Maminka.czMateřídouška

Právě vychází březnová Mateřídouška

redakce 21.  3.  2022
Na co se může váš malý školák nebo školačka těšit v březnovém vydání oblíbeného časopisu Mateřídouška?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pokus na doma: Co se stane s kostkou ledu, když ji hodíme do oleje? Ve fotonávodu si ukážeme, jak na to, a srozumitelně si pokus i vysvětlíme.

Zvíře měsíce: Opravdu si myslíte, že mluvící papoušek musí být velký, drahý a náročný na péči? Kdepak! Upovídaného papouška si může dovolit téměř každý. Stačí vědět, po kterém ptáčkovi ve zverimexu sáhnout!

Téma z titulní strany: Miluje vaše ratolest superrychlou videoherní legendu Ježka Sonica? Zapojte se s ním do soutěže o úžasný filmový balíček. Ježek Sonic totiž rychlostí blesku míří na plátna kin!

Pokojíček: Na přání čtenářů Mateřídoušky navrhl Malý designér pokojíček ve stylu komiksu. Kromě parádní inspirace si také ukážeme, jak do komiksového království vyrobit originální obrázek.  

Na průzkumu: S maskoty Ludvou a Ednou oslavíme Den učitelů. Jak jinak než výpravou do historie a do současnosti za šokujícími zajímavostmi?

Cestování: Společně prozkoumáme zajímavá místa Jihočeského kraje. Z cest jsme si přivezli recept na bramboráčky z trouby. Až je doma zkusíte, budete se olizovat!

Téma na březen: Měsíc knihy oslavíme poutavým a ilustrovaným návodem, jak napsat svou první knihu. Pár fíglů do začátku dětem prozradí oblíbená autorka knížek Klára Smolíková. Na kartonu uprostřed Mateřídoušky si pak s dětmi nezapomeňte vystřihnout kartičky ke hře, u které se budete zaručeně válet smíchy a která souvisí se čtením.

Tělo: S nebojácnými a zvídavými výzkumníky se vypravíme na průzkum lidského mozku.

Ani v březnové Mateřídoušce nemůžou chybět anglicko-český komiks či oblíbený komiks o strašidlech. Představíme další knihu z povinné četby, vypravíme se za zvířátky a s Časonauty zaletíme za pravěkými zemědělci. Děti se mohou radovat z filmového plakátu, zasmějí se u vtipů a najdou prověřenou inspiraci na dlouhou chvíli.  

Mateřídouška s Ježkem Sonicem na titulní straně je právě v prodeji.  

Kupujte v trafikách nebo s dopravou ZDARMA na www.ikiosek.cz/materidouska

Témata: Mateřídouška, Tvoření, Volný čas, Kniha, příroda, povinná četba, Výtvarné aktivity, papoušek, Tipy na čtení, časonauti, PRÁV, Průzkum, Inspirace, Oblíbený komik, Výzkumník, Ludva, Školačka, Rychlost blesku, Maskot, Jihočeský kraj, Komiks, Edna, Časopis, Malý školák, Smolík