Maminka.czMateřídouška

Právě vychází březnová Mateřídouška

redakce 21.  3.  2022
Na co se může váš malý školák nebo školačka těšit v březnovém vydání oblíbeného časopisu Mateřídouška?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pokus na doma: Co se stane s kostkou ledu, když ji hodíme do oleje? Ve fotonávodu si ukážeme, jak na to, a srozumitelně si pokus i vysvětlíme.

Zvíře měsíce: Opravdu si myslíte, že mluvící papoušek musí být velký, drahý a náročný na péči? Kdepak! Upovídaného papouška si může dovolit téměř každý. Stačí vědět, po kterém ptáčkovi ve zverimexu sáhnout!

Téma z titulní strany: Miluje vaše ratolest superrychlou videoherní legendu Ježka Sonica? Zapojte se s ním do soutěže o úžasný filmový balíček. Ježek Sonic totiž rychlostí blesku míří na plátna kin!

Pokojíček: Na přání čtenářů Mateřídoušky navrhl Malý designér pokojíček ve stylu komiksu. Kromě parádní inspirace si také ukážeme, jak do komiksového království vyrobit originální obrázek.  

Na průzkumu: S maskoty Ludvou a Ednou oslavíme Den učitelů. Jak jinak než výpravou do historie a do současnosti za šokujícími zajímavostmi?

Cestování: Společně prozkoumáme zajímavá místa Jihočeského kraje. Z cest jsme si přivezli recept na bramboráčky z trouby. Až je doma zkusíte, budete se olizovat!

Téma na březen: Měsíc knihy oslavíme poutavým a ilustrovaným návodem, jak napsat svou první knihu. Pár fíglů do začátku dětem prozradí oblíbená autorka knížek Klára Smolíková. Na kartonu uprostřed Mateřídoušky si pak s dětmi nezapomeňte vystřihnout kartičky ke hře, u které se budete zaručeně válet smíchy a která souvisí se čtením.

Tělo: S nebojácnými a zvídavými výzkumníky se vypravíme na průzkum lidského mozku.

Ani v březnové Mateřídoušce nemůžou chybět anglicko-český komiks či oblíbený komiks o strašidlech. Představíme další knihu z povinné četby, vypravíme se za zvířátky a s Časonauty zaletíme za pravěkými zemědělci. Děti se mohou radovat z filmového plakátu, zasmějí se u vtipů a najdou prověřenou inspiraci na dlouhou chvíli.  

Mateřídouška s Ježkem Sonicem na titulní straně je právě v prodeji.  

Kupujte v trafikách nebo s dopravou ZDARMA na www.ikiosek.cz/materidouska

Témata: Mateřídouška, Tvoření, Výtvarné aktivity, Kniha, příroda, Volný čas, Tipy na čtení, papoušek, časonauti, povinná četba, Školačka, Komiks, Výzkumník, Rychlost blesku, Časopis, Průzkum, Inspirace, Březnové vydání, Edna, Ludva, Jihočeský kraj, Maskot, Malý školák
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Z nafouklého bříška rakovina: Pětiletého Martínka poslali z nemocnice domů, rodiče se ale nenechali odbýt
Láchová Michaela
Vaše příběhy
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
GALERIE: Měly být ozdobou rodinného alba, ale skončily katastrofou. Pobavte se nad vánočními fotkami, které se moc nepovedly!
redakce sim
Galerie
Už jen pár dní! Ušetřete a využijte speciální slevy s předplatným PREMIUM+
inb
Inflační brzda
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod