Maminka.czZdraví

Poradna: Po porodu mě trápí inkontinence. Jak se dá únik moči řešit?

Na dotaz odpovídá gynekolog Mudr. Daniel Struppl, který se specializuje na operační laparoskopii a miniinvazivní přístupy v léčbě gynekologických obtíží.
, Časopis Maminka
26. 4. 2017
Poradna: Po porodu mě trápí inkontinence. Jak se dá únik moči řešit? | iStockphoto.com

Jitka Š.: Zajímalo by mě, co způsobuje inkontinenční potíže po porodu a jaké existují možnosti jejich řešení pro mladé maminky, které tento problém trápí?

MUDr. Daniel Struppl: Těhotenství a porod patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory pro vznik inkontinence moči, se kterou se setkáváme až u poloviny těhotných žen. Její rozvoj souvisí i s růstem plodu a tlakem hlavičky na močový měchýř a svaly pánevního dna.

Řada těchto obtíží ustoupí během poporodní rekonvalescence již v šestinedělí. Přetrvávání úniků moči po porodu souvisí s nedostatečností nebo porodním poraněním vaziva a svaloviny pánevního dna, které tvoří podporu močového měchýře a močové trubice.

Léčba je individuální, mírné úniky lze řešit i cíleným cvičením k posílení svalů pánevního dna. Mezi moderní metody řadíme využití laseru, který úspěšně poslední rok využíváme na naší klinice.

Nenechte se omezovat poporodní inkontinencí

Principem je posílení poševních stěn působením laseru a zlepšení podpory močové trubice při zátěži. Laseroterapie se nabízí jako podpůrná metoda rozšiřující možnosti konzervativní léčby, zejména u mírných forem úniků moči.

Při závažnějších formách inkontinence při zátěži a běžných denních aktivitách se pak volí operační řešení s využitím moderních minimálně invazivních technik, například aplikace tzv. antiinkontinenční pásky.

Ptejte se našich odborníků! Jak zatočit s inkontinencí
Posilování pánevního dna - pro lepší sex i prevenci inkontinence
Neuvěřitelné zrození. Miminko se dere na svět při „přírodním“ císařském řezu
Témata: Zdraví, Porod, Šestinedělí, Časopis Maminka, Močový měchýř, Porodní poranění, Poslední rok, Poradna, Inkontinence, Operační řešení, Řada těch, Moč, Únik, Běžný den
Mohlo by vás zajímat
Za bolestivý sex může infekce, ale také strach nebo alergie
Homeopatika na těhotenské neduhy
A mami, kde bydlí Ježíšek? Děti nadpřirozené bytosti potřebují, říká psycholožka
Kapesník. Výsada vyšších vrstev?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu