Maminka.czTěhotenství

Přála bych si děťátko… Ale jedině holčičku!

24. 1. 2012
Přála bych si děťátko… Ale jedině holčičku!
Když se někdo zeptá ženy v čerstvém očekávání, co by si přála za pohlaví dítěte, obecně se považuje za vhodné odpovědět: "Je mi to jedno, jen aby vše dopadlo dobře!". Ale určité procento žen má doopravdy jiný názor. Určitě chtějí hlavně zdravé dítě, ale… Prostě si velmi přejí jen holčičku nebo chlapečka a druhou nechtěnou variantu si vůbec nepřipouštějí.

Musím se přiznat, že když jsem se dozvěděla, že čekám miminko, mezi prvními myšlenkami v mé hlavě bylo také přání, abych měla dcerku. Krásnou roztomilou a hodnou holčičku, se kterou bych si mohla hrát s panenkami, česat jí culíčky a oblékat ji tak, jak si to představuji už od puberty. Jsem přece taky holka a holčičí svět znám dokonale. A vlastně toužím po někom, v kom se uvidím, prožiji s ním momenty, jaké jsem zažila i já se svou mámou. Ženy se mezi sebou rády paktují, jsou si na blízku. A jak to funguje s muži? To nemám páru! I když mi bylo jasné, že ta šance je jen 50 na 50 procent, do poslední chvíle jsem doufala. Ale na ultrazvuku se nakonec ukázal pindík! Tak tedy příště…

I když jsem si chvilku po poznání skutečnosti připadala jako zklamané rozmazlené dítě, co nedostalo přesně, co chtělo, věděla jsem, že i kluci nejsou vlastně k zahození a do jejich světa se budu muset naučit proniknout. Existují však radikálnější ženy. Setkala jsem se dokonce s takovou, která mi do očí řekla, že kdyby porodila kluka, nedokázala by ho nikdy tak milovat, jako holku. Prý by se s ním nikdy nesblížila. A myslela to fakt úplně vážně. Musím ještě dodat: její vztah k mužům obecně není úplně standardní.

Také mám právě těhotnou kamarádku Lucku, rodí za pár dní. Již od začátku těhotenství o svém budoucím miminku mluvila jako o Bětušce, naprosto odmítala možnost, že by to mohlo být jinak. "Co bych sakra dělala s klukem? Nemám ponětí, co je zajímá, a neumím si samu sebe představit, jak po zemi posílám auta a víkendy trávím v Technickém muzeu! Mě se prostě narodí Bětuška," vysvětlovala mi. Jak jistě tušíte, za pár dní Lucka porodí na 100 % Olivera. A zdá se, že už i to Technické muzeum vezme nakonec na milost.

ČTĚTE TAKÉ: Největší mýty o otěhotnění, porodu a výchově dětí

Pohlaví dítěte se jednoduše naplánovat nedá a možná je to tak dobře. Moment překvapení je vlastně strašně magický. Několik měsíců nosíte v těle miminko a nevíte… Některé ženy svou touhu po dceři nevzdávají a klidně se pustí do mateřství i do třetice všeho dobrého, dokonce i vícekrát. Když jsem viděla v časopise pyšnou Victorii Backham, jak chová své čtvrté dítě - tentokrát holčičku - blesklo mi hlavou: "Tak se konečně dočkala!". Tato celebrita se se svými syny nikdy nenechala fotografovat tak často, jako nyní s malou Harper. Proč asi? A vlastně ji plně chápu!

den deti
Témata: Těhotenství, Děťátko, První myšlenka

Mohlo by vás zajímat
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Meghan vyrazila se synem Archiem na procházku. Ale co to nosítko?
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Má to smysl! Buďte doma, noste roušky, vyhýbejte se prarodičům. Proč?
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Rouška z trička: Jednoduchý návod bez šití! Video s postupem
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak

Horoskopy

Štír Vykročili jste vstříc lepšímu já. V nedohlednu je vztek a nesoustředěnost. Společně s rodinou či…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Laura, Pamela, Nikodém

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné