Maminka.czPorod

Pohádková výstava na Vyšehradě

12. 12. 2011
Pohádková výstava na Vyšehradě
Zajímavým tipem na odpolední výlet je výstava kostýmů a dekorací ze známých filmových pohádek na pražském Vyšehradě. Najdete ji v historickém vnitřním prostoru hradeb u Starého purkrabství, koná se v rámci festivalu Vyšehradský advent a umožní vám vstoupit do čarovné atmosféry vánočních pohádek. Jako suvenýr si můžete odnést třeba fotku v jednom z desítek filmových klobouků – a třeba se pokusit uhodnout, v kterém filmu klobouk hrál.

Pohádková výstava přibližuje práci kostýmních návrhářů a dekoratérů Studia Barrandov od 50. let do dnešních dnů. Nejstarší kostýmy pocházejí z ladovské pohádky Hrátky s čertem, která měla premiéru už v roce 1956. Nejvíce prostoru je ovšem věnováno filmu S čerty nejsou žerty. Filmaři zde z autentických dekorací z této pohádky vytvořili opravdové peklo. Dojem umocňuje samotný výstavní prostor, zbudovaný uvnitř barokní vyšehradské hradby, z níž je odhaleno staleté režné zdivo. Prostor pak oživují postavy v originálních kostýmech, a to včetně čertů, Lucifera, nebo obou princezen. „Malé děti se ze začátku občas bojí, ale brzo jim otrne. Je zajímavé, kolik z nich si ty scény z pekla nebo ze mlýna dokáže vybavit, dokonce tu citují celé pasáže. Samozřejmě nejčastěji Lucifera, tahle role Karla Heřmánka se nedá zapomenout,“ říká Marek Brodský, jeden z organizátorů Vyšehradského adventu.

K vidění jsou také kostýmy ze současné pohádky Nejkrásnější hádanka a dozvědět se můžete také o současnosti Studia Barrandov a jeho práci pro hollywoodské produkce. Na památku si můžete udělat fotku ve foto-koutku, kde je připravena pohádková dekorace a desítky pánských a dámských klobouků.

Maminka Roku 2019
Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Kojenec, Batole, Předškolák, Školák, Kam s dětmi, Hádanka, Pohádkov, Originální kostým, Dekoratér, Lucifer, Výstava, Vyšehrad

Mohlo by vás zajímat
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk

Horoskopy

Ryby Milé Ryby, ode dneška jste v práci tak trochu mimo. A vlastně si to za můžete sami, protože si stavíte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Julie, Juliana, Julia

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné