archiem na procházku. Ale co to nosítko?
Zveřejňuje fotky dcery na sítích, ale neukáže ji! Jak to dělá?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Táta fotí boží fotky dětí! Jak to dokáže a kam chodí na nápady?
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter

Horoskopy

Kozoroh I když jste v práce doslova utopení, pořád to nestačí. Přestává vám to myslet a nadřízený na vás tlačí…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patricie, Oton

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné