Maminka.czLáska a vztahy

Pomýšlíte na rozvod? 5 věcí, které pomohou zachránit vztah, když máte krizi!

Simona Procházková 4.  11.  2020
Pomýšlíte na rozvod? 5 věcí, které pomohou zachránit vztah, když máte krizi!
Často si neuvědomujeme, že pokud má dlouhodobý vztah bez problémů fungovat, vyžaduje to obrovské úsilí a systematickou práci. Jenže mohou nastat situace, kdy nám zkrátka chybí chuť, motivace, síla a energie. Ocitli jste se v mezní situaci? Necítíte se s partnerem šťastni? Hádáte se? Nedokážete spolu mluvit o problémech? Neřešíte nedorozumění včas? Sexuální život stagnuje? Dříve, než se rozhodnete pro radikální řešení, kterého byste možná později litovali, pokuste se jiskru vzkřísit. Jak na to?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jak se to stalo, že dříve vám partner připadal zajímavě excentrický, dnes už je ve vašich očích „jen“ otravný a lehkomyslný, obdivovali jste jeho klid a uvolněnost, které dnes považujete za pohodlnost a lenost, které vás přivádí k šílenství? Imponovala vám jeho přátelská povaha, vstřícnost a otevřenost, zatímco dnes mu vyčítáte, že si udělá čas a je milý na každého kromě vás?

Je to tak, v průběhu času se naše vnímání partnera a jeho vlastností mění a ty, které jste v počátku vztahu považovali za neodolatelné, vás nyní mohou nebetyčně iritovat. Pokud žijeme s partnerem delší dobu, postupně si o něm vytvoříme vlastní nereálná očekávání a představy, které by měl podle nás naplňovat.

Takhle Covid mění partnerské a rodinné vztahy. Ubráníte se?

Jenže se tak zpravidla neděje a zde začínají první potíže. Jednoduše to vše lze shrnout do jedné věty: Pokud chcete šťastné a spokojené soužití s partnerem, pracovat na tom musí začít každý sám u sebe, u svých chyb a nejistot. Protože:

„Neexistuje nic takového jako šťastný nebo nešťastný pár, pouze šťastní nebo nešťastní lidé, ze kterých se pár skládá,“ jak trefně uvádí americký psycholog  Michael S. Broder ve své knize „Zůstat spolu, nebo se rozejít?“. Co tedy můžete udělat pro to, aby váš společný život začal znovu fungovat, pokud o to oba skutečně stojíte?

Témata: Rodina a vztahy, Rodina, Láska a vztahy, Chování a vztahy, Nevěsta, Partner, Vztah, Pár slov, Úsilí, Krize, Odpor, Průběh času, Šílenství, Psycholog, Kříž, Servis, Dialog, Kompromis, Otevřenost, Obrovské úsilí, Zac, Mezní situace, Rozvod, Motivace, Nedorozumění
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie