Maminka.czČasopis Maminka

Poprvé na tábor? Máme pro vás pár praktických rad a tipů

Simona Procházková 28.  6.  2022
Jen málokdo z rodičů si může dovolit trávit s potomky celé prázdniny a babičky na plný úvazek jsou nedostatkové zboží. Žádný div, že jsou dětské tábory tak v kurzu. Jak poznat ten kvalitní a na co se připravit, pokud vaše dítko vyráží letos poprvé?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pobytové tábory jsou ideálním řešením, jak dětem aspoň na část léta zajistit dohled a péči, zábavu i dobrodružství. Náš sedmiletý prvňák si letos tábor doslova vybulel. Chtěla jsem ještě rok počkat, přece jen mi pořád připadá tak malý… Jenže stůj co stůj trval na svém, že pojede. Těší se na spaní v dřevěné chatičce, dny plné sportu, koupání, večerní táboráky i bojovky. A mně jako lehce úzkostné matce od té chvíle kolují hlavou hrůzostrašné scénáře, co všechno se může stát: Bude se mu stýskat a po nocích bude tajně fňukat do polštáře? Co když si natluče a bude chtít pofoukat rozbité koleno? Ba co hůř, může si zlomit nohu nebo rozbít hlavu! Uklidňuje mě, že jede s „prověřenými“ lidmi, k nimž už čtvrtým rokem dochází na sportovky, absolvoval s nimi dokonce už dva příměstské kempy. Usilovně se tudíž snažím zapudit podobné myšlenky a těšit se společně s ním.

Jak a kde vybrat ten správný

„Tábor vybírejte spolu s dítětem. Soustřeďte se na jeho zájmy a zaměření tábora. Zkontrolujte si i téma celotáborové hry. Jak poznáte dobrou úroveň? O kvalitě vám napoví délka jeho existence a reference, nejlepší je samozřejmě šeptanda a doporučení od kamarádů. Většina táborů zveřejňuje fotografie i videa, má vlastní webové stránky – ukažte dítěti na internetu prostor, kde bude tábor probíhat. A vyprávějte si o táboře, podělte se o vlastní zkušenosti a vtipné zážitky, udělejte maximum, aby se dítě těšilo,“ doporučuje Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík, která je sama maminkou čtyř dětí a s organizováním táborů má letité zkušenosti.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Je moje dítě připravené? 

Na jak dlouho poslat dítě na tábor napoprvé?

Neslibujte jim, že pro něj přijedete

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Časopis Maminka, Maminka cestuje, Léto s dětmi, Prázdniny, Letní tábory, olympiáda, vzpomínky, Ubytování, Krátký, Organizátor, Kristýna Přibylová, Monkey's Gym, Štěpánka Štrougalová, Rada, Plný úvazek, Dobrodružství, Tábor, Dětský tábor, Baby Club Juklík, Organizování, Děti, Potomek, Internet
Mohlo by vás zajímat