Maminka.czZdraví

Poradna: Po porodu mě trápí inkontinence. Jak se dá únik moči řešit?

, Časopis Maminka
26. 4. 2017
Poradna: Po porodu mě trápí inkontinence. Jak se dá únik moči řešit? | iStockphoto.com
Na dotaz odpovídá gynekolog Mudr. Daniel Struppl, který se specializuje na operační laparoskopii a miniinvazivní přístupy v léčbě gynekologických obtíží.

Jitka Š.: Zajímalo by mě, co způsobuje inkontinenční potíže po porodu a jaké existují možnosti jejich řešení pro mladé maminky, které tento problém trápí?

MUDr. Daniel Struppl: Těhotenství a porod patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory pro vznik inkontinence moči, se kterou se setkáváme až u poloviny těhotných žen. Její rozvoj souvisí i s růstem plodu a tlakem hlavičky na močový měchýř a svaly pánevního dna.

Řada těchto obtíží ustoupí během poporodní rekonvalescence již v šestinedělí. Přetrvávání úniků moči po porodu souvisí s nedostatečností nebo porodním poraněním vaziva a svaloviny pánevního dna, které tvoří podporu močového měchýře a močové trubice.

Léčba je individuální, mírné úniky lze řešit i cíleným cvičením k posílení svalů pánevního dna. Mezi moderní metody řadíme využití laseru, který úspěšně poslední rok využíváme na naší klinice.

Nenechte se omezovat poporodní inkontinencí

Principem je posílení poševních stěn působením laseru a zlepšení podpory močové trubice při zátěži. Laseroterapie se nabízí jako podpůrná metoda rozšiřující možnosti konzervativní léčby, zejména u mírných forem úniků moči.

Při závažnějších formách inkontinence při zátěži a běžných denních aktivitách se pak volí operační řešení s využitím moderních minimálně invazivních technik, například aplikace tzv. antiinkontinenční pásky.

Ptejte se našich odborníků! Jak zatočit s inkontinencí
Posilování pánevního dna - pro lepší sex i prevenci inkontinence
Neuvěřitelné zrození. Miminko se dere na svět při „přírodním“ císařském řezu
Témata: Zdraví, Porod, Časopis Maminka, Šestinedělí, Po porodu, Moč, Inkontinence, Močový měchýř, Únik, Rekonvalescence, Pořad, Porodní poranění, Běžný den, Poslední rok, Poradna, Operační řešení

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Pojďte s námi na nákupy do LINDEXU a pořiďte dětské oblečení se slevou
Ploché břicho po porodu: Co to znamená, když se řekne abdominoplastika?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu