Maminka.czZdraví

Poradna: Po porodu mě trápí inkontinence. Jak se dá únik moči řešit?

, Časopis Maminka
26. 4. 2017
Poradna: Po porodu mě trápí inkontinence. Jak se dá únik moči řešit? | iStockphoto.com
Na dotaz odpovídá gynekolog Mudr. Daniel Struppl, který se specializuje na operační laparoskopii a miniinvazivní přístupy v léčbě gynekologických obtíží.

Jitka Š.: Zajímalo by mě, co způsobuje inkontinenční potíže po porodu a jaké existují možnosti jejich řešení pro mladé maminky, které tento problém trápí?

MUDr. Daniel Struppl: Těhotenství a porod patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory pro vznik inkontinence moči, se kterou se setkáváme až u poloviny těhotných žen. Její rozvoj souvisí i s růstem plodu a tlakem hlavičky na močový měchýř a svaly pánevního dna.

Řada těchto obtíží ustoupí během poporodní rekonvalescence již v šestinedělí. Přetrvávání úniků moči po porodu souvisí s nedostatečností nebo porodním poraněním vaziva a svaloviny pánevního dna, které tvoří podporu močového měchýře a močové trubice.

Léčba je individuální, mírné úniky lze řešit i cíleným cvičením k posílení svalů pánevního dna. Mezi moderní metody řadíme využití laseru, který úspěšně poslední rok využíváme na naší klinice.

Nenechte se omezovat poporodní inkontinencí

Principem je posílení poševních stěn působením laseru a zlepšení podpory močové trubice při zátěži. Laseroterapie se nabízí jako podpůrná metoda rozšiřující možnosti konzervativní léčby, zejména u mírných forem úniků moči.

Při závažnějších formách inkontinence při zátěži a běžných denních aktivitách se pak volí operační řešení s využitím moderních minimálně invazivních technik, například aplikace tzv. antiinkontinenční pásky.

Ptejte se našich odborníků! Jak zatočit s inkontinencí
Posilování pánevního dna - pro lepší sex i prevenci inkontinence
Neuvěřitelné zrození. Miminko se dere na svět při „přírodním“ císařském řezu

Témata: Zdraví, Porod, Časopis Maminka, Šestinedělí, Poradna, Běžný den, Pořad, Poslední rok, Rekonvalescence, Porodní poranění, Operační řešení, Moč, Únik, Inkontinence, Močový měchýř

Mohlo by vás zajímat
Císař není hanba, vzkazuje tahle máma ženám. A nafotila si jizvu
Jak vybrat ten správný kolotoč nad dětskou postýlku?
Tchyně mě neustále srovnává s manželovou bývalou ženou. Proč?
Jak moc je pro vás širší rodina důležitá? Názory čtyř žen

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu