Maminka.czSlavné maminky

Porodila 14 dětí, z toho "jedny" jako osmerčata. "Octomom" Nadya Suleman je ale na svou smečku sama!

Dita Mrázková 12.  3.  2022
Tři potraty, dvě mimoděložní těhotenství, sedm let čekání na vytoužené dítě. Bývalá zdravotní sestra a herečka ve filmech pro dospělé se ale nakonec dočkala. Sen se jí splnil doslova čtrnáctinásobně! Otcem všech potomků je sice anonymní dárce, Nadya ale dává svým dětem lásky za dva!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Šestačtyřicetiletá Američanka je jedináček, a i když žila v harmonickém prostředí, celý život trpěla, že nemá sourozence. Se svým tehdejším partnerem Marcem snila o velké rodině, přáno jim ale nebylo.

VIDEO: Sourozenecká láska v podání čtyřčat

Dvakrát dvojčata


Cesta za vytouženým miminkem byla hodně trnitá. Nadya opakovaně potratila, prodělala i mimoděložní těhotenství. To všechno se podepsalo i na jejím vztahu. Rozhodla se podstoupit umělé oplodnění, ale Marc o něm nechtěl ani slyšet. Následoval rozchod, ale Nadya to nevzdala. Své první umělé oplodnění podstoupila v roce 1997, ale vyšlo to až o čtyři roky později. Na svět přivítala prvorozeného syna Elijaha. O pět let později se radovala z dcery Ameerah, následovala další umělá oplodnění a pak narození dvojčat Joshuy a Jonaha a Calyssy a Aidana. Poslední jmenovaný chlapec se narodil postižený, trpí těžkou formou autismu a je plně odkázán na máminu péči.

Z 12 embryí 8 rošťáků


Šest dětí, z toho jedno těžce postižené, to už musí být slušný kolotoč mateřských povinností. Jenže Nadya toužila po dalším dítěti. Podstoupila další umělé oplodnění, při kterém jí lékař zavedl dvanáct embryí. Později byl za toto hrubé porušení pravidel při IVF zbaven lékařské licence. Z dvanácti embryí se nakonec ujalo osm a v roce 2009 přivítala šestinásobná maminka za velkého mediálního zájmu na svět osmerčata: Nariyaha, Isaiaha, Maliyaha, Jeremiaha, Noaha, Josiaha, Jonaha a Makaie. 

Maminka paterčat: Sama nemám šanci tolik dětí zvládnout

Úctyhodný počin, nebo nezodpovědnost?

"Někdy toho mám až nad hlavu a nenávidím ten šílený řev, ale nikdy, nikdy jsem nelitovala! Jsem vděčná, že mám tak velkou rodinu, o kterou jsem vždycky usilovala," nechala se slyšet v jednom rozhovoru Nadya. 

Pro někoho úctyhodný počin, pro druhého nezodpovědnost. Na dva tábory se totiž rozdělila americká veřejnost. Jedni 14násobnou mámu vzývali jako bohyni plodnosti, jiní ji kritizovali za to, že zatěžuje všechny daňové poplatníky svými vysokými sociálními dávkami.

Ať tak či onak, respekt si Nadya Suleman určitě zaslouží. Na rodinných fotografiích uvidíte všechny její děti usměvavé a v pohodě. Jejich máma je prý učí především pokoře a úctě jednoho k druhému. A to není rozhodně málo.

Témata: Slavné maminky, Dvojčata, Od těhotenství k porodu, Životy slavných, Děti a nemoci, Syn, Dcera, Neplodnost a IVF, Autismus, Umělé oplodnění, Sam, Potrat, Embryo, Osmerčata, Nadya Suleman, Octomam, Noa, Jedináček, Mimoděložní těhotenství, Isaiah, Aidan, Marc, Joshua, Jonah, Smečka
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
GALERIE: 30 důkazů, že děti a psi dokážou být nerozluční kámoši. Přesvědčte se sami!
Láchová Michaela
Galerie
Nejstarší miminka na světě slaví první Vánoce. Jako o embrya o ně 30 let nikdo nestál
Brožová Lenka
Příběhy
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Vyroste z toho? Zploštělá hlavička miminka není jen vada na kráse
Láchová Michaela
Psychomotorický vývoj