Maminka.czFilmová novinka

Popelka 21. století: Českou Libušku nahradila kubánská zpěvačka. Jak se vám líbí?

Dita Mrázková 17.  9.  2021
Ušmudlaná, tváře umouněné od popela, krčící se v koutě? Ale kdeže! Novodobá hrdinka jedné z nejoblíbenějších pohádek je ambiciózní mladá dáma, která si jde za svým snem a v koutě se krčit rozhodně nehodlá. Co na ni říkají filmoví kritici? A co vy?

Začátkem září měla v americkém Miami premiéru romantická hudební komedie Popelka, ve které si hlavní hrdinku zahrála kubánsko-mexická zpěvačka Camila Cabello a která běží na streamu Amazon Prime.

Klepněte pro větší obrázek

Jižanská Popelka

Od tradiční předlohy se novodobá Popelka liší svým postojem ke vdavkám (moc po nich netouží a ke svatbě s princem ji přemlouvá dokonce i její macecha), je až přehnaně ambiciózní (jak příhodné pro dnešní dobu) a ráda si plní své sny. Chtěla by se totiž stát profesionální krejčovou.

Klepněte pro větší obrázek

V romantické komedii zazní písničky jak od hlavní protagonistky, tak i skladby od zpěvačky Beyoncé nebo skupiny Eurythmics.

Kritiky na film jsou ale spíš průměrné a v recenzích zaznívá přirovnání k příběhu prince Harryho a Meghan.

VIDEO: Čím okouzlila diváky herečka Libuše Šafránková?

Blonďatá norská Popelka


Snad se lepších recenzí dočká další chystaný remake, tentokrát v norské verzi. V těchto dnech se aktuálně natáčí další verze kultovní klasiky, ale podle slov protagonistky Popelky, norské popové zpěvačky Astrid S., půjde zase o velkou "modernu".

"Podle mě je to odvážná a cool dívka. Zažívá mobbing od své macechy, ale postupně nabývá sebevědomí a staví se na odpor," nechala se slyšet Astrid.

Klepněte pro větší obrázek

Tak kdo ví, jak se bude další adaptace líbit. Jedno je však jisté. Naší české klasické a pokorné Popelce alias skvělé Libuši Šafránkové, která neřešila nějaké "genderové" vyrovnání, se nemůže vyrovnat zhola nic. Máte podobný názor?
Podívejte se do naší galerie a porovnejte.

Témata: zpěvačka, Komedie, Libuše Šafránková, filmy, Recenze, Popelka, Beyoncé, Filmová novinka, Premiéra, Camilla Cabello, Adaptace, Astrid S., Mobbing, Popelec, Kout, Pohádka, Meghan, Mladá dáma, Harry, Miami, Astrid, Libuška
Mohlo by vás zajímat
Porotkyně Maminky roku Tereza Majerová: Rozhodnu se srdcem
redakce
Maminka roku
Mámy, buďte praktické i elegantní: Těchto 10 podzimních "must have" vám nesmí chybět v šatníku!
Mrázková Dita
Podzimní trendy
Zrychlené dospívání: Dívky mají dříve menstruaci, chlapci brzy mutují. Proč?
Vajsejtlová Barbora
Dospívání
Mdloby u porodu, bříško "na spadnutí", spící kojící máma... 10 momentek, které originálně vyjadřují rodinné štěstí
Mrázková Dita
Rodina a vy
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod