Maminka.czKojenec

Pozvánka: Křest knihy Sloupky o sexu

Vydavatelství Mladá fronta a knihkupectví Academia si Vás dovolují pozvat na slavnostní křest knihy prof. PhDr. Petra Weisse, Ph.D. Sloupky o sexu, které pravidelně vycházely v letech 2006 až 2009 v oblíbeném lifestylovém měsíčníku Moje Psychologie, nyní díky své popularitě vycházejí i v knižní podobě.
2. 11. 2010
Pozvánka: Křest knihy Sloupky o sexu

Laická, ale i odborná čtenářská veřejnost v knize s podtitulem 40 úvah o sexu a vztazích nalezne texty věnující se problematice konkrétních sexuálních témat. Autor odpovídá na otázky, co je v sexu normální, čím se řídí mužská a ženská atraktivita, jak máme rozumět sexuálním fantaziím, ale také zde vykládá různé formy sexuální orientace či deviace.

Ve svých úvahách se Petr Weiss zabývá rovněž běžnými problémy v sexuálním životě partnerů a podává výčet nejčastějších sexuálních poruch. Kniha je určena každému, kdo chce ve svém myšlení a jednání v rámci lidské sexuality překonat přetrvávající stereotypy. Knihu svými zábavnými kresbami doplnil ilustrátor Vladimír Jiránek.

Slavnostní křest knihy se uskuteční v pátek 5. listopadu 2010 v 16.00 hodin v literární kavárně knihkupectví Academia (Václavské náměstí 34, Praha 1).

Hosty slavnostního křtu a zároveň kmotry knihy budou sexuoložka Hanka Fifková, herečka Eva Salzmannová a spisovatel Arnošt Lustig. Připravena je soutěž o dárkové knižní balíčky.

Poznejte známé i méně známé podoby lidské sexuality v textech renomovaného psychologa a sexuologa Petra Weisse. Tyto sofistikované sloupky, které vám nyní předkládáme jako ucelenou publikaci, vycházely v lifestylovém měsíčníku Moje
psychologie, za velkého zájmu čtenářů, čtyři roky.

O knize

"Sloupky o sexu profesora Petra Weisse si každý přečte jistě se zaujetím. Jeho texty jsou jasné, čtivé, i odborná témata mají pro laiky naprosto srozumitelnou formu. Knižní podoba sloupků, které v časopise Moje psychologie vycházely od jeho prvního čísla, nabízí komplexní přehled o sexu a lidské sexualitě a je zdrojem informací nejen pro ty, kteří hledají odpověď na problém intimního rázu.“
Martina Švecová, šéfredaktorka časopisu Moje psychologie
„Kniha Sloupky o sexu je malou učebnicí sexuologie, určenou široké veřejnosti. Autor Petr Weiss se zde dotýká hlavních témat, spojených s lidskou sexualitou – témat přinášejících většině lidí v průběhu celého života radost i trápení. Sloupky o sexu jsou chytré, jazykově vytříbené, precizní, srozumitelné, vtipné a laskavé – ostatně jako autor sám
.“
MUDr. Hanka Fifková, sexuoložka

O autorovi

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., vědecký sekretář Sexuologické společnosti ČLS JEP, vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V Sexuologickém ústavu 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnici se zabývá zejména problematikou sexuálních dysfunkcí, deviací a transsexualitou. Na Filozofické fakultě UK přednáší sexuální psychologii. Je soudním znalcem v oboru klinická psychologie a sexuologie. Je i autorem či spoluautorem řady knih, mimo jiné publikací Sexuologie (Praha, Grada 2010), Sexuální deviace (Praha, Portál 2002) nebo Sexuální chování v ČR – situace a trendy (Praha, Portál 2002) a více než 350 odborných článků.

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Láska a vztahy, Školák, Předškolák, Chování a vztahy, Sex, Pozvánka
Mohlo by vás zajímat
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Utrpení matek perfekcionistek... Perfektní chtějí být většinou prvorozené dcery
Diastáza se objevuje hlavně po druhém porodu. Jak se zbavit rozestupu břicha ?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu