Maminka.czPoporodní deprese

Poporodní deprese řeší i známé mámy: "Motala jsem se v kruhu," přiznala manželka Vaška Noida Bárty

Dita Mrázková 11.  6.  2023
Po modelce Lucii Holíkové přiznala zkušenost s poporodní depresí další známá osobnost. Co nejvíc trápilo maminku dvou dcer – tanečnici Elišku Bártovou? A které další zahraniční celebrity se s depresemi potýkaly?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nedávno svěřila modelka a maminka dvouletého syna Tomáše Lucie Holíková v televizním pořadu Mámy sobě své pocity bezprostředně po porodu. Přestože byl Tomášek vymodlené miminko, novopečenou maminku přepadaly úzkostné stavy, nechtěla být se svým synem ani na chvilku sama, a kvůli stresu tak přišla i o mateřské mléko.

VIDEO: ZPĚVAČKA EMMA SMETANA O POPORODNÍCH DEPRESÍCH

Na její emotivní a upřímnou zpověď zareagovala další z řad známých maminek. Manželka zpěváka Václava Noida Bárty Eliška přiznala, že i ona zažívala po narození druhé dcerky podobné stavy. Ty trvaly přibližně půl roku a nakonec je Eliška zvládla bez pomoci odborníků. Nejvíc jí vadilo to, že nemůže dát své druhé dcerce to, co dala té první, začala pochybovat nejen o sobě, ale i o tom, jestli druhé dítě nepřišlo příliš brzy.

"Motala jsem se v kruhu, kojila ještě měsíc obě, aby ta starší nežárlila. Vybírání si, kterou nechám plakat, otočení se zády k jedné z nich, to mi dělalo velké problémy," přiznala Eliška v příspěvku na Instagramu Mámy sobě.

Poporodní deprese si nevybírají, a můžou tak negativně ovlivnit průběh šestinedělí, ale i dobu po něm. "Baby blues", tedy emoční přecitlivělost, je dána hormonálními změnami v těle matky a zpravidla do dvou týdnů od porodu odezní. O depresi se mluví v případě, když ztráta radosti a pocity viny převažují nad radostí a štěstím.

S poporodními depresemi mají zkušenost i známé mámy ve světě. Přiznaly se k nim zpěvačky Céline Dion, Adele, herečka Gwyneth Paltrow a spousta dalších slavných maminek, jejichž fotografie najdete v galerii.

Témata: Děti, Porod, Láska a vztahy, Slavné maminky, Mateřství, Psychika, Děti slavných, zpěvačka, herečka, Rodiče, Celebrity, Poporodní deprese, mateřská láska, Emoce, Deprese, modelka, Céline Dion, Eliška, Adele, Eliška Grabcová, Václav Noid Bárta, tanečnice, Lucie Holíková, Eliška Bártová, Gwyneth Paltrowová

Video