Maminka.czRodina

Pořiďte si domácí mazlíčky a ovládněte Noemův syndrom

, Časopis Maminka
1. 7. 2009
Pořiďte si domácí mazlíčky a ovládněte Noemův syndrom
Jednoho dne se vás děti zeptají: „Tati, proč nemáme opravdické štěně, kotě nebo aspoň krtka?!“ A vy už se nemůžete spoléhat na plyšáky, ale musíte začít jednat.

1. KOLIK ZVÍŘAT ZNÁŠ, TOLIKRÁT JSI ČLOVĚKEM

Už Shakespeare psal, že být připraven, toť vše. A tak dáte-li svým vděčným ratolestem slovo a rozhodnete se pořídit domácího mazlíčka, musíte se seznámit s nepřehlednou nabídkou živočišných druhů. A protože jste důkladní a hledáte vylučovací metodou, pochopitelně se seznámíte i se zvířaty, která může chovat jen Petr Fejk v zoo. Obdiv k bohatství naší planety, včetně ohrožených druhů, však stojí čtrnáct probdělých nocí.

2. PORAĎTE SE S PSYCHOLOGEM

V jedné zásadní chvíli se budete muset rozhodnout, jste-li víc pes, nebo kočka. Imponoval vám v dětství věrný pes Jonatán, anebo jste se identifi kovali s osobností kocoura Modroočka? Vím, je to složité rozhodnutí. Zvlášť, když vám manželka za svobodna říkala „kocourku“ a v práci podřízení naopak prohlašují, že jste pes. Nestyďte se a vyhledejte psychologa.
Postačí několik psychoanalytických ležení a budete konečně klidně spát.

====3. KOČKUJTE SE PŘES INTERNET====

Zkušenost mě osobně přivedla ke kočkám. Ale i kdybyste byli psi, postup zůstává stejný. Ve chvíli, kdy se vaše hledání omezí na zkoumání všech druhů a ras, surfujte po internetu, abyste zhlédli stránky chovatelů. Tato zvířecí seznamka má všechna pravidla seznamek lidských.
Co oči nevidí, srdce nebolí. Ale spatříte-li jedinkrát kotě britské kočky, ztratíte klid.
Teď už váš vztah nikdy nebude platonický. A děti hlazením umažou obrazovku.

====4. DOPISUJTE SI S PANÍ KOČKOVOU====

Je třeba si uvědomit, že domácí mazlíček není houska v krámě.
Ucházíte-li se o své kotě na internetu, musíte dvorně žádat o jeho tlapku chovatelku, říkejme jí třeba paní Kočková. To ona na základě vašich dopisů rozhodne, jste-li vhodnou partií, anebo má raději vyslyšet pana Katze z Norimberka. Musíte poslat plánek bytu či domu, reference na své děti, vysvědčení zachovalosti, fotografi i kočičího záchodu a slib, že odstraníte jedovatý fíkus.

====5. NAKUPTE SI ZVÍŘECÍ VÝBAVU====

V této fázi už nejde zařadit zpátečku a dostáváte se do duševního rozpoložení, které bych odborně nazval Noemův syndrom. Tak jako zachránce všech živočichů musel vyměřovat, řezat, tesat, hoblovat a spárovat, vy musíte předělat svůj byt na kočičí domov. Zvýší se vám tep. Srdce pumpuje jako divé. Ve tváři vypadáte jako krocan. V práci jste duchem nepřítomný. V myšlenkách stále u své krásné číči, kterou brzy přenesete přes práh.

6. ZAČNĚTE SVOU ODVÁŽNOU ODYSEU ZNOVU

Stane se zřídka, že první vztah vyjde. A tak i vás a vaši rodinu porazí zpráva, že si vaši kočičku vzal pan Katz z Norimberka. Smutek, dětský pláč, deprese. Hořce se díváte na prázdný kočičí záchod a chcete se vzdát. Chyba! Pro jedno kvítí slunce nesvítí, a tak jako odmilovaný Romeo hned vzápětí našel svoji Julii, vy najdete novou kočičku. Naleznete v sobě sílu začít znovu. A ten teplý vrnící uzlíček si opravdu přinesete jednou domů.

====7. PREVENTIVNĚ NAVŠTIVTE ALERGOLOGA====

Konec dobrý, vše dobré. Jen po týdnu spolužití s chundelatou bytostí natečete jako medicinbal. Musíte na alergologii. Naštěstí se vaše reakce na kočky a psy ukáže jako léčitelná. Jinak byste musel z domu. Domácí miláček je ona, ne vy. Ale možná by stálo za úvahu nechat se otestovat dříve, než vám každé ráno kotě ze svobodné vůle hupsne do postele a políbí vás alergenní hubičkou, která vám přetrhne snění o povýšení a Pamele Anderson.

Sourozenecké předplatné - únor 2020
Témata: Časopis Maminka, Rodina, Jonatán, Věrný pes, Domácí mazlíček, Ohrožený druh, Seznamka, Duševní rozpoložení, Syn, Noe, Krocan, Syndrom, Maz

Mohlo by vás zajímat
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Říkají jí Mauglí. Přežila v sibiřské divočině. Teď vyhrála soutěž krásy
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk

Horoskopy

Rak S blížícím se koncem týdne se dostáváte do formy a šéfovi odevzdáváte úkoly s předstihem. To naprosto…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alexandr, Alexander, Laila

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné