Maminka.czMaminka roku 2023

Podnikání s dítětem je hlavně o dobrém time managementu a pomoci druhých, říká maminka Brita

Energická Brita Bendová v loňském ročníku Maminky roku soutěžila v kategorii podnikatelky. Je maminkou dvouletého chlapečka Adriena a stojí za značkou Svítící písmena. Tu před šesti lety založila se svou nejlepší kamarádkou Terezou. Firma se specializuje na pronájem svítících písmen, převážně na svatby, ale i na firemní eventy. Mají písmena, číslice a spojené nápisy, které rozsvítí a rozzáří každou oslavu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Brito, jak vzpomínáš na Maminku roku? Co se ti na soutěži nejvíc líbilo?

Byl to úžasný zážitek plný inspirativních maminek. Nejvíce se mi líbila snídaně se všemi finalistkami a patronkami. Každá tam vyprávěla svůj příběh, došlo na slzy i smích. Bylo to velmi příjemné, popovídat si s ostatními a sdílet spolu své osudy. Navíc jsme byly ubytovány v nádherném hotelu Falkensteiner v centru Prahy, kde probíhal celý dopolední program, a strávily jsme tam i noc. Takže ačkoliv jsem Pražačka, moc jsem si užila nocleh v tomto krásném prostředí. A samozřejmě musím vyzdvihnout finálový večer v SOHO. To byla opravdu krásná událost doplněná hudbou skupiny Lake Malawi. Moc jsme se všichni bavili. Ačkoliv jsem se umístila až na třetím místě, vůbec mi to nevadilo. Celá akce stála za to a přinesla mi zkušenosti, zážitky a nová přátelství.  

VIDEO: Finalistka Maminky roku - Maminka Podnikatelka Brita Bendová

Prozradíš nám, co je u tebe nového?

Asi největší novinkou v mém soukromém životě je, že čekám druhé miminko. Takže máme o zábavu postaráno. Dodělávám své poslední pracovní projekty a snažím se co nejvíce povinností se Svítícími písmeny předat na další kolegyně, abych byla na příchod nového přírůstku připravena. Konečně si totiž plánuji dát si s druhým dítětem větší pracovní pohov, abych nebyla tak ve stresu.

Jak jde podnikání, máte nějaké novinky?

Kromě našich klasických písmen o velikosti 90 centimetrů, která se stále půjčují nejčastěji, zažíváme obrovský boom poptávek po neonových nápisech a písmenech, která jsou moderní a neokoukaná. Teď například slavíme úspěch s neonovým nápisem Will you merry me?, protože v Praze se koná mnoho romantických žádostí o ruku. Nebo máme nový neonový nápis Cheers!, který se krásně hodí k označení baru nejen na svatbách. 

Jak se ti daří skloubit péči o dítě a podnikání? 

S tím, jak Adrienek roste, je to čím dál náročnější. A s dalším potomkem to bude určitě ještě o něco těžší. Ale věřím, že je to hlavně o dobrém time managementu a pomoci druhých, jak od partnera, tak od babiček nebo chův na hlídání. Jinak by to snad ani nešlo… Nicméně určitě hodně pomáhá i to, že naše firma je na trhu již sedmým rokem. Pamatuji si na první roky, kdy jsme s byznysem s Terezkou začínaly, a to by s malým dítětem opravdu nešlo. Nyní už je to všechno pěkně zajeté, a dá se to tedy zvládat i s dětmi.

Představujeme finalistky Maminky roku. Pokud na mateřské uvažujete o podnikání, jděte do toho, vzkazuje Brita Bendová

Maminka roku 2023 – poslední šance se přihlásit!

Myslíte si, že byste na titul Maminka roku 2023 mohla aspirovat? Znáte ve svém okolí ženu, která by si ocenění zasloužila? Neváhejte a pošlete nám svůj (nebo její) příběh! Není to jen soutěž, je to jedno velké poděkování.

  • Přihlášky můžete posílat do 30. 5. 2023 přes web maminka-roku.cz 
  • Z vašich přihlášek vybereme pět semifinalistek z každé kategorie.
  • Jejich jména vám představíme na webu 15. 6. 2023. Tímto dnem začíná i hlasování.
  • Pro jednotlivé kandidátky můžete hlasovat na webu maminka-roku.cz do 20. 7. 2023
  • 17. října se pak uskuteční slavnostní galavečer s vyhlášením vítězek všech tří kategorií a jedné absolutní vítězky – držitelky titulu Maminka roku 2023.
Témata: Maminka roku 2023, Maminka roku 2022, Pracující matky, svatba, Terezka, podnikání, Management, Písmeno, Adriena, Bendová, Lake Malawi, Nápis, Soho, Praha, Brit, Pražačka, Brito, Maminka
Mohlo by vás zajímat