Maminka.czDěti a mateřství

Podívejte se na ty cvaldy! Přehled nejtlustších dětí na světě

18. 5. 2014
Podívejte se na ty cvaldy! Přehled nejtlustších dětí na světě
Češi sice patří k národům, které mají problémy s váhou už v dětském věku, ale na Kolumbijce ještě nemáme. Děti tam posílají na speciální kliniku, kde hubnou pod dozorem lékařů. Rodiče totiž svým dětem překrmováním škodí. Víte však, kolik vážilo nejtlustší dítě, které se kdy narodilo?

Jedenáctiměsíčního Santiaga Mendozu museli vzít rodičům, protože jeho matka ho doslova překrmila. "Kdykoliv plakal, dala jsem mu mléko nebo jiné jídlo, abych ho uklidnila" kaje se nyní za svou nevědomost maminka Eunice Fandiño. V deseti měsících vážil Santiago Mendoza teměř 20 kilogramů (19,7 kg).

Charita matce dítě nakonec sebraly a na náklady kolumbijského státu jej letecky přepravili z městečka Valledupar do metropole Bogota, kde se jej na speciální klinice ujali odborníci. „To, co potřebuje, je dlouhodobá léčba, správná výchova, zdravé jídlo a až bude starší i fyzická aktivita. Jinak bude v budoucnu trpět cukrovkou, vysokým tlakem a samozřejmě problémy s klouby," vypočítal důsledky dětské obezity ředitel nemocnice Salvador Palacio González.

Případ Santiaga se dostal do televize a přiměl k zamyšlení i matku taktéž desetiměsíční Isabely Caicedo, která také kontaktovala nadaci a předala svou dceru, která váží v deseti měsících dokonce 21,3 kilogramů, do odborné péče.

S pomocí lékařů musí nyní oba zhubnout na normální váhu dětí jejich věku.

Santiago a Isabela se narodily jako děti s běžnou porodní váhou. Nejtlustší dítě, které se kdy narodilo vážilo při porodu 10,8 kg, ale chlapec zemřel o 11 hodin později. Rekordmanem je tedy chlapec, který se v roce 1955 narodil Italce jménem Carmelina Fedele. Při porodu vážil 10.2 kilogramu.

Dalším rekordmanem je syn Brazilky Francisky Ramos dos Santos Ademilton, který se narodil v roce 2005 a při porodu váil 7.57 kg.

Číňan Lu Hao se narodil a vážil 2.6 kilogramu, ale jako tří měsíční začal přibírat. Denně snědl tři misky rýže a v jedenácti měsících vážil tolik, co osmileté dítě.

Džambulat Khatokhov vážil v devíti letech 149 kilogramů. Jeho váhu několikrát zkoumali lékaři a zjistili, že má problémy se štítnou žlázou. Teď už je však Džambik, jak mu říkají kamarádi spokojený, začal se totiž věnovat wrestlingu a na tomto poli sklízí úspěchy.

Témata: Děti, Svět, Zdravé jídlo, Přehled, Isabela, Správná výchova

Mohlo by vás zajímat
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy
Tohle rozhodně musíte zažít před příchodem (prvního) dítěte
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu