Maminka.czKojenec

Pozvánka: Křest knihy Sloupky o sexu

Vydavatelství Mladá fronta a knihkupectví Academia si Vás dovolují pozvat na slavnostní křest knihy prof. PhDr. Petra Weisse, Ph.D. Sloupky o sexu, které pravidelně vycházely v letech 2006 až 2009 v oblíbeném lifestylovém měsíčníku Moje Psychologie, nyní díky své popularitě vycházejí i v knižní podobě.
2. 11. 2010
Pozvánka: Křest knihy Sloupky o sexu

Laická, ale i odborná čtenářská veřejnost v knize s podtitulem 40 úvah o sexu a vztazích nalezne texty věnující se problematice konkrétních sexuálních témat. Autor odpovídá na otázky, co je v sexu normální, čím se řídí mužská a ženská atraktivita, jak máme rozumět sexuálním fantaziím, ale také zde vykládá různé formy sexuální orientace či deviace.

Ve svých úvahách se Petr Weiss zabývá rovněž běžnými problémy v sexuálním životě partnerů a podává výčet nejčastějších sexuálních poruch. Kniha je určena každému, kdo chce ve svém myšlení a jednání v rámci lidské sexuality překonat přetrvávající stereotypy. Knihu svými zábavnými kresbami doplnil ilustrátor Vladimír Jiránek.

Slavnostní křest knihy se uskuteční v pátek 5. listopadu 2010 v 16.00 hodin v literární kavárně knihkupectví Academia (Václavské náměstí 34, Praha 1).

Hosty slavnostního křtu a zároveň kmotry knihy budou sexuoložka Hanka Fifková, herečka Eva Salzmannová a spisovatel Arnošt Lustig. Připravena je soutěž o dárkové knižní balíčky.

Poznejte známé i méně známé podoby lidské sexuality v textech renomovaného psychologa a sexuologa Petra Weisse. Tyto sofistikované sloupky, které vám nyní předkládáme jako ucelenou publikaci, vycházely v lifestylovém měsíčníku Moje
psychologie, za velkého zájmu čtenářů, čtyři roky.

O knize

"Sloupky o sexu profesora Petra Weisse si každý přečte jistě se zaujetím. Jeho texty jsou jasné, čtivé, i odborná témata mají pro laiky naprosto srozumitelnou formu. Knižní podoba sloupků, které v časopise Moje psychologie vycházely od jeho prvního čísla, nabízí komplexní přehled o sexu a lidské sexualitě a je zdrojem informací nejen pro ty, kteří hledají odpověď na problém intimního rázu.“
Martina Švecová, šéfredaktorka časopisu Moje psychologie
„Kniha Sloupky o sexu je malou učebnicí sexuologie, určenou široké veřejnosti. Autor Petr Weiss se zde dotýká hlavních témat, spojených s lidskou sexualitou – témat přinášejících většině lidí v průběhu celého života radost i trápení. Sloupky o sexu jsou chytré, jazykově vytříbené, precizní, srozumitelné, vtipné a laskavé – ostatně jako autor sám
.“
MUDr. Hanka Fifková, sexuoložka

O autorovi

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., vědecký sekretář Sexuologické společnosti ČLS JEP, vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V Sexuologickém ústavu 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnici se zabývá zejména problematikou sexuálních dysfunkcí, deviací a transsexualitou. Na Filozofické fakultě UK přednáší sexuální psychologii. Je soudním znalcem v oboru klinická psychologie a sexuologie. Je i autorem či spoluautorem řady knih, mimo jiné publikací Sexuologie (Praha, Grada 2010), Sexuální deviace (Praha, Portál 2002) nebo Sexuální chování v ČR – situace a trendy (Praha, Portál 2002) a více než 350 odborných článků.

Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
7 tipů, jak naučit dítě jezdit na kole. Skvělou průpravou je odrážedlo
Tipy na hrady a zámky, kde se děti zaručeně nudit nebudou
Oblíbený banán: Pomáhá při průjmech, pálení žáhy i zánětech střev
Tipy na víkend: Hudba, kreativní tvoření, nebo sport? Festivalová sezóna začíná

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu