Maminka.czPodcasty

PODCAST: Aneta Vignerová: V minulosti se nenimrám. Máma musí být silná, povedlo se mi to i v těžkých chvílích

Modelka Aneta Vignerová (36) je podle svých slov respektující máma čtyřletého syna Jiříčka, která ke slovu často pouští instinkt. Jak vzpomíná na těžké mateřské začátky, kdy bojovala s kojením? Je syn spíš „rozbuška”, nebo kliďas? A jak s odstupem času hodnotí rok svého života, kdy byla častým terčem bulváru? Poslechněte si Anetiny upřímné odpovědi.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Sympatická  modelka a vítězka soutěže Miss České republiky 2009 v podcastu maminka.cz přiznala, že mateřství je pro ni škola života. „Budu se učit asi pořád. Spoustu věcí se učím od Jiříčka. Čím je starší, tím je víc zvídavý, od života chce víc. Má různé filozofické úvahy, což je hrozně hezké.“

„Je velmi společenský, akční, rád zpívá, a umí si i dupnout,“ řekla na adresu svého syna. Ve výchově se jako maminka snaží o respektující přístup. "Když se Jiřík vzteká, většinou k tomu má důvod, protože ho něco trápí, nejsou to malichernosti," podotkla. 

Superhrdinové i společné vaření

Jako správný kluk miluje Jiřík superhrdiny a výhodou je, že si dokáže vyhrát i sám. Když jsou na zahradě u svého rodinného domu, rád jezdí na kole. Aneta se ho snaží zapojovat i do vaření. „Ty začátky byly horší, protože bylo víc bordelu. Byla to taková zkouška trpělivosti,“ řekla s úsměvem.

Syn je pro Anetu velký parťák, který ji má dokonale přečtenou. „Vyzná se ve mně. Ví, když už se mi některé věci nelíbí, když třeba lehce začínám zvyšovat hlas nebo jsem nervózní, tak ty věci změní a je to dobrý.“

Školka a časté nemoci

Ve čtyřech letech chodí Jiřík do školky, i když poslední dobou je kvůli nemocem často doma. Nedávno byl na operaci s mandlemi, tak se na něj různé virózy víc „lepí“. „Těším se, až to přejde a vydrží tam déle, protože si myslím, že mu školka prospívá… Má tam kamarády, učitelky. Jen to zdraví je teď ošemetné." Aneta ale věří, že je to jen přechodné období a brzy se to zlepší. 

Dům plný kluků

Anetin manžel Petr Kolečko (39) má ve střídavé péči dva syny z předchozího manželství. "Kluci už jsou starší, na všem se s nimi dá domluvit a s Jiříkem skvěle vycházejí. Zapojují ho a je vidět, že ho mají rádi, že ho respektují. To je moc hezký. S kluky je to hrozně prima."

Další dítě? 

Během rozhovoru přišla řeč i na to, zda Aneta touží ještě po miminku. "Je to různé podle toho, jaké hormonální emoce mnou cloumají. Miminko je hrozně nádherná věc," rozněžnila se. Zároveň ale připustila, že může být pro mámu těžké rozdělit lásku mezi více dětí. Sama je totiž ze tří sourozenců.

 "Tím, že má Péťa střídavou péči, tak barák je opravdu plný dětí a já jsem i připravená na to, že Jiříček bude mít takhle dva bráchy, se kterými se vídá, a že bude prostě sám," připustila a vzápětí dodala: "Ale myslím si, že sám nikdy nebude. Tím, že má sourozence a má nás. Ale nejsem úplně otevřená tomu, že mu teď potřebuju udělat sourozence a chci miminko. Když to bude takhle, tak si myslím, že budu spokojená. A samozřejmě, když to bude jinak, tak budu spokojená taky."

Jak Aneta Vignerová vzpomíná na mateřské začátky a problémy s kojením? Jak hodnotí těžké období, kdy byla terčem bulváru? V čem ji to posílilo? A jaké má plány do budoucna? To a mnohem více se dozvíte ve videu v úvodu článku. Celý rozhovor si můžete pustit také jako podcast na Spotify (podcasty maminka.cz).

Kila po porodu neřeším, jsem ženská, ne chrastítko, říká modelka Aneta Vignerová
Témata: Podcasty, Slavné maminky, Kojení, Mateřství, Celebrity, Nejlepší video, Miss, modelka, Podcast, Bulvár, Jiříček, Upřímná odpověď, Petr Kolečko, Máma, Těžká chvíle, Česká republika, Aneta Vignerová, Spotify, Jiřík