Maminka.czobličejová jóga

Poznejte kouzlo masáže obličeje! Marta Dřímal Ondráčková vás zasvětí do tajů liftingu

Masáž obličeje je poslední dobou velmi používané sousloví. Důvodem jsou její zázračné účinky. Ať už jde o masáž liftingovou, lymfatickou, restorativní, bukální, relaxační palpační… Motá se z toho hlava,že? Nebojte, všechno postupně, s programem #udrzksicht nic nepokazíte.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ať už jde o jakýkoliv druh masáže, můžete se spolehnout, že se nemine účinkem. Z mé zkušenosti je nejefektivnější zařadit masáž do běžné denní rutiny a vytěžit tak maximální efekt během minimální časové investice. Takže krém na ksichtík a jedem!

Kde začít?

Vždycky dole. Pokud jde o klasické masáže, jede se od dekoltu a krku vzhůru. Je podstatné, jestli chcete liftovat, to je potřeba vést tahy směrem nahoru, nebo toužíte po drenážním efektu, to masírujete směrem dolů. Při ranní masáži doporučuji primárně druhou variantu nebo kombinaci. On po ránu chce ten ksichtík probrat a právě aktivace lymfy je v tom maximálně nápomocná. Tahy můžete spojit i s masáží spodní linie čelisti, respektive té měkké linky za čelistí, která ráda povoluje a rozmazává tak tolik vytoužené ostré kontury.

Spodní čelist

Té věnujte zvýšenou péči. Masáž totiž umí doslova vysekat ostře řezané rysy, což je u spodní čelisti touha asi všech žen. Tah vždycky dotáhněte až k vlasům. Jakmile se zarazí na půl cesty, co se stane? Začne to postupně v tom místě kolabovat, bude se tam hromadit tenze, a z velké parády budou rozpaky. Nechte krev i lymfu proudit.

Podbradek, volátko, druhá brada. Ozdoba, po které nikdo netouží. Jak s ní zatočit, poradí Marta Dřímal Ondráčková

Nosoretka

Neboli naštvaná vráska. Ta se dá masáží viditelně zjemnit, v kombinaci s cvičením plně potlačit. Jasně, pokud proti ní chceme zahájit efektivní ofenzivu, tenhle jeden tah, který vidíte ve videu, nestačí. V denní masážní sestavě je ale nepostradatelný. Nepodceňujte sílu každičkého pohybu. Ideálně si ho zautomatizujte, protože v sobě obsahuje i základní shape tváří a při jeho pravidelném používání brzy uvidíte, co taková základní masáž dokáže.

Tváře

Lícní svaly a střed obličeje. Na tom to všechno visí. A to doslova. Pokud vám kolabují lícní svaly, zbytek obličeje vám nic nezachrání. Dají se velmi jednoduše posílit, ale právě liftigové masáže jim dokáží dodat ten správný tvar a pevnost. Víc se na ně zaměříme v další lekci. Rozhodně je nezapomeňte probrat, ať se hezky prokrví a projasní vám tím celý obličej.

Oči

Masáž očního okolí umí divy. Odstraňuje otoky, kruhy pod očima, zvedá pokleslá víčka a zjemňuje vrásky smíchu. Právě jemná prstíčková masáž, kterou vidíte na videu, dokáže už po prvním použití viditelně redukovat jemné vrásky u vnějších koutků. Zopakujte si ji aspoň třikrát, já to trošku odflákla. A nezapomeňte, že pleť musí být na masáž dobře ošetřená a hydratovaná. Speciálně ta kolem očí.

Čelo

Frontální čelní sval je taková nanicovatá placka, která se ráda krčí. A my potom máme rýhy jak řádky na brambory. Je to sval, který se vlastně nedá výrazně „vycvičit“, to musíme posílit všechny v jeho okolí, ale masáží se dá vyhladit. Právě jeho opětovné navrácení do podoby dobře vyváleného těsta na štrůdl je naším úkolem. K tomu si přihoďte ještě masáž spánkových svalů, které jsou nad ušima, a máte kvalitně postaráno o celý vršek.

Obličejová jóga s Martou Dřímal Ondráčkovou: Protažení celého obličeje

V téhle kompletní rychlo masáži jde o to probrat celý ksichtík a zapracovat pomocí ní produkty, které na pleť používáte. Na jednotlivé partie a speciální masážní techniky se podíváme postupně.

Vaše Marta

Témata: obličejová jóga, Krása, Masáže, pleť, sval, obličej, Marta Dřímal Ondráčková, víčka, Mars, Taj, Kouzlo, Tah, Účinky, Čelist, Ondráčková, Masáž