Maminka.czRetro

Pohled do minulosti: Retro kočárky, jízda na tříkolce, cvrnkání kuliček. Takhle vypadalo jaro v Československu

vas 6.  4.  2025
Jaro mělo vždycky jedinečnou atmosféru. Jakmile roztál poslední sníh, parky ožily dětským smíchem. Kluci vyráběli důlky a cvrnkali kuličky, projížděli se na tříkolkách a koloběžkách, děvčata skákala přes gumu nebo vozila kočárky s panenkami.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Maminky se procházely s kočárky pod rozkvetlými stromy a tatínkové vyndávali ze sklepů jízdní kola, aby je připravili na první cyklovýlety. Na vesnicích začínaly brigády na polích a v záhoncích se objevily první ředkvičky. Víkendy patřily výletům na hrady a zámky. Jaro v Československu mělo své kouzlo – prosté, ale nezapomenutelné.

Klepněte pro větší obrázek
Teplého jarního sluníčka využívaly maminky s dětmi k procházkám po Praze. 
Klepněte pro větší obrázek
Start prvního jarního závodu 
Klepněte pro větší obrázek
Kuličky bavily všechny děti. 
Klepněte pro větší obrázek
Jarního sluníčka využívaly maminky s kočárky k procházce ve Vrchlického sadech v Praze. 

Na další retro fotky se podívejte do galerie v úvodu článku.

GALERIE: Návrat do minulosti, kdy bezpečnost nebyla prioritou. Historická dětská hřiště, která by dnešní rodiče vyděsila

VIDEO: Retro: Dětské pokojíčky za socialismu

Témata: Galerie, Kočárek, Retro, praha, jaro, Socialismus, panenka, Sníh, Československo, Kulička, Maminka, Tříkolka, Důlek, Min, Kočárky na Heureka.cz