Maminka.czMateřídouška

Povinná četba? To je hračka! Záhada hlavolamu

Jitka Petrová 12.  5.  2022
Povinná četba? To je hračka! Záhada hlavolamu
Znáte tuhle bezva rubriku v časopise Mateřídouška? Dětem se v ní každý měsíc originálním způsobem představuje příběh knihy, která se nejspíš objeví na seznamu povinné četby.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V jednom městě, možná že to byla Praha a možná také ne, žila parta pěti kluků, kteří si říkali Rychlé šípy. Byli to docela obyčejní kluci, na první pohled ničím zvláštní, snad jen tím, jak velcí byli kamarádi a jak drželi při sobě. Vedoucí party se jmenoval Mirek Dušín. Byl ze všech nejstarší, nejrozvážnější, se smyslem pro čest a poctivost. Dalšími členy Rychlých šípů byli Jarka Metelka, hlavní zapisovatel klubu, dobrosrdečný a pohledný Jindra Hojer, Rychlonožka, který dovedl strašně rychle běhat, a také Červenáček, který krásně kreslil a z hlavy nikdy nesundával svoji červenou čapku. 

Rychlé šípy trávily společně skoro všechen volný čas. V té době ještě nebyly žádné mobily ani počítače a neexistovaly ani zábavné parky, fastfoody a zájmové kroužky, a tak se kluci po škole většinou potulovali někde venku. Když bylo nepříznivé počasí, anebo se už stmívalo, měly Rychlé šípy své útočiště v klubovně, což byla jenom jednoduše zařízená kůlna. 

Rychlé šípy samozřejmě nebyly jedinou klukovskou partou ve městě. V každé čtvrti existovalo hned několik spolků či klubů, a zatímco některé se staraly samy o sebe a snažily se s těmi ostatními vyjít, jiné se nad ostatní vyvyšovaly a nevynechaly jedinou příležitost k vyvolání konfliktu. Tak tomu bylo i s partou, která si říkala Dvorští. Její členové bydleli v těsné blízkosti tenisových kurtů, které nabízely možnost drobného přivýdělku peněz sbíráním míčků, a ten si uzurpovali pro sebe. Kdykoli se konal nějaký tenisový trénink nebo zápas, byli Dvorští na kurtech jako první a peníze šly do jejich kapsy. Když se jednoho dne podařilo Rychlým šípům zaujmout pozice sběračů místo nich, Dvorští si na ně počkali, aby je za jejich „opovážlivost“ potrestali.
Byla z toho pěkná rvačka!

premium

V článku také najdete

Jak dopadl spor mezi dvěma klukovskými partami?

A kde se vzal ježek v kleci?

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz na zkoušku za 1 Kč
Témata: Mateřídouška, Čtení, Tipy na čtení, povinná četba, Záhada hlavolamu, Hojer, Parta, Praha, Časopis, Hlavolam, Dvorský, Záhada, Kluk, Vont, Hračky, Šíp, Četba, Dušín
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Bezový sirup uleví od teploty i nepříjemného kašle. Připravte si ho doma v pár krocích
redakce
Recepty
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
GALERIE: Kojit třeba tříleté dítě. A proč ne? Tyhle mámy se neskrývají!
Víchová Tereza
Kojení
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma