Maminka.czČtení

Právě dnes začíná Týden čtení dětem. Podpoří ho i řada slavných tváří

Simona Procházková 1.  6.  2022
Již 12. ročník tradiční akce na podporu dětského čtenářství zve děti i dospělé po celé republice ke společnému čtení. Slavnostní zahájení proběhlo právě dnes, na Den dětí, na zámku ve Slavkově u Brna. Na co všechno se můžete během následujících sedmi dnů těšit?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vtáhněte ratolesti do světa knih. Další ročník Týdne čtení dětem nabídne až do 7. června ve městech a obcích po celé republice desítky krásných a zábavných akcí, na kterých se bude číst, vyprávět, tvořit, zpívat, hrát a sdílet zážitky.

Poptejte se a porozhlédněte se ve svém okolí. Nejrůznější akce, autorská a společná čtení, hudební vystoupení, divadélka, soutěže a literární setkání budou probíhat v knihovnách, městských kulturních centrech, muzeích, ve školách i školkách.

VIDEO: Věta "Čti nahlas" by měla být tabu

Slavnostní zahájení se koná právě dnes na magickém místě – v historickém sále zámku ve Slavkově u Brna. Hosty a slavkovské školáky přivítal moderátor Lukáš Hejlík. Pozvání na slavkovský zámek přijaly herečka Kamila Janovičová, známá jako Anička z pohádky Tajemství staré bambitky, a populární spisovatelka Alena Mornštajnová. Nejčtenější česká spisovatelka se společností Celé Česko čte dětem spolupracovala také na sbírce povídek Kapuce od mikiny, která byla během zahájení rovněž představena.

Jak na to, aby děti bavilo čtení? Inspirujte se, jak vybrat správnou knížku

„Fandím projektu Celé Česko čte dětem," říká Zdeněk Král, skladatel a klavírista. „Mě rodiče ke čtení nevedli, ale tím, že četli sami, mě ke čtení inspirovali. Jednou o prázdninách jsme si dali s bratrem challenge, že přečteme každý co nejvíc knih. Za dva měsíce prázdnin jsem jich přečetl dvacet. Čtení a vycházení zajímavých knih není samozřejmost. Musíme si vážit toho, že tu možnost máme. Kniha nejen svou vůní, ale také obsahem má své kouzlo, které si nesmíme nechat v životě ujít," dodává Zdeněk Král. 

„Patřím mezi ty šťastné děti, kterým bylo v dětství čteno. I později, když jsem už uměla číst, jsem stejně chodila za sestrou, ať mi čte do noci Harryho Pottera. Byl to náš čas, který už nám nikdo nevezme. Celé Česko čte dětem už dlouho znám a vždycky jsem jim fandila. Pozvání do Slavkova na zahájení Týdne čtení dětem mě proto nadchlo. Jsem moc ráda, že budu moct přijet a sdílet s dalšími nadšenci lásku ke knihám i dětem,” říká herečka Kamila Janovičová.

Týden čtení dětem je každoročním vrcholem celonárodní osvětové kampaně Celé Česko čte dětem​. Více se dozvíte ZDE.

Témata: Děti, Předškolák, Školák, Pohádky, Knihy pro děti, Kniha, Harry Potter, Čtení, Knihy, Tipy na čtení, Lukáš Hejlík, Tajemství, Česká republika, Čtenářství, Celá republika, Slavkov, Celé Česko, Slavkov u Brna, Slavnostní zahájení, Zámek, Den dětí, Knihy na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Herečka Erika Stárková porodila dceru Almu doma. Které další známé Češky si nemůžou vynachválit domácí porod?
Mrázková Dita
Domácí porod
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
Rodiče sdíleli hrůzu z restaurací: Těchto 20 bizarně naservírovaných pokrmů hlava nebere!
Mrázková Dita
Galerie