Maminka.czLáska a vztahy

Pomýšlíte na rozvod? 5 věcí, které pomohou zachránit vztah, když máte krizi!

4. 11. 2020
Pomýšlíte na rozvod? 5 věcí, které pomohou zachránit vztah, když máte krizi!
Často si neuvědomujeme, že pokud má dlouhodobý vztah bez problémů fungovat, vyžaduje to obrovské úsilí a systematickou práci. Jenže mohou nastat situace, kdy nám zkrátka chybí chuť, motivace, síla a energie. Ocitli jste se v mezní situaci? Necítíte se s partnerem šťastni? Hádáte se? Nedokážete spolu mluvit o problémech? Neřešíte nedorozumění včas? Sexuální život stagnuje? Dříve, než se rozhodnete pro radikální řešení, kterého byste možná později litovali, pokuste se jiskru vzkřísit. Jak na to?

Jak se to stalo, že dříve vám partner připadal zajímavě excentrický, dnes už je ve vašich očích „jen“ otravný a lehkomyslný, obdivovali jste jeho klid a uvolněnost, které dnes považujete za pohodlnost a lenost, které vás přivádí k šílenství? Imponovala vám jeho přátelská povaha, vstřícnost a otevřenost, zatímco dnes mu vyčítáte, že si udělá čas a je milý na každého kromě vás?

Je to tak, v průběhu času se naše vnímání partnera a jeho vlastností mění a ty, které jste v počátku vztahu považovali za neodolatelné, vás nyní mohou nebetyčně iritovat. Pokud žijeme s partnerem delší dobu, postupně si o něm vytvoříme vlastní nereálná očekávání a představy, které by měl podle nás naplňovat.

Takhle Covid mění partnerské a rodinné vztahy. Ubráníte se?

Jenže se tak zpravidla neděje a zde začínají první potíže. Jednoduše to vše lze shrnout do jedné věty: Pokud chcete šťastné a spokojené soužití s partnerem, pracovat na tom musí začít každý sám u sebe, u svých chyb a nejistot. Protože:

„Neexistuje nic takového jako šťastný nebo nešťastný pár, pouze šťastní nebo nešťastní lidé, ze kterých se pár skládá,“ jak trefně uvádí americký psycholog  Michael S. Broder ve své knize „Zůstat spolu, nebo se rozejít?“. Co tedy můžete udělat pro to, aby váš společný život začal znovu fungovat, pokud o to oba skutečně stojíte?

Témata: Láska a vztahy, Rodina, Rodina a vztahy, Chování a vztahy, Otevřenost, Psycholog, Dialog, Motivace, Šílenství, Kompromis, Odpor, Zac, Rozvod, Servis, Úsilí, Nedorozumění, Partner, Krize, Obrovské úsilí, Vztah, Mezní situace

Mohlo by vás zajímat
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Je u vás doma v oblibě kečup? Podívejte se na video, tohle o něm možná nevíte!
Covid způsobuje u dětí multisystémový zánětlivý syndrom. Jak ho poznáte?
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Cítí se být mužem, ale porodil dítě. Transgender pár ukázal odvážné porodní fotky!
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné