Maminka.czTěhotenství

Počítání oveček aneb jak se dobře vyspat v těhotenství

Veronika Vlachová 29.  9.  2016
Dobré spaní s těhotenským břichem se přibližuje téměř profesionální dovednosti. V hlavě se honí spousta neodbytných myšlenek, sem tam něco zabolí a kdo najde tu správnou polohu, měl by dostat Nobelovku! Naštěstí si se spoustou věcí můžete hravě poradit

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Břicho, kam se podíváš

Už od konce prvního trimestru jsem měla břicho jako nafukovací balon. A při hledání nějaké vyhovující polohy jsem se zapotila skoro jako vzpěrač na olympiádě. Břicho překáželo všude a už jsem nevěděla, jak si lehnout. Netrapte se a na těch pár měsíců si uzpůsobte svůj pelech tak, aby vám i vašemu miminku vyhovoval.

Co pomůže:

Většina těhotných považuje za nejpříjemnější polohu na levé straně, zkuste ji také. K tomu si vezměte kojicí polštář, tedy takový dlouhý vycpaný polštář ve tvaru hada, nebo delší polštář, který si vložíte mezi nohy. A malým polštářkem si vypodložte záda, abyste ulevila všem bolavým místům.

6 rad pro klidný spánek v zimě

To pálí!

To, jak pálí žáha, zakusí většina žen poprvé právě až v těhotenství. A jako na potvoru přicházejí ty největší bolesti v noci. Za všechno může zvětšující se děloha, která tlačí nahoru a oslabuje uzavření žaludku, proto stoupají žaludeční kyseliny vzhůru.

Co pomáhá:

Žaludek před spaním neládujte ničím těžkým a do postele se vrhejte tak tři až čtyři hodiny po jídle, aby se potravina stihla lépe zpracovat. Samozřejmostí je také zákaz všech ostrých jídel. Rovněž pomůže, když se večer vyhnete kyselým nápojům a syceným minerálkám. Naopak si při takových potížích dopřejte před spaním čaj z anýzu, fenyklu a kmínu a před ulehnutím si polštář vystelte výš, aby se kyseliny nevracely do jícnu.

Osobně jsem měla jeden účinný trik: Při bolestech mi pomáhalo vypít studené mléko nebo si dát lžičku hořčice. A když už jsem se v noci vzbudila s bolestmi žáhy, chroupala jsem mandle či kousek knäckebrotu připravené na nočním stolku.

Pokračujte na další stranu...

Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Od těhotenství k porodu, Tipy a rady v těhotenství, počítání, Čerstvý vzduch, Houpavý pohyb, Minerální voda, Dobrý spánek, Minerálka, Konvička, Časté močení, Jak, Solný roztok, Pocit, Ucpaný nos, Ohlédnutí, Miligram, Zelený čaj, Olympia, Malý polštář, Horké mléko, Hořčice, Studené mléko, Většina těhotných