Maminka.czKrása

Podbradek, volátko, druhá brada. Ozdoba, po které nikdo netouží. Jak s ní zatočit, poradí Marta Dřímal Ondráčková

Příčin vzniku podbradku je celá řada a stejně tak existuje několik efektivních způsobů, jak se ho zbavit. Ale – a tohle ale je opravdu velké ALE – ze všeho nejdřív musíte aktivovat pánevní dno! Tam to totiž všechno začíná. Další lekce obličejové jógy z programu #udrzksicht je tady!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Než začnete cvičit, je fajn srovnat si postoj. Jasně, můžete zrovna kojit a nějaké nohy na šířku boků vám budou celkem fuk. Pokud stojíte a máte na to prostor, zkontrolujte si, že stojíte správně a cítíte aktivované pánevní dno. Aktivovat se dá v jakékoliv poloze, jen v tom stoji je to nejjednodušší a máte největší kontrolu. 

VIDEO: Jak uvolnit pánevní dno před otěhotněním

Taky si zkuste uvědomit, že dno "obličejové" je vlastně jen zrcadlem celého dna pánevního. Stejně jako náš potenciální podbradek ovlivňuje klenba nohy, ale o tom jindy.

Při práci s podbradkem a cílené práci na jeho odstranění nebo zpevnění spodní části obličeje intenzivně pracujete s krčními svaly. A to i s těmi hluboko uloženými. Takže nepřepalte start, jinak by vás mohlo několik dní bolet v krku jako při angíně.

Otvírání

Je nejjednodušší cvik, který je ale zároveň nejúčinnější. Hlídejte si ramena od uší a míru protitlaku, kdyby vás náhodou začalo bolet za krkem nebo vám trnuly trapézy, opřete si lokty o stůl.

Diagonální protažení 

Na povrchu celého krku a dekoltu je jeden opravdu velký a opravdu hodně placatý sval platysma. Aby se neprověsil jako mokré prostěradlo, musíme ho pravidelně zpevňovat a  "ždímat". Proto ta rotace. Ale dělejte ji jen tak moc, jak je vám to příjemné. Jakmile předsadíte spodní zuby, intenzivně cítíte, jak to všechno maká. Tenhle cvik zkuste zařadit denně a po 14 dnech porovnejte změnu. Bude tam, věřte mi.

Kroužky 

Ty já miluju, protože toho umí hrozně moc a přitom je to jednoduchý pohyb, který můžete dělat celkem dlouho a intenzivně, aniž byste nad ním musela nějak zásadně přemýšlet. Třeba do auta je naprosto ideální.

Pozice jazyka

Je absolutně zásadní. Schválně – když teď v relativním poklidu čtete tenhle článek, kde máte jazyk položený? Správně má být přitisknutý na horní patro. Tak se posiluje to spodní, zpevňuje se střední část obličeje a zároveň tonizuje oční okolí. Jooo, všechno se vším souvisí…

Zkoušejte si najít každý den chvilku pro sebe a sestavu si odcvičit. Třeba postupně, napětkrát, třeba jen po pár opakováních. Každá minuta se počítá. 

Příště vám ukážu jednoduchou kompletní sestavu, při které zapojíte celý obličej.

Vaše Marta 

První lekce obličejové jógy s herečkou Martou Dřímal Ondráčkovou: Uvolnění
Témata: Mateřství, herečka, Krása, Krása a styl, obličejová jóga, praha, Pánevní dno, pleť, obličej, Jóga, sval, Marta Dřímal Ondráčková, Celý obličej, Efektivní způsob, Ozdoba, Lekce, Příčina vzniku, Brada